Tragiczny wypadek na ściance wspinaczkowej w Gdańsku. Zginęła policjantka

Podinspektor Małgorzata Bigos miała 43-lata

Podinspektor Małgorzata Bigos miała 43-lata (KWP Lublin)

43-letnia policjantka z Lublina zginęła na jednej ze ścianek wspinaczkowych w Gdańsku. Podczas treningu spadła z około 15 metrów. Poniosła śmierć na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po południu na jednej ze ścianek wspinaczkowych w Gdańsku Oliwie. Kobieta w pewnym momencie odpadła ze ściany i spadła na twarde podłoże.

"Odeszła od nas koleżanka i przyjaciółka podinsp. Małgorzata Bigos. Na co dzień, jako policyjny psycholog, służyła pomocą i radą funkcjonariuszom i ich rodzinom...Sport był pasją jej życia i to życie jej odebrał" - napisali na stronie internetowej policjanci z komendy w Lublinie. 

W pożegnaniu swojej koleżanki przypominają, że od początku służby podinsp. Małgorzata Bigos wielokrotnie startowała w policyjnych Mistrzostwach Polski w pływaniu i zdobywała złote medale. Dwa lata temu wzięła udział w Pływackiej Morskiej Sztafecie Policyjnej. Razem z jedenastoma kobietami przez 400 kilometrów w systemie sztafetowym płynęła ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej.

Śledztwo w sprawie okoliczności tragicznego wypadku prowadzi Prokuratora Rejonowa w Gdańsku-Oliwie. Śledczy zabezpieczyli sprzęt, który miała na sobie policjantka i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Na razie nie podają wstępnej przyczyny śmierci. 

Zobacz także

Najnowsze informacje