Komentarze (391)
Kacper nie był jedyny. O samobójstwie myśli 2/3 młodzieży LGBT. Polska w haniebnej czołówce
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • maritimer

  Oceniono 6 razy 0

  Problem samobojstw rzeczywiscie jest bardzo duzy , głowny winowajca to szeroko rozumiany "Postęp" i rozpad więzi miedzyludzkich. Spojrzcie na swoje rodziny, wartosci , wielu z was nawet nie zna sasiada ktory mieszka pietro wyzej. Coraz wiecej ludzi samotnych choc otoczeni tłumem ludzi. Antypolska GW robi co moze bysmy byli coraz bardziej podzieleni , skłoceni , samotni.

 • przechrztaimason

  Oceniono 15 razy 1

  Może zacznijmy od tego, że co kogo kruwa obchodzi jaką ktoś ma orientację? Co jest takiego fascynującego w tym jaką ktoś lubi dziurę? Nieważne mądry, głupi, uczciwy czy złodziej! Ważne jak kto kogo zapina. A już zwłaszcza prawdziwe meny z ONRu się tym rajcują. Może te kryptogeje swoich szukają czy co? Zajmijcie wy się, tropiciele zagrożeń dla Narodu i Kumpli własną doopą i odstosunkujcie się od cudzej.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 15 razy -1

  Każda okazja do homopropagandy jest dobra.
  Samobójstwo 14-latka?
  Ależ to był dojrzewający homoseksualista.

 • wujek_extrema

  Oceniono 13 razy -7

  no i jak tu sie dziwic? Polacy srali sie chamscy, rasistowscy i ksenofobiczni podsycani przez swoj pis-owski rzad. Narasta niechec czy nawet nienawisc, do innych i innosci (uchodzcy, homoseksualisci, islamisci....)

 • antybandzior

  Oceniono 18 razy 2

  olaboga olaboga, a nie rusza was ogólna przemoc? dzieciaki piętnują rudych, grubych, zezowatych, jąkających się, niskich itd. jakoś nie kręcicie tego afery, to wam nie kłuje, nie boli...

 • rikol

  Oceniono 9 razy -1

  A gdzie reszta świata? Czyżby nie było mapki, bo gdzie indziej geje są po prostu mordowani? W Polsce mamy Biedronia, który jest prezydentem Słupska. Mieliśmy posłankę transgender (nie znam innego kraju, gdzie taka osoba jest posłem). Oczywiście problem homofobii istnieje, ale na pewno nie jest tak, ze Polska to czarna dziura pod tym względem. Polacy wbrew pozorom są dużo bardziej tolerancyjni niż polscy politycy.

 • gama01

  Oceniono 15 razy 3

  Znajoma starowinka na wsi ujmowala problem dobitnie: w d...ie od dobrobytu sie poprzewracalo. I tyle w temacie.

 • men_53

  Oceniono 6 razy -2

  Problemem jest dzielenie ludzi na lepszy i gorszy sort.
  Wg dowolnie wybranej reguły, która nie musi nawet mieć nic wspólnego z prawdą.
  Na normalnych i homo, na Polaków (tych "prawdziwych") i resztę zwaną Żydami, na wierzących i niewierzących, na normalnych i komunistów (lub dzieci czy wnuki tychże), naszych i obcych.
  Problemem jest PiS który antagonizowanie ludzi opanował do perfekcji.

 • Mo S

  Oceniono 11 razy -1

  o tym ze kacper NIE BYL gejem i nie bylo zadnych przesladowan doniesli toz juz wasi koledzy z redakcji, pismoki z GW

 • grocisko

  Oceniono 16 razy 4

  i jeszcze jedno. Nawet Ci obrońcy LGBT itd nabijają się np ze wzrostu Prezesa :P I co? to dokładnie ten sam schemat działania....

 • gazetta-wyborcza

  Oceniono 20 razy 0

  Specyficzny rodzaj bardzo tendencyjnego i negatywnego obrazu świata lansowanego przez GW, powoduje, że moje ciało reaguje osłabieniem... (test kinezjologiczny-kto czyta dr Davida Hawkinsa ten wie o co chodzi). Moja orientacja seksualna jest prawidłowa (z premedytacją używam tego określenia), ponieważ wmawia się nam teraz, że to wszystko jedno - hetero czy homo. Otóż nie- jedynie orientacja heteroseksualna jest "ergonomiczna". Mam na myśli nie tylko prokreację, ale cały kontekst antropologiczny, kulturowy, a nawet cywilizacyjny. To co robią od pewnego czasu redaktorzy GW jest niczym innym jak próbą rozsadzenia systemu tożsamosci (do tej pory określającego nas jako Europejczyków) od środka. To cześć jakiegoś globalnego "spisku" w którym oni uczestniczą, a ludzie którzy tym sterują, mają na celu po prostu zniszczenie naszej cywilizacji europejskiej w obecnym kształcie. To bardzo niebezpieczna tendencja, ktora wcześniej czy pózniej musi skończyć się katastofą. Z drugiej strony chcę wyraźnie podkreślić, że mam przyjaciół wśród homoseksualistów, którzy zrobili comming out, i nikt ich za to nie potępił! Ponadto są to fantastyczni ludzie, w moim odczuciu wrażliwsi często od "jednostek hetero", i nie dam na nich powiedzieć złego słowa. To właśnie nie upoważnia redaktorów GW do poruszania się w sferze absurdalnych, ideologicznych schematów jak to czynią obecnie!

 • grocisko

  Oceniono 12 razy 10

  teraz się zorientowali, że dzieci w tym wieku są wredne :P Przecież każdy odmienny jest w szkole prześladowany. Jakoś o tym nie piszą. Tylko jak dotknie kogoś o odmiennej orientacji seksualnej.

  Prześladowani są niscy, w okularach, rudzi, grubi, słabi fizycznie itd...
  Zapewne każdy z nas się spotkał z taką sytuacją w szkole. Jeśli nie osobiście to był świadkiem - i co reagowaliście?? Już to widzę.
  Takie zachowanie to natura i durne ustawianie hierarchii w stadzie...

 • smileykkk

  Oceniono 7 razy -1

  bzdura. nic nie narasta. bylem dzieckiem wogole nikt nie mowil o tym. moze jacys byli gejami... ktorko stygma.dzis ciagle o tym mowia znaczy sie nie narasta tylko wrecz odwrotnie. ludzie sie nie boja tak jak kiedys o tym mowic. samobojcow nigdy nie brakowalo. sa ku temu rozne powody z pewnoscia czesci mozna by uniknac ale dzieci maja to do siebie ze nie lubia politycznej poprawnosci. sa jakie sa. trudno zebysmy wysylali je na specjalne kursy jak traktowac biednych gejow. zeby wszystkim zrobic dobrze z wyjatkiem tych wszystkich dzieci ktore musialy by na te szkolenia chodzic. idiokracja. wiadomo ze szkola uczy roznych rzeczy. czasem sie dostanie w pape albo zrobia ci to czy tamto i przeciwnie do tego co tu pisza to tez dzieciom pomaga bo uczy ich jak reagowac na takie sytuacje czy presje. najwyrazniej autorowi sie wydaje i tej grupie chcacych"pomoc" ze otaczajac dzieci chmurka waty zrobimy z nich lepszych ludzi. no nie uda nam sie w ten sposob. "homo" musza saobie radzic. tak jak w zyciu. dobrze im to zrobi. podobnie jak "hetero".

 • i-co-ty-na-to

  Oceniono 23 razy 1

  Nie tak dawno stoczyłem batalię z moim pracodawcą, światową korporacją mającą oddziały również w Polsce. Prosiłem o zaprzestanie przysyłania mi maili LGBT, co firma od czasu do czasu czyni - np. informując o czerwcu jako miesiącu dumy LGBT i związanych z tym wydarzeniach. Firma chlubi się tym, że wspiera środowiska LGBT, to podobno jest element "polityki równości" oraz "akceptacji każdego pracownika takim jaki jest".

  Nie prosiłem, by firma zaprzestała wspierania działań środowiska LGBT (co aktywnie robi od lat), nie sugerowałem zmiany jej polityki. Prosiłem tylko o jedno: żyjcie jak chcecie, ale pozwólcie na to również innym, Traktujcie wszystkich pracowników jednakowo, szanując ich preferencje. Ja nie akceptuję homoseksualizmu, więc maile LGBT są dla mnie nie do przyjęcia. Jednak nie jestem niczyim wrogiem. Nigdy nikomu, również osobie LGBT, nie zrobiłem i nie zrobię krzywdy, nie poniżałem i nie będę poniżać itd. Zostawcie mnie w spokoju, tak jak ja zostawiam was. Tylko skończcie z mailami. A jeśli nie szanujecie mojej prywatności, nie szanujecie moich uczuć - nie miejcie pretensji, że was krytykuję.

  Okazało się to nie lada problemem. Zarzucono mi, że żądam przywilejów. Pewien gej mi napisał: "firma wspiera działania LGBT, więc radź sobie z tym". Za kilka krytycznych wpisów na firmowych forach LGBT (tak, są takie!) spadły na mnie gromy - zostałem nazwany homofobem, dowiedziałem się, że stosuję mowę nienawiści, że atakuję innych pracowników. Kilkakrotnie sugerowano mi, bym opuścił firmę, skoro nie akceptuję jej polityki.

  Moje menedżerki odrzucały wszelkie moje skargi. Ich zdaniem wysyłanie maili LGBT osobie, która przeciwko nim protestuje (od ponad roku!), nie narusza żadnych zasad - choć prawnicy, z którymi rozmawiałem, twierdzili, że to jest nękanie. Jedna menedżerka, poproszona o interwencję ws. maili LGBT, odpisała mi, że nie mają one charakteru nękania, bo wyraźnie informują, że udział we wszelkich wydarzeniach LGBT w firmie jest dobrowolny. Zapytałem więc ją, czy mogę drogą mailową poinformować wszystkich pracowników naszego oddziału o nabożeństwach w obcych językach, jakie są odprawiane w naszym mieście, bo koledzy z zagranicy mówili mi, że brak im takiej informacji. Zaznaczę w mailu, że udział jest dobrowolny. Reakcją menedżerki była stanowcza odpowiedź - że nie widzi w mailach LGBT znamion nękania, więc sprawa jest zamknięta. Na moje pytanie, rzecz jasna, nie odpowiedziała. Szefowa działu skarg na pół Europy, do której też napisałem, odpisała, że nie widzi nękania, bo takie maile dostają wszyscy...

  Ostatecznie sprawa maili LGBT i mojego sprzeciwu trafiła aż do szefa HR na pół Europy. Obiecał mi, że korespondencja zostanie wstrzymana, bo sam w tej sprawie interweniował w Polsce. Przyszłość pokaże, czy firma dotrzyma słowa.

  W portalu firmowym są duże działy poświęcone osobom "homo" "bi" i "trans". Można w nich znaleźć m.in. spoty mówiące o tym, jak tolerancyjna i otwarta jest firma - nagrane przez najwyższe szefostwo. Są dokładne instrukcje, jak należy się odnosić do osób "nie-hetero", jakiego używać języka. Jak grzecznie należy przepraszać za każdy nietakt, np. użycie niewłaściwego imienia wobec osoby "trans".

  Pracownicy firmy regularnie w różnych krajach uczestniczą w paradach równości, dumy itp., niosąc banery z logiem firmy. Oczywiście firma stanowczo odrzuca oskarżenia o promowanie środowisk LGBT; nie - to jest przecież troska o równość.

  Niedawno pewien pracownik zamieścił na jednym z forów LGBT adres strony z wykładem "Co Biblia mówi o homoseksualizmie". Ściągnął na siebie lawinę krytyki, z oskarżeniami o łamanie korporacyjnych zasad etycznych na czele.

  Nietolerancja jest po obu stronach - i naprawdę trudno ocenić, po której większa. A wiele środowisk - w tym skupione wokół GW - myli tolerancję z przyzwoleniem na dominację.

  To tak dla pełnego obrazu świata,w jakim żyjemy.

 • matt555555

  Oceniono 18 razy 0

  I co w tym dziwnego? Homoseksualizm to nie norma wbrew temu co usiłują nam wmówić, to nieprawidłowy rozwój seksualny, gdyby można wybierać nikt zapewne z własnej woli nie zdecydowałby się być homoseksualistą, więc nie ma co się dziwić, że jest to wielkie obciążenie dla psychiki tych ludzi.

 • war68

  Oceniono 2 razy 2

  Innych nie musieli wyzucac sami z domu odeszli
  Mysleli ze beda darmozjadow sponsorowac ?
  I to nie ze wzgledu na cos poprostu 500 plus sie skonczylo

 • australopitekantropusik

  Oceniono 9 razy -3

  Na szczęście mam normalnego, zdrowego dorosłego syna. Ale nie wiem, co bym zrobił gdyby zachorował...

 • australopitekantropusik

  Oceniono 9 razy -1

  Może te całe LGBT zadba o swoich czlonków. W dosłownym tego słowa znaczeniu.. Jakieś poradnie, kółka wzajemnego wsparcia, wzajemna zaspokajanie potrzeb itp, itd.

 • mopsek

  Oceniono 8 razy -2

  To jest katolicki motloch, dla nich z kim spisz i jak, ma znaczenie , zycia i smierci, taki zaklamany motloch. Nie rozumieja zjawisk medycznych i ze to nie jest chora. Jezeli tak rodzice postepuja, pod sad ich.

 • hefajstos1

  Oceniono 4 razy 2

  Czy kiedykolwiek minister edukacji były i obecna -Zalewska - powiedział coś o tolerancji wobec odmienności- czy to ze względu na kolor skóry, kulturę, orientację seksualną, religię? Nigdy. Podręczniki są pisane przez katolickich homofobów dla katolickich homofobów.

 • nowekonto1234

  Oceniono 9 razy -3

  "O samobójstwie myśli 2/3 młodzieży LGBT."

  To akurat mnie nie zaskakuje. Wiedzą, że są chorzy i w dodatku nie mają szans na leczenie, bo lobby homoseksualne ustaliło, że jakiekolwiek próby leczenia dewiacji to "dyskryminacja". Gdyby mieli nadzieję na podjęcie terapii to mniej z nich myślałoby o samobójstwie.

 • a.k.traper

  Oceniono 15 razy -3

  Skoro 2/3 tego środowiska myśli o samobójstwach to chyba z nimi coś nie halo, najcześciej w dołek wpadają osoby chwiejne emocjonalnie a często szprycujące się różnymi używkami, znałem wielu alkoholików i wielu znam obecnie i dołek to oni mają gdy "ze snu jedynie pragnienie zostało" a nie ma siły nawet złomu zebrać i zanieść do skupu. Okres gimnazjalny w obecnych czasach to chyba pierwsza życiowa selekcja a life is brutal i full zasadzkas albo jak to mówi kolega pana Respondka:" życie jest jak trawnik, nie wiadomo kiedy w g...o wdepniesz ?"

 • skuba2

  Oceniono 11 razy -7

  Rodzice wyrzucili go z domu... Ale przecież orientacja seksualna to kwestia wrodzona ( w ogromnej wiekszosci przypadków). A więc to tych rodziców "wina"! Sąedzę też, że skoro ZSiemie robi sie zbyt szczupła na pomiesczenie hord "homo sapiens" to tolerancja (czy zgoła promowanie) zachowań seksualnych, ktore nie skutkuja potomstwem winno stać sie normą jak w przeludnionej starożytnej Grecji czy w Japonii.

 • dar61

  Oceniono 5 razy 1

  Miara człowieczeństwa?
  Zwierzęta swych pobratymców/ posiostry [?], jakie się od nich zewnętrznie różnią, przepędzają od siebie. Powód? Obawa, zwiększanie szansy stada na ataki wrogów, instynkt przetrwania? Nie wiadomo.
  Z drugiej strony, zmiany typu mutacji, przetwarzanie wzorca, niekontrolowana zmiana - w naturze zwiększa szansę przetrwania mutantowi, jeśli - JEŚLI! - taka mutacja da efekt np. uniknięcia ataku wyspecjalizowanemu pasożytowi.

  Przypadki zamieniania się, skutecznego rozrodczo, kur w koguta w takim stadzie, gdzie koguty wyginęły, nie przytaczamy dla czystości rasow..., ekhem - dla czystości wywodu.

  A u ludzi?
  Cóż, kiedyś wywalano ze wspólnoty odmieńców, bo się różnili. Ale z czasem tacy wybrakowani zaczęli być traktowani jako ludkowie boży, posłannicy z zaświatów - i hołubieni.
  Tym samym doszliśmy do etapu wyższego rozwoju społeczności, o wyższym poziomie akceptacji, pomocy wzajemnej dla odmieńców. Od Sparty do Aten, rzec by można.
  Tylko czy sami odmieńcy jeszcze wierzą w swą odmienność, nazwą ją właściwie?
  That is the question, mój Brutusie...

  ***
  Komu ... szykana, pani Redaktorko, za błądzące zdanie:
  '...ponad 90 proc. osób widziało szykanowanie nastolatków, ze względu na ich orientację...'
  >>> nastolatków ze względu na... [BEZ PRZECINKA]

 • Zyzio Boryzio

  Oceniono 13 razy -3

  "O samobójstwie myśli 2/3 młodzieży LGBT."
  -To może jednak LGBT jest problemem?

  Skoro najpierw okazuje się, że masz chłopcze problemy z męską postawą wśród kolegów i odstajesz od nich, marginalizując się rozważasz "inne opcje"... Potem okazuje się, że tam spotkasz tak samo zakompleksionych i sfrustrowanych, którzy chcą tylko fizycznej przyjemności aby na chwilę poczuć akceptację emocjonalną.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 23 razy 9

  jeżeli od dziecka jesteś karmiony teoriami o tym że możesz być największa świnią, chamem, złodziejem, oszczercą, ksenofobem, rasistą, szują, zwyczajnym łobuzem...etc
  wystarczy tylko ze się wyspowiadasz, dasz na tace i będziesz co niedziela latał do kościoła na pokaz to i tak pójdziesz do raju i będziesz zasiadał po prawicy Ojca... :-)
  trudno żeby po takim praniu mózgu ludzie zachowywali się moralnie i przyzwoicie wobec innych,
  po drugie podobno zaawansowanie cywilizacyjne mierzy sie naszym stosunkiem do słabszych, chorych i odmiennych od nas, sami sobie dajemy odpowiedz na jakim etapie cywilizacyjnym jestesmy

 • jael53

  Oceniono 17 razy 5

  Problemem nie jest orientacja - problemem jest rozpowszechniany w Polsce model społeczeństwa - mrowiska: obywatele mają być zestandardyzowani pod każdym względem. "Człowiek standardowy" brzmi dumnie wyznawcom tego modelu. Niestandardowi mają ginąć - jak w mrowisku. Tymczasem problemem nie jest niestandardowość, ale akceptacja przemocy wobec tego, co odstaje od wzorca mrowiska. To, swoją drogą, daje do myślenia o rzeczywistej wartości sloganu o "Polakach - indywidualistach"...

 • snusmumrikenn

  Oceniono 17 razy 1

  większość piszących tu homofobów ma krew tego chłopaka i innych dzieciaków na rękach. głupie zaściankowe złe sukinsyny jesteście, a najgorsze, że sami sobie tego nie uświadamiacie. bydło.

 • piotrt707

  Oceniono 13 razy -7

  Brak modlitwy codziennej. Zmianę sklonności mozna wymodlić wyprosić !!

 • metuzalem1000

  Oceniono 9 razy -3

  Ten problem występuje wszędzie. Wyniki sondy które umieściliście (sprzed 5 lat, ale to szczegół) podają średnią zjawiska 47%. Niemcy 46%, UK 44% , różnica 10 % nie jest taka duża. Lepiej wyeksponować , że jesteśmy w ścisłej czołówce.

 • Trzyczwarta

  Oceniono 7 razy 1

  @tomek.tw22
  Moze np zamykac je w odosobnionym miejscu ze stalym dostepem do swieconej wody gdzie poswieca sie modlitwie co?

 • jango33

  Oceniono 12 razy 0

  To byl chory młody czlowiek. Czym się różni hiena Smoleńska od hieny dziennikarskiej?

 • sami_pl

  Oceniono 22 razy 0

  1. Dzieci potrafią prześladować rówieśników z bardzo różnych powodów. Należy temu zapobiegać, ale dlaczego LGBT traktować jakoś specjalnie?
  2. A policzył ktoś ilu nastolatków pomyślało o samobójstwie, bo zostali rzuceni przez dziewczynę/chłopaka? Jednak przechodzą im te myśli bo są zdrowi psychicznie. Oczywiście najlepiej za każdym razem objąć taką osobę profilaktyczną pomocą, ale i tu dlaczego traktować LGBT specjalnie?
  Otóż chcą aby ich traktować specjalnie, bo są na swoim punkcie przewrażliwieni. Ludzie, żyjcie sobie normalnie i nie zawracajcie gitary, bo inni nie mają czasu się nad wami niańczyć. Życie bywa przykre bez względu na orientację seksualną.

 • kuranieptak

  Oceniono 26 razy -2

  Dalczego ta autorka Beczek kłamie? Na jakiej podstawie przypisuje zmarłemu tragicznie chłopcu jakieś skłonności homoseksulane?
  Typowa GWniana informacja.

 • saves

  Oceniono 27 razy -1

  Gazeto, jesteście durniami. Kacpra nie zabiła homofobia tylko połączenie ostracyzmu środowiska i słabej psychiki. Od dawna wiadomo, że nikt nie potrafi być tak okrutny, jak dzieci. Znajdą lub wymyślą cechę czy zdarzenie i będą cisnąć do upadłego. Nie mieliście w szkole grubego, rudego czy garbatego? Zawsze znajdzie się ktoś w jakiś sposób odmienny. W tym przypadku doprawili mu gejostwo, a wy dorobiliście ideologię.

 • sommers

  Oceniono 29 razy -7

  Homoseksualiści wycierają sobie teraz gebę tragedią chłopaka i jego rodziny.

  Prawda jest taka, że homofobia ma różne podłoże, żeby być na celowniku gó...aków i nauczycieli w podstawówce.

 • putinolog

  Oceniono 20 razy -4

  To zorganizujcie sieć poradni i pomóżcie tym ludziom. Przecież to jest uleczalne.

 • jango33

  Oceniono 14 razy -6

  Na świecie jest tyle krajów, ustrojów,sposobów traktowania ludzi i ich problemów. Dziś byl artykuł o wyjeździe z Polski. Skoro jesteście mniejszością to dostosujecie się albo wyjeżdżajcie.

 • kibiczdala

  Oceniono 12 razy -8

  Niech wiec pokutuja, nawroca sie do Zbawcy , oczyszcza swoje sumienie, a da im Bog laske aby zyli w pokoju.

 • 31.februarius

  Oceniono 19 razy 3

  To się diametralnie zmieni w 2020, jak prezydentem Polski zostanie prezydent Słupska!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX