Skandaliczny wpis Pawłowicz nt. śmierci 14-latka. "Nie siejcie patologii, nie będzie żniwa"

Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Posłanka PiS nie skorzystała z okazji, by milczeć i postanowiła napisać, co myśli o samobójczej śmierci 14-letniego Kacpra. Pawłowicz uważa, że do tragedii nie doszłoby, gdyby lewica "nie siała patologii".

Krystyna Pawłowicz poczuła się najwyraźniej urażona tym, że organizacje antydyskryminacyjne protestowały dziś pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Posłanka postanowiła więc winę za śmierć 14-letniego Kacpra zrzucić na lewicę, która - jej zdaniem - propaguje "nienaturalne postawy i relacje", a potem "lamentuje", gdy są one "brutalnie wytykane przez rówieśników".

"Liberalno-lewackie środowiska najpierw propagują wśród dzieci i młodzieży podatnych na różne niestandardowe zachowania - nienaturalne postawy i relacje, a potem, gdy te zaburzone zachowania są przez rówieśników brutalnie wytykane,i w skrajnych sytuacjach kończą się tragicznie, to lewaccy ideolodzy patologii obyczajowych odwracają kota ogonem i fałszywie, bezczelnie lamentują nad "morderczą nietolerancją" rówieśników" - napisała Pawłowicz na Facebooku [pisownia oryginalna - red.]

Pawłowicz uważa, że śmiertelnego żniwa nie będzie jeśli dzieci nie będą "demoralizowane", a środowiska, o których pisze nie będą "siały patologii".

"Nie ma słów na bydlactwo, którego dopuściła się dziś Krystyna Pawłowicz. Te podłe słowa o śmierci dziecka to hańba dla Sejmu i dla Polski" - skomentował Adrian Zandberg z partii Razem. 

"Co widzi dr hab. Krystyna Pawłowicz, kiedy patrzy w lustro? Złą, podłą, głupią, małą osobę. Własne dno" - dodaje Piotr Czerniawski, również z partii Razem. 

"Pawłowicz nie wytrzymała i bluzgnęła, że śmierć 14-latka to wina lewactwa bo namieszało mu w głowie, a rówieśnicy wytknęli mu nienaturalność" - napisał Krzysztof Śmiszek z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.

"Żądam medialnego bojkotu Krystyny Pawłowicz. Nikt przyzwoity nie powinien z nią rozmawiać po tym co napisała o dziecku, które się zabiło" - to opinia blogerki kataryny. 

Odpowiedziała na to Marzena Paczuska, do niedawna jeszcze szefowa "Wiadomości" TVP. Poradziła blogerce, by... "wyluzowała". 

Kacper był prześladowany przez rówieśników, słyszał od nich, że "ma inną orientację, inaczej się ubiera". 14-latek popełnił samobójstwo krótko po rozpoczęciu nowego rokuszkolnego. Niemal dokładnie dwa lata wcześniej życie odebrał sobie równolatek Kacpra, 14-letni Dominik z Bieżunia. Chłopiec był wyzywany od "pedziów", prześladowany, a nawet obrzucony kamieniami.

Przeczytaj więcej o Kacprze i homofobicznych prześladowaniach młodzieży >>>

Potrzebujesz pomocy? Oto, gdzie jej szukać:

- Telefon zaufania Lambdy Warszawa (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00–21:00) tel. 22 628 52 22

- Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, bezpłatna i anonimowa pomoc (codziennie w godzinach 12.00-22.00) tel. 116 111

- Telefon zaufania "Niebieska Linia" dla osób doświadczających przemocy (darmowy i całodobowy) tel. 800 12 00 02

- Pomoc psychologiczna i prawna Kampanii Przeciw Homofobii, mail: bezpieczniej@kph.org.pl

- Pomoc psychologiczna Fundacji Trans-Fuzja, transfuzja.org/pl/artykuly/pomoc_psychologiczna.htm, mail: psycholog@transfuzja.org

- Pomoc psychologiczna Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach i Bielsku-Białej: teczowka.org.pl/pomoc-psychologiczna, psycholog@teczowka.org.pl, tel. 796 407 789

- Spotkania grupy wsparcia Fabryki Równości (Łódź) dla osób LGBT+ - każda czwarta środa miesiąca godz.17.00-20.00 poczta@fabrykarownosci.com

- Pakiet materiałów edukacyjnych o tematyce LGBT+ dla młodzieży przygotowany przez Miłość Nie Wyklucza: mnw.org.pl/orientujsie

Zobacz także
Komentarze (1099)
Skandaliczny wpis Pawłowicz nt. śmierci 14-latka. "Nie siejcie patologii, nie będzie żniwa"
Zaloguj się
 • haber73

  Oceniono 2 razy 2

  tak oplutej,wyzywanej,bezczelnej osoby-pomijając to że jest POSŁEM RP to jeszcze się nie zdarzyło! Oprócz akceptacji prezia!Przecież Kaczyński jest doświadczonym politykiem,jest facetem wykształconym,cwanym,więc dlaczego pozwala na istnienie w jego barwach takiej poczwary,głupka-a resztę określeń tego indywiduum niech sobie poczyta na forach!Może wreszcie inni PIS-owcy dadzą głos -przecież wreszcie w tej parti nie wszyscy są idiotami!Panie Gowin i inninie wstyd wam że macie w w swoich szeregach takie badziewie?A może wreszcie da głos w tej sprawie Becia Mazurek,imć Terlecki,niejaki Sasin?i inni?PISie Wstyd dla was,i waszego ugrupowania.Przecież toto Pawłowiczka Krystyna jest obciachem dla ludzi,wyborców,dobrej lub złej zmiany zakłamaniem,bezczelnością,chamstwem-po prostu brak słów!!!!!!!

 • juma07

  Oceniono 4 razy 4

  Krysia Pawłowicz z Pi(.)S

 • keram01

  Oceniono 2 razy -2

  Tak po prawdzie to kto powiedział że chłopak był orientacji homoseksualnej ? Wiecie na pewno na 100% ? Słyszałem że leczył się i brał antydepresanty i może to były problemy rodzinne ? Lepiej niech te różne dziwne związki się nie odzywają bo na śmierci chcą zbijać kapitał polityczny. HAŃBA

 • tadjan

  Oceniono 4 razy 2

  ale ta qwa pisssowska popularna ...... hahahahaha

 • honda80

  Oceniono 5 razy 3

  Bydleta glosuja na bydleta!Z ostatniego sadazu wynika ze zbydlcenie siega az 40%!

 • leming_13

  Oceniono 6 razy 4

  Darwin sie pomylił Pawlowicz nie pochodzi od małpy to malpy pochodzą od pawlowicz

 • jaceq

  Oceniono 6 razy 4

  Ogolić ku...e pusty łeb i puścić ogoloną w miasto.

 • 139mzb

  Oceniono 4 razy 0

  Na gazeta.pl był artykuł o Iwonie Cygan. Po chwili ten artykuł zniknął. Dlaczego? Prokurator zażądał zamknięcia tej sprawie?
  Szczucin. Miejscowość. A tam policja. Społeczność. Dochodzi do zbrodni. Wszyscy milczą. Policja nie działa w tej sprawie przez wiele lat. Jak to możliwe? Co tam się działo przed śmiercią tej dziewczyny. Do czego tam dochodziło? Ile jest takich małych miasteczek w Polsce, gdzie panuje mafia policyjno prokuratorska? Ci ludzie z tego miasteczka byli zastraszani. Przez policję..
  Gdzie my żyjemy?

 • jacusieczek

  Oceniono 3 razy 3

  jestem zniesmaczony

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje