Prezes skinął i dopiero marszałek Sejmu mógł podejść. To wideo mówi wiele o władzy w Polsce

Spotkanie parlamentarzystów z Viktorem Orbanem pokazało, że szeregowy poseł może być ważniejszy niż marszałkowie Sejmu. Nawet jeśli nie jest to spotkanie w siedzibie partii, a rozmowy z przywódcą innego państwa.

Premier Węgier Viktor Orban składa oficjalną wizytę w Warszawie. Spotkał się osobno z szefową rządu Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą a następnie z marszałkiem i wicemarszałkami Sejmu oraz prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim.

To ostatnie spotkanie zostało udokumentowane przez Kancelarię Sejmu. Na krótkim filmiku widać, że przywitanie zaplanowano zupełnie odwrotnie niż nakazywałby protokół dyplomatyczny. Orban po wejściu do pomieszczenia przywitał się z Jarosławem Kaczyńskim, a dopiero po nim przywitać mogli się marszałkowie Sejmu - Marek Kuchciński (druga osoba w państwie), Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki (pełniący piąty urząd w państwie).

Mimo porządku pierwszeństwa i faktu, że spotkanie odbywało się w gabinecie marszałka Kuchcińskiego, to prezes PiS grał pierwsze skrzypce. Co więcej, na nagraniu widać znaczący gest Kaczyńskiego, który po przywitaniu z Orbanem dał znać, że marszałek może podejść. 

Po spotkaniu z Beatą Szydło Viktor Orban mówił o tym, że Unia Europejska bez Polski i Węgier byłaby o wiele biedniejsza. Podkreślił również, że Polska jest jednym z państw, które osiągnęły największy sukces w Unii Europejskiej. - Jeżeli spojrzymy na wyniki ekonomiczne, kulturalne i naukowe Polski, to możemy powiedzieć, że Polska jest lokomotywą dla Wspólnoty - podkreślił. Dodał również, że inne kraje Grupy Wyszehradzkiej już gonią w wynikach gospodarczych Polskę.

Szef węgierskiego rządu odniósł się również do działań Komisji Europejskiej względem Polski. Mówił, że procedura Komisji Europejskiej wobec Polski to brak szacunku. - Z Polską należy z szacunkiem rozmawiać, tak jak jest to określone w traktacie - mówił Viktor Orban. Nazwał działania Unii Europejskiej wobec Polski "inkwizycją polityczną". Premier Orban zapowiedział też, że Węgrzy nigdy nie przystaną na takie postępowanie, będę bronić wszystkich, wobec których tak będzie zachowywała się Unia Europejska. Podkreślił jednocześnie, że Węgry chcą mniej Brukseli, więcej państw narodowych w ramach Unii.

Sprawdź, na jakim poziomie jest twoja wiedza - gimnazjum czy studiów? [QUIZ]
1/13Co zasłania Słońce, gdy z domu oglądasz zaćmienie Słońca?
Zobacz także
Komentarze (332)
Spotkanie z Viktorem Orbanem. Jarosław Kaczyński skinął ręką na marszałka Sejmu
Zaloguj się
 • idioteka-narodowa

  Oceniono 1 raz 1

  Orban powinien opowiedzieć Jarkowi,o czym gada z Putinem i dlaczego ma UE w nosie.

 • majo_rmajor

  Oceniono 2 razy 2

  Pokurcz zalatwia sobie azyl. Ciekawe, co obiecał Putinowi?

 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  Podobno, gdyby nie wstawiennictwo komuszych dygnitarzy, pan prezes nawet matury by nie miał. Resortowe dziecko?

 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  Kuchcińskiemu nawet pomidory nie chciały rosnąć, musiał pójść "w politykę".

 • pd2016

  Oceniono 3 razy 3

  Marzenia, że Polska to cywilizowany, europejski kraj, należy odłożyć ad acta.

 • jck12

  Oceniono 2 razy -2

  Ile to już po wyborach? 2 lata? Wy ciągle się "jaracie" że Kaczyński jest u steru?

 • norton2

  Oceniono 2 razy 2

  Wszyscy wiedzą , że PISdzielskie robactwo całuje i liże Kaczego Kurdupla po doopie !!!!!!
  Co tu komentować??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje