Rano zauważono, że z grobu wyjęto zwłoki. To kolejny raz, kiedy na Pomorzu znikają szczątki

Zniszczone groby (zdjęcie ilustracyjne)

Zniszczone groby (zdjęcie ilustracyjne) (Michał Walczak / Agencja Gazeta)

Nieznani sprawcy ukradli szczątki ludzkie z cmentarza w Kosakowie. To nie pierwsze takie zdarzenie na Pomorzu - policja podejrzewa, że co najmniej części przestępstw dokonała ta sama osoba lub grupa.

Z cmentarza komunalnego w Kosakowie skradziono szczątki złożone w ziemi w 2005 roku. 19 września rano administracja cmentarza zauważyła zdewastowany nagrobek i poinformowała policję, a ta - prokuraturę. 

Jak informuje policja, do kradzieży lub prób kradzieży szczątków ludzkich dochodzi na Pomorzu od co najmniej dwóch lat. - Chodzi tutaj o dwie kradzieże i dwa usiłowania. Sprawy te łączymy ze względu na sposób działania i miejsce. Mamy kilka hipotez. Korzystamy z doświadczeń ekspertów zewnętrznych, żeby wykluczyć lub potwierdzić pewne wątki - mówią pomorscy funkcjonariusze w rozmowie z TVN24.

Do podobnych zdarzeń dochodziło m.in. w Gdańsku, Gdyni, Lęborku, Słupsku i Redzie. Dotąd nie udało się jeszcze nikogo zatrzymać. Teraz może być inaczej, bowiem cmentarz w Kosakowie jest monitorowany. Śledczy nie wiedzą jeszcze, czy przestępstwo zostało dokonane w miejscu, które obejmuje oko kamery. 

Postępowanie prokuratorskie jest prowadzone w kierunku przestępstwa z art. 262 § 2 kodeksu karnego: "Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". 

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Zobacz także
Komentarze (47)
Seryjne kradzieże zwłok na Pomorzu. Szczątki zniknęły z cmentarza w Kosakowie
Zaloguj się
 • zfd3

  0

  Ten proceder trwa od przeszło 20 lat. Zwłoki są wykradane przed dniami równonocy wiosennej i jesiennej, często o nazwiskach wskazujących na pochodzenie z płd wschodnich obszarów II RP,
  najprawdopodobniej do celów rytualnych jednej z sekt

 • Cards Monica

  0

  Polska firma robi diamenty z ciał zmarłych. Cena: 4600-120 tys zł. "Najpopularniejsze są wisiorki w formie serca" ..... wiec moze warto sprawdzić

 • Cards Monica

  0

  sekty... psychole... a nikt nie napisze ze ze spalonych zwlok uzyskuje sie węgiel ktory mozna przerobic na 1 diament, bardzo powszechny prosec np w Japonii. Czy wy myslicie ze kogos na bilet do Tokio w dzisiejszych czasach nie stać??? dobry biznes, latwa kasa... poczytajcie trochę to nie boli

 • starykawaler35

  0

  Zmartwychwstanie?

 • marcin1948

  Oceniono 2 razy 0

  Pewnie miłośnicy "kachały" potrzebowali eksponatów do okultystycznych obrzędów.

 • tadec

  Oceniono 1 raz 1

  Ja uwazam, ze moga to byc probne zmartwychwdtania. Ostatnie skuteczne mialo miejsce dosc dawno temu i byc moze Pomyslodawca aktualizuje technologie.

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Jarek ekshunuje jak leci.

 • szlachcic

  Oceniono 3 razy 3

  Pislam nauczyl suwerena ekshumowania
  Pisowscy katolicy tesknia za ekshumacjami

 • tomaszw20

  Oceniono 3 razy 3

  strach umierać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje