Skąd w Opolu wzięły się zespoły Omen i NaVi? To kapele prezesów rządowych spółek i fundacji

Zdziwi się ten, kto uważa, że jedyną "rządową" gwiazdą opolskiego festiwalu był Jan Pietrzak. W konkursie Premier wystąpiły dwa zespoły, których liderzy na co dzień zajmują wysokie stanowiska w powiązanych z rządem instytucjach.

W konkursie Premier w Opolu brały udział mniej i bardziej znane zespoły i wokaliści. Usłyszeliśmy Kasię Cerekwicką, której piosenka wygrała zresztą we wszystkich konkurencjach, Izabelę Trojanowską, Pectus, Krzysztofa Kiljańskiego, Szymona Wydrę, Zakopower, Formację Nieżywych Schabuff. Do tego kojarzeni raczej przez młodszych słuchaczy Monika Lewczuk i Antek Smykiewicz, Lanberry i Patrycja Zarychta. 

Widownia nie wytrzymała koncertu Jana Pietrzaka w Opolu. Ludzie masowo opuszczali amfiteatr >>>

Ale skąd wzięły się zespoły Omen i NaVi? Pierwszy z zespołów na Facebooku ma całe 350 polubień, drugi - około 1200. Tajemnica ich obecności na (do niedawna jeszcze) prestiżowym konkursie, to fakt, że ich muzycy są szefami państwowej spółki i fundacji skarbu państwa.

Prezes spółki PGE i lotniska w Radomiu

Wokalistą zespołu Omen jest Tomasz Siwak. Aktualnie jest on prezesem zarządu PGE Energia Odnawialna. Jak czytamy w jego biogramie na stronie spółki, Siwak był m.in. szefem nieruchomości biurowych i mieszkalnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnił funkcję prezesa Portu Lotniczego Radom i był członkiem zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości.

W biogramie znalazła się też informacja, że jest "założycielem, liderem i wokalistą rockowego zespołu OMEN".

Tomasz Jan SiwakTomasz Jan Siwak pgeeo.pl

Jeszcze rok temu jako wiceprezes BGK Nieruchomości angażował się w realizację programu Mieszkanie Plus. Na konferencji zorganizowanej przez parlamentarzystów PiS mówił, że Radom może być jednym z pilotażowych miast programu. 

Po tym, jak Siwaka na stanowisku prezesa lotniska w Radomiu zastąpiła Dorota Sidorko, informowała ona, że spółka kupowała "dziwne przedmioty", które przekazywała potem jako darowizny. W nie byle jakie ręce - takie rzeczy jak lodówka w kształcie głośnika trafiły do Stowarzyszenia Muzyczny Radom, w którym działali brat i szwagierka Siwaka oraz muzycy z jego zespołu. Jeden z muzyków był też szefem działu IT w Porcie Lotniczym - informowała radomska "Gazeta Wyborcza".

Dyrektor edukacyjnego eldorado

Nie mniej ciekawą postacią jest gitarzysta zespołu NaVi Paweł Poszytek. Po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości Poszytek został mianowany dyrektorem generalnym zarządzanej przez skarb państwa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. W latach 2006-10 był z kolei radnym PiS i wiceprzewodniczącym rady powiatu garwolińskiego. 

Paweł PoszytekPaweł Poszytek frse.org.pl

Ponadto Poszytek był jedną z osób, które tworzyły nową podstawę programową z języków obcych. Również w ramach FRSE jej dyrektor angażuje się we wspieranie reformy edukacji autorstwa PiS. Jak pisał w marcu "Puls Biznesu", fundacja organizuje i finansuje spotkania dla pracowników szkół, środowiska akademickiego i przedstawicieli samorządów. - W ten sposób wypełniamy statutowe cele fundacji, czyli wspieranie prac dotyczących rozwoju i reformy systemu edukacji w Polsce - mówił magazynowi Poszytek.

Dziennik "Fakt" pisał w lutym o wynagrodzeniach pracowników Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, którą nazwano nawet "edukacyjnym eldorado". Z danych dziennikarzy wynika, że Poszytek zarabia tam 24 799 zł, a więc o około 8 tysięcy więcej niż premier Beata Szydło.

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (155)
Skąd w Opolu wzięły się zespoły Omen i NaVi? To kapele prezesów rządowych spółek i fundacji
Zaloguj się
 • pies_pawlowa_2

  Oceniono 1 raz 1

  Wolska mlodziez spiewa wolskie piosenki

 • wilenski11

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawe ile im złodziej ku...ki zapłacił z naszego ? dojna zmiana

 • acototak

  Oceniono 2 razy 2

  z tych Siwaków?

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 2 razy 2

  Z którego zoo oni wytrzasnęli te małpy?

 • ktos2014

  Oceniono 5 razy 5

  festiwal naprawdę żenuje

 • bonifacy_40

  Oceniono 2 razy 2

  kto to są ci ludzie ?! kto to Szymon Wydra .....ogarnijcie sie , przecież oni śpiewać nie potrafią

 • tygrys102

  Oceniono 3 razy 3

  trzeba było być mocno nachlany, by oglądać takie ryje jak siwiak

 • Jan Ixiński

  Oceniono 6 razy 6

  To był festiwal dla ludzi pisu, dla reszty będzie po wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX