Komentarze (549)
Antyszczepionkowcy bronią rodziców, którzy porwali dziecko. "To praktyki totalitarne wobec rodzin"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • popieramkukiza

  Oceniono 15 razy -5

  Czy wy już macie tak wyprane łby propagandą koncernów że nie zauważacie bezprawia jakiego dopuścili się lekarze i głupi sąd ?

 • marswitek

  Oceniono 15 razy 5

  Niech zrobia sobie panstwo odszczepiencow i zyja na swoj rachunek. Zyjac w jednym srodowisku zreszta spoleczenstwa zwiekszaja zagrozenie epidemii szerzenia transferow chorob na reszte. Ja wole zabezpieczone szczepionka i odizolowane od zagrozonych dziecko Wierze i widze ze takich jak ja jest wiecej, duzo wiecej.

 • Robert Palusinski

  Oceniono 7 razy -3

  Gazeta dając aż 2 artykuły w sprawie wartej mniejszej wagi właśnie kreuje nowych "Elbanowskich", "pacjentów wyklętych" co walczą w nierównym starciu z kastą sędziowską i medyczną :(
  Opanujcie się - bo jesteście jak pożyteczni idioci Kaczora :(

 • rikol

  Oceniono 8 razy 4

  Jakie kwalifikacje ma pani Socha? Jest matką? To za mało.

 • Jurek Jurek

  Oceniono 16 razy -10

  Brawo Socha!!!! Brawo rodzice!!! Trzeba walczyć ze zgniłym systemem!!!

 • koralina.jones

  Oceniono 9 razy 3

  antyszczepionkowcy... no comments.

 • smiki48

  Oceniono 9 razy -5

  a ja zadam "filozoficzne" pytanie. Kto jest właścicielem dziecka a także ciała człowieka. Obecnie to państwo uzurpuje sobie prawo, ze ma decydować o tym co dzieje się z człowiekiem.
  Ja niestety nie mam prawa decydowania się co się stanie z moim ciałem, a także co się dzieje z moimi dziećmi.

 • geodimeter

  Oceniono 9 razy 7

  Zostawić ich w spokoju. Ale wykluczyć z leczenia w NFZ. Niech placa za wszystko z własnej kieszeni albo niech ta Socha ich leczy.

 • iremus

  Oceniono 9 razy 7

  Największym szokiem może być to, że w 3RP wyczynia się już takie cuda bez zażywania dopalaczy i narkotyków. To tylko potwierdza jaki SKOK ewolucyjny nastąpił w polskim szkolnictwie.
  A tak się kiedyś wszyscy napeerdalali ze świadków Jehowy, którzy nie dopuszczali manipulowania w swoich ciałach.
  Wola czarnej madonny !!!

 • siekieraaxe

  Oceniono 10 razy 6

  NIE WOLNO ICH SCIGAĆ.
  Zanotowac w NFZecie i
  zadnych panstwowych złobków, pzrzedszkoli i szkól. Zadnych refundacji leczenia.
  Oni nie sa sami na tej ziemi. Robia z pozostałych rodziców IDIOTÓW i maja do tego prawo, ale na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOSC.

 • iremus

  Oceniono 9 razy 5

  Idę o zakład, że ta baba ze zdjęcia nie ma skończoną podstawówkę z wyróżnieniem i zna się na medycynie i genetyce lepiej niż działaczki i działacze Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Poczętej Zygoty.

 • stefan4

  Oceniono 7 razy 1

  Mnie interesuje, czy pani Justyna Socha popiera promysł obowiązkowej hospitalizacji pijących ciężarnych kobiet.

  Jeśli go zwalcza, to jestem pełen uznania dla jej konsekwencji w poglądzie, że państwo ma nie uzurpować sobie prawa do oceniania, co jest lepsze dla dziecka. Jeśli go nie popiera, to nie rozumiem i proszę o wyjaśnienie.

 • evi-ana

  Oceniono 5 razy 1

  A gdzie podziały się wszystkie komentarze?

 • tk1961

  Oceniono 9 razy 5

  "Częste mycie, skraca życie" albo "mądrzy ludzie żyli w brudzie"! Wracamy do Chrześcijańskich korzeni. Święty Augustyn pisał w "państwie bożym" że dla niego "ludzie w czystych i schludnych ubraniach są brudni a w brudnych i niechlujnych są czyści"! Czyli jeżeli jak od kogoś śmierdzi że nie można do niego podejść to mamy do czynienia osobnikiem posiadającą bardzo "czystą duszę"! No to Ale luja i do przodu!!!!!!

 • nitro2013

  Oceniono 10 razy 6

  "Justynę Sochę, agentkę ubezpieczeniową" - czyli wciska ciemnotę o szczepieniach i wciska polisy na życie...

 • top80

  Oceniono 10 razy 4

  Ciemnota, ciemnota, ciemnota w XXI wieku!!! Niech państwo powstrzyma tych ignorantów! Szczepienia są i powinny być obowiązkowe. Zawłaszcza, że ci krzykacze sami są zaszczepieni, żyją i są zdrowi. A ja nie mam ochoty by ich niezaszczepione dzieci mnie lub moich bliskich czymś pozarażały. Precz z ciemnotą.

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 10 razy 6

  Ja się zastanawiam czasami czy tych bęcwałów nie powinno się ciągać po sądach za działanie na szkodę zdrowia całego społeczeństwa.

 • triangle87

  Oceniono 12 razy -8

  Rodzice wydali oświadczenie jak wyglądała sytuacja. Nie zgodzili się na szczepienia bo mieli do tego prawo, nie chcieli myć dziecka bo jest to standard w krajach zachodnich, służy wzmocnieniu odporności. Chcieli natomiast badań czy dziecko może być szczepione na gruźlicę i niestety szpital odmówił. Nie róbcie z nich bandytów bo nikt nie uprowadzil dziecka!!!

 • jkdot

  Oceniono 18 razy -10

  Wyborcza wspiera farmaceutyczną mafię szczepionkową! A sąd, który podjął tę skandaliczną decyzję powinien zostać zaorany!

  www.youtube.com/watch?time_continue=47&v=nbiwye5C_go

 • 111pln

  Oceniono 6 razy 6

  Tak w tej chwili prowadzi się konflikty asymetryczne. Kieruje się działania państwa na obszary, gdzie będzie marnotrawiło siły i środki. Osłabienie populacji, to dodatkowy bonus. Radio z nadajnikami na Uralu, to nie przypadek.

 • koment7

  Oceniono 19 razy 9

  Do idiotów antyszczepionkowców. Jesteście cwaniakami, bo rodzice was zaszczepili, dzięki czemu dożyliście dorosłości. Teraz swoje dzieci skazujecie na wiele zagrożeń w imię wiary w pseudonaukowe twierdzenia jakiś guru, którzy kosztem takich naiwniaków jak wy, chce sobie nabić kasę. Najprostszym sposobem na zrozumienie co daje szczepienie dzieci jest popatrzenie na statystyki umieralności niemowląt. Kiedyś matka rodziła kilkanaście dzieci, żeby jakieś przeżyło do dorosłości, teraz przeżywają niemal wszystkie, nawet urodzone skrajnie wcześnie. Za tym wszystkim nie stoją znachorzy, czy guru jakiś sekt a medycyna i lekarze. Jeśli nie chcecie szczepić dzieci, bo medycyna jest zła, to od dzisiaj zaprzestańcie korzystać w ogóle ze zdobyczy medycyna, a więc nie kupujcie leków przeciwbólowych, czy też na przeziębienie, bo one też szkodzą i niszczą chociażby nerki. Zaprzestańcie wizyt u lekarzy (w tym dentystów), niech wyleczą was wasi guru, przecież oni są najmądrzejsi.
  To jest właśnie dowód wybiórczego traktowania. Dla mnie zdobycze medycyny są dobre, a dla mojego dziecka złe. Tylko cwaniaczku jeden z drugim, konsekwencje waszej głupoty ponosiło będzie wasze dziecko, a nie wy!!!!!!!!!!!!!!

 • bos8

  Oceniono 4 razy 4

  Nie są ubezpieczeni ani w Polsce ani w Norwegii, wykorzystali NFZ i co im teraz zrobicie

 • bart5554

  Oceniono 14 razy -10

  Gazeta kłamie i wspiera mafię szczepionkową! Jak szczepicie swoje dzieci to potem się nie dziwcie, że nie mogą zajść w ciążę.

  Oświadczenie rodziców:

  www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/

 • dr_bloger

  Oceniono 8 razy -2

  Jestem lekarzem i przeciwnikiem sekt antyszczepionkowych, homeopatycznych itp. Mimo to uważam, że rodzice mają prawo decydować o leczeniu swojego dziecka, a robić z nich porywaczy - to nadużycie. Nasza wspaniała naukowa medycyna wpędziła do grobu mojego ojca.

 • jaszah

  Oceniono 8 razy 4

  Ja bym się wstrzymał z ocenę do momentu aż pozna się wszystkie fakty.

  Oświadczenie Fundacji Rzecznik Praw Rodziców:
  Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec sposobu w jaki potraktowano rodziców noworodka w Białogardzie. Z wypowiedzi rzecznika szpitala absolutnie nie wynika aby konieczna była interwencja sądu i policji ani ograniczanie praw rodzicielskich. W świetle przedstawionych publicznie faktów działania instytucji wydają się brutalną, nieuzasadnioną ingerencją w prawa rodziców i dziecka gwarantowanych art. 18 Konstytucji Rzeczypospolitej.
  Opinia publiczna zaalarmowana hasłem, że "Rodzice porwali ze szpitala wcześniaka"; powinna otrzymać następujące wyjaśnienie:
  - Ciąża w 37 tygodniu określana jest jako donoszona. Nazywanie takiego dziecka ";wcześniakiem"; z pewnością podgrzewa nastroje przeciwko rodzinie. Tymczasem trzeba pamiętać że tzw. "termin porodu" wyznaczany jest przez lekarza co do zasady jedynie orientacyjnie.
  Z doniesień medialnych nie wynika aby dziecko potrzebowało specjalnego wsparcia medycznego, np. w oddychaniu co w przypadku wcześniaków jest z zasady koniecznością.
  - Zarzut że rodzice nie pozwolili na zabiegi higieniczne, takie jak wytarcie z mazi płodowej i kąpiel jest najbardziej bulwersujący w całej sprawie. Matka która odmówiła kąpieli dziecka przedstawiana jest w niektórych mediach jako "szalona";.
  Warto uświadomić opinii publicznej że podczas gdy szpital w Białogardzie wzywa w tej sprawie sąd, szpitale w Warszawie już dawno odeszły od standardowych kąpieli noworodków.
  Maź płodowa stanowi najlepszą naturalną ochronę dla bardzo wrażliwej skóry noworodka, dlatego opóźnienie pierwszej kąpieli jest jak najbardziej wskazane. Nowoczesne podejście do porodu i opieki nad noworodkiem oznacza dziś w wielu kwestiach powrót do natury, np. zalecane jest by noworodek miał po porodzie niezakłócony kontakt skóra do skóry z matką. W tym kontekście wyśmiewanie przez media ";szalonych eko- rodziców"; jest zupełnie nietrafione. Zaś nagonka ze strony szpitala na rodziców każe zapytać o to czy personel w nim zatrudniony jest na bieżąco z nowoczesnymi standardami opieki nad noworodkiem.
  - Warto też wyjaśnić czym jest zabieg Credego. Nie jest to z pewnością procedura ratująca życie. Polega on na wkropieniu do oczu noworodka roztworu azotanu srebra, co może powodować chemiczne podrażnienie jego wrażliwych oczu. Stosowano go w XIX wieku, gdy nie było jeszcze antybiotyków a dzieciom w czasie porodu groziło zarażenie rzeżączką. Jego stosowanie uważane jest obecnie za dyskusyjne podczas gdy leczenie ropiejących oczu niemowlęcia mlekiem matki (siarą) jest zalecane przez wielu pediatrów, ponieważ w kobiecym pokarmie występują przeciwciała działające jak naturalny antybiotyk.
  - Wielu rodziców odmawia szczepienia swoich dzieci i nie są im z tego powodu ograniczane prawa rodzicielskie. To że rodzice odmówili zaszczepienia noworodka, nie oznacza, że jego życie jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Prawdopodobieństwo zarażenia jedną z chorób takich jak np. żółtaczka jest niewielkie. Trzeba też dodać że szpitale w Warszawie dopuszczają by dziecko zostało zaszczepione nie po porodzie ale dopiero w dniu wypisu do domu.
  - Witamina K, podawana jest noworodkom profilaktycznie.
  - Kobieta ma prawo odmówić karmienia dziecka mieszanką, ma prawo do karmienia naturalnego. Dziecko w pierwszych dobach życia najczęściej nie potrzebuje sztucznego dokarmiania, wystarczy mu nawet niewielka ilość mleka mamy.
  W świetle podanych do publicznej wiadomości faktów oburzenie budzi postawa personelu szpitala, który z tak błahych pobudek zaszczuwa młodą rodzinę. Urządzanie policyjnej obławy i medialnej nagonki na kobietę w połogu stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa noworodka. W tym kontekście to nie rodzice a występujące przeciw nim instytucje powinny odpowiadać za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia noworodka.

  konsultacja medyczna: pediatra dr n med Teresa Kibalenko-Nowak

 • brys46

  Oceniono 16 razy -10

  Gwniane lewactwo drze mordy. Rodzice zabrali swoje własne dziecko . Nikogo nie porwali. Odwalcue się od nich.

 • Oceniono 13 razy -5

  Mafia farmaceutyczna wszędzie ma swoich żołnierzy, dobrze opłacani tłumią każdy głos prawdy o lekach i szczepionkach. Obecnie pracują nad 300 nowymi szczepionkami m.in. na otyłość, NOPy po innych szczepionkach itp. Jak w nowym filmie Patryka Vegi mafie narkotykowe to pikuś w porównaniu do farmaceutycznych. Najpierw wywołają chorobe przewlekłą a później do końca życia doją za leki na nieuleczalne. Tak się robi kasę w XXI wieku. Polecam wykłady - dr jerzy jaśkowski

 • ok1111111

  Oceniono 5 razy 1

  "Są ścigani za to, że podjęli decyzję taką, jaką rodzice na zachodzie Europy mogą podejmować bez problemu." Rozumiem, że w przypadku aborcji Radio Maryja też wstawia się za ściganymi.

 • mnis

  Oceniono 7 razy 5

  niepodoba się pomoc opieki zdrowotnej? idźcie mieszkać do lasu. tam rodzić i wychowywać potomstwo. chyba już czas na otwarcie rezerwatu dla antyszczepionkowców w Bieszczadach.

 • prelude93

  Oceniono 14 razy -10

  Co to za kraj??? Gdzie my zyjemy? Totalitaryzm!
  Mam nadzieje ze rodzice uzyskaja odszkodowanie za ta akcje urzedasow!
  Rodzinie zycze powodzenia- Nie poddawac sie! Walczmy z totalitaryzmem!

 • radon13

  Oceniono 7 razy 5

  W pierwszej dobie noworodki szczepi się tymi 2-ma szczepionkami także w Portugalii i Chorwacji , na ogól stosuje się inny kalendarz, inne szczepionki obowiązkowe ale to nie znaczy że później się ich nie szczepi. Mogła urodzić w domu , niech zęby wyrywa jej kowal a wyrostek leczy szamanka.

 • kaviar100

  Oceniono 13 razy -11

  Ciemny lud baranie stada wierzące w teorie spiskowe typowy elektorat PEŁO.

 • antypiss

  Oceniono 8 razy 4

  Wraca ciemnogród. Ludziska trza do znachora chodzić bo te doktory to nam nie pomogą !!!

 • sorrry

  Oceniono 11 razy -5

  A mnie najbardziej interesuje jak zwolennicy wolności do aborcji godzą w swoich europejskich umysłach przymus szczepienia?

 • setif

  Oceniono 10 razy 6

  Scena jak z "Nocy i dni" - ludzie, uciekajta, dochtory jadą!

 • nekaj

  Oceniono 10 razy 6

  to po co poszła rodzić do szpitala?
  i od czego jeszcze specjalistką jest Socha? fizyki molekularnej? tak samo kompetentna....

 • wierszokletk_a

  Oceniono 9 razy -3

  Kąpiel od razu po narodzinach to praktyka, która jest zbędna, jeśli nie szkodliwa. I to zdaniem lekarzy, nie szarlatanów. Oddzielcie ziarno od plew, naprawdę nie wszystkie inwazyjne zabiegi są konieczne i stosowane w cywilizowanym (bardziej) świecie. A tym rodzicom należałoby pomóc, ewidentnie tego potrzebują a nie próbować zaszczuć.

 • rattus-rattus

  Oceniono 12 razy 8

  Tępe prymitywny pojawiają się wszędzie, ale tylko w Polsce durnota jest wynoszą na ołtarze.
  Wróżę tym rodzicom oszałamiającą karierę w Pisslandii - podobnie jak Elbanowskim.

 • flamingg

  Oceniono 18 razy -8

  rodzice na medal,brawo za odwage i konsekwencje:)))
  sprawa sie skonczy zapewne sztrasburgu i szpital bedzie placil grube pieniadze
  The Registrar
  European Court of Human Rights
  Council of Europe
  F – 67075 Strasbourg Cedex Francja.

 • gacek1947

  Oceniono 7 razy 5

  Poziom zidiocenia rośnie.

 • Oceniono 12 razy -2

  Jak można porwać własne dziecko!!! Niedowierzam tej sytuacji, Państwo dla urzędasów bo nie dla zwykłych ludzi!!

 • bacowa

  Oceniono 12 razy 10

  Dla mnie sprawa jest prosta

  składasz pisemnie oświadczenie o rezygnacji ze szczepień swych dzieci, w przypadku komplikacji z tego tytułu 100% odpłatność leczenia

 • keram01

  Oceniono 10 razy 10

  Piszą oświadczenie że nie szczepią i zrzekają się ochrony zdrowia i tyle w temacie. Adnotacja w systemie i mają pozamiatane i niech idą do znachorów. Jak wolność i demokracja to na całego.

 • 111pln

  Oceniono 21 razy 15

  Odra, Heinego-Media, choroby zapomniane w cywilizowanym świecie odświeżą proepidemikom pamięć. Leczenie oczywiście za swoje oraz zakaz wstępu do przedszkoli dofinansowanych z budżetu państwa.

 • 111pln

  Oceniono 17 razy 15

  Dlaczego nie dziwi mnie fakt, że wszelkie ruchy (np. proepidemicy) działający na szkodę społeczeństwa, powodujące wymierne straty, prezentują się w rozgłośni nadającej z wojskowych nadajników na Uralu?

 • gela1

  Oceniono 9 razy -1

  lepiej powiedzcie kochani kiedy kazdy lekarz pierwszego kontaku zostanie zaopatrzony w proste urzadzonko do badania czy mamy grypę czy nie, zamiast walić leki
  które zaleca centrala na danym obszarze, jakie to pole do nauzyć Bóg raczy wiedzieć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX