W Dąbkach stanie pomnik Przemysława Gosiewskiego. Rzeźba z koszmarów. "Ktoś go ośmieszył"

Na 10-lecie Uzdrowiska Dąbki odsłonięty zostanie pomnik Przemysława Gosiewskiego, wicepremiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Czy jednak na pewno jest to podobizna zmarłego tragicznie polityka?

Skąd pomysł, by figura stanęła akurat w Dąbkach? Matka Przemysława Gosiewskiego wyjaśniła serwisowi sławno.naszemiasto.pl, że jej syn zabiegał o przyznanie miejscowości statusu uzdrowiska. Jarosław Kaczyński jeszcze jako premier miał powiedzieć Jadwidze Czarnołęskiej-Gosiewskiej, że podpisał odpowiednie dokumenty, by Gosiewski "nie miał mu czegoś za złe". 

Teraz na 10-lecie Uzdrowiska Dąbki w tej miejscowości zostanie odsłonięta ławeczka z rzeźbą mojego Przemusia. Będzie ona pierwszą w Polsce, ale liczę, że nie ostatnią. Chciała bym, aby kolejna stanęła we Włoszczowie

- powiedziała Czarnołęska-Gosiewska, która mieszka w położonym nieopodal Dąbek Darłowie, jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Uzdrowiska Dąbki, pracuje w miejscowych sanatoriach, a także działa w PiS w powiecie sławieńskim.

Dąbki zabiegały o status uzdrowiska ze względu na wprowadzane wówczas zmiany prawne, które zabraniały finansowania z NFZ turnusów rehabilitacjach w miejscowościach, które nie są uzdrowiskami.

Zdjęcie pomnika Gosiewskiego zamieścił na Facebooku m.in. dziennikarz Cezary Łazarewicz. "Jest mi niezmiernie przykro, że ktoś tak ośmieszył mojego kolegę Przemka Gosiewskiego. Nie zasłużył sobie na to" - napisał. 

Słynna stacja we Włoszczowie

Wspomniana przez matkę Gosiewskiego Włoszczowa to miejscowość jednoznacznie kojarząca się z nieżyjącym politykiem, który startował w wyborach z tego regionu. W 2006 roku Gosiewski był promotorem budowy stacji kolejowej Włoszczowa-Północ.

Okoliczności budowy peronu badała nawet Prokuratura Okręgowa w Kielcach, ale w 2008 roku umorzyła śledztwo, stwierdzając, że spółki kolejowe nie zostały narażone przez inwestycję na straty.  Początkowo stacja przyjmowała tylko dwa pociągi dziennie, a liczba pasażerów nie przekraczała 130 osób na kwartał. Po kilku latach we Włoszczowie zatrzymywało się ponad 20 pociągów w ciągu domu, a stacja cieszyła się sporą popularnością.

Oto skutki afery z reparacjami. Będziemy jeździć z paszportem na Open'era? [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (447)
W Dąbkach stanie pomnik Przemysława Gosiewskiego. Rzeźba z koszmarów. "Ktoś go ośmieszył"
Zaloguj się
 • edza4

  0

  Taką mądrą głowę należałoby zrobić większą,aby podkreślić ten atut,a wraz z tym masa innych korzyści,przede wszystkim ptaszki miały by gdzie sobie ulżyć.

 • edza4

  0

  Przecież taki unikat należałoby obudować szklaną gablotą i koniecznie gablotę zaopatrzyć w wycieraczki.

 • soltys1950

  0

  Pomnik podobny do żony która tak bardzo boleśnie przeżyła śmierć męża, że nie zdążyła się rozwieść z nim, ale dąży do pieniążków po nim z kasy państwowej czyli naszej ....

 • genia50

  Oceniono 1 raz 1

  Trudno uchwycić podobieństwo , tylko wybitny artysta to potrafi. Chyba, że jest to sztuka abstrakcyjna.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  Strzał w dychę. Wszystko się zgadza. Uroda, nieforemność. Niech zostanie jaki jest.

 • kreesdebarg

  Oceniono 2 razy 2

  To sprzed katastrofy, czy po?

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz 1

  Co to jest pomnik? To taka lalka, którą sobie politycy stawiają by mieli się czym bawić.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 2 razy 2

  dlaczego krzywdzą pośmiertnie tego ociężałego na umyśle człowieka?

  Nie wystarczy że ma swoje muzeum a w nim wszystkie książki które usiłował przeczytać podczas 12 lat studiowania prawa?

 • junkamm

  0

  no jeszcze czego . długo tam nie postoi to pewne .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX