Płacą księdzu za występy w TV. A on mówi, że za obroną Puszczy stoją "pomocnicy diabła"

Jacek Gądek
Lasy Państwowe płacą ks. Tomaszowi Duszkiewiczowi za występy w telewizji. A on na antenie TV Republika mówi, że za ekologami z Puszczy Białowieskiej stoją "pomocnicy diabła na Ziemi". Duchowny jest myśliwym, a prywatnie przyjacielem ministra Jana Szyszko.

Ks. Tomasz Duszkiewicz został zatrudniony na etacie w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku 3 stycznia 2017 r. Pracę świadczy w systemie telepracy.

Dyrekcja w Białymstoku - na nasz wniosek - wylicza jego dokonania jako pracownika. Na nie składa się zorganizowanie i promowanie m.in. Ekologicznego Forum Młodzieży w Puszczy Białowieskiej dla 600 osób i odsłonięcie pomnika Danuty Siedzikówny ("Inki") oraz promocja ogólnopolskich uroczystości odsłonięcia tego monumentu w Nadleśnictwie Browsk. "Inka" jest bohaterką wojenną i ikoną.

"Córka leśnika" według ks. Duszkiewicza

Jak wynika z informacji przekazanej nam przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku, ks. Duszkiewicz sprawdza się jako ich pracownik w występach w telewizjach.

A jakie to występy? Lasy Państwowe doceniają czynioną przez niego "promocję działań ochronnych wykonywanych przez leśników w Puszczy Białowieskiej". Wedle LP i Ministerstwa Środowiska prowadzona aktualnie wycinka w Puszczy jest właśnie działaniem ochronnym. Ks. Duszkiewicz tę ochronę promował poprzez "organizowanie wystąpień telewizyjnych, radiowych oraz udział w programach informacyjnych TVP1, TVP3, Radio Białystok, TV Trwam, TV Republika".

Ksiądz w Republice o "córce leśnika"

Lasy Państwowe wypłacają pensję ks. Duszkiewiczowi m.in. za "promocję ochrony Puszczy Białowieskiej" poprzez udział w programie "Wakacje z republiką" TV Republika - na stronie internetowej tej stacji program ma datę 17 sierpnia 2017 r. LP wymieniają udział ks. Duszkiewicza w programie TV Republika jako element wykonywania obowiązków służbowych. W tym programie ks. Duszkiewicz bronił prof. Szyszko przed krytyką związaną z kopertą od "córki leśnika".

Warto tu przypomnieć, że tuż przed posiedzeniem rządu 11 czerwcu minister środowiska prof. Jan Szyszko wręczył szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi kopertę. Mówił wtedy, że "to jest taka córka leśniczego i ona prosiła, żebym to panu przekazał". Scenę uwieczniły kamery. Wybuchł skandal. Szyszko potem tłumaczył, że "córka leśnika to 'Inka'". - Tej "Ince" postawiliśmy niedawno pomnik, a to była dziewczyna, która pracowała jako córka leśniczego na terenie Nadleśnictwa Narewka - mówił minister.

11 czerwca odsłonięto pomnik Danuty Siedzikówny "Inki" w miejscowości Gruszki koło Narewki. Ks. Duszkiewicz w Republice powiązał ją z kopertą od "córki leśnika", jaką Szyszko wręczał Błaszczakowi.

- To było 11 czerwca [odsłonięcie pomnika "Inki" - red.], córka leśnika, bo to było mottem przesłania. Pokazujemy, że tutaj miejscowość, ludzie (...) poparli to wydarzenie - zagłosowali, żeby pomnik mógł stanąć. I teraz (...) pojawia się list od "córki leśnika, atakowana jest "córka leśnika" - mówił ks. Duszkiewicz.

"To nie jest przypadek..."

Dalej dziwił się, ile przecież "my kartek przekazujemy swoim najbliższym, kulturalnie".

- Wiadomość zawsze piszemy na kartce i przekazujemy kulturalnie do wiadomości drugiego człowieka. Kilka tygodni [w rzeczywistości dwa dni - red.] po wydarzeniu, kiedy my tutaj pokazywaliśmy córkę leśnika, godność leśnika, osobę leśnika, jak ważną jest osobą w społeczeństwie; jak ważną był osobą, kiedy była II wojna światowa, I wojna światowa. (...) Teraz kilkanaście dni, miesiąc po tym pojawia się atak na "córkę leśnika" - to jest bombardowane. Nawet ekolodzy - pseudoekolodzy - idąc pod ministerstwo (...) krzyczeli i obrażali "córkę leśnika". To nie jest przypadek, tylko to było celowo zamierzone w tę ideę postawienia tego pomnika dla tej wspaniałej Polki, jaką była Danuta Siedzikówna "Inka" - podkreślał.

"Pomocnicy diabła na Ziemi"

I bił w ekologów, którzy chcą zatrzymać wycinkę w Puszczy. - Na terenie Puszczy Białowieskiej dokonuje się teraz wielkie obrażanie ludzi przez pseudoekologów. Dlaczego? Ponieważ oni sobie tam uknuli pewien styl gdy, żeby poprzez ten styl gry zarabiać pieniążki. Bo to jest czyste zarabianie dużych pieniędzy, bardzo dużych - mówił.

A zaraz potem dodał, że "za tym stoją takie grupy, że nam się w tym momencie nawet w głowie nie mieści". - Też mogę powiedzieć, że za tym stoi masoneria. A masoneria to są według nauki Kościoła to pomocnicy diabła na Ziemi - mówił. Na pytanie, czy "można zarzucić leśnikom, że chcą zniszczyć puszczę", odparował: - To jest nawet grzech, aby tak mówić.

Lasy Państwowe poczytują księdzu za zasługę jako pracownikowi organizowanie obchodów Święta Lasu w Łomży. A także rajdów z leśnikiem w Puszczy, wakacyjnych pobytów edukacyjnych w Nadleśnictwie Białowieża.

Zobacz także. "Gazeta do pociągu":

Więcej o:
Komentarze (204)
Płacą księdzu za występy w TV. A on mówi, że za obroną Puszczy stoją "pomocnicy diabła"
Zaloguj się
 • junkamm

  Oceniono 3 razy 3

  emeryci rencisci niepełnosprawni chodzą po mieszkaniach smietnikach stoją na ulicach i żebrają a taki ksieżula pływający w złocie śmie za pieniądze wystepować w tv . zebyś zdech ksieżulku no to ma pieniadze panstwo . nie płacie ludzie za żaden abonament . durniów z was ludzie robią ..

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Niestety ale chcac uzyc bajkowego jezyka tego i reszty "dobrodziejow" to oni stoja nie tylko teraz po stronie diabla i komuszych dewastatorow panstwa co podszywaja sie pod ludzi "wolnosci", "patriotow" i "katolikow". Od wiekow sa za ludzmi wladzy, tepa sila (nazizm), gorszacymi uczciwych "idealami" (bijacymi i gwalcacymi bliskich potworami) bo uznaja tylko podobne sobie obludne kanalie gardzac przyzwoitymi bo ci pokornie im placa calujac brudne chciwe lapska z pierscieniami:/

 • Stan Majewski

  Oceniono 3 razy 3

  Zmiana slownictwa. Innowiercy, kosmopolici, syjamiści (do Syjamu) a teraz pomocnicy diabla. No i zawsze to ci co zabili Chrystusa (ktory byl ze wsi mazowieckiej splodzony z dziewicy metoda in-vitro, Józef adoptował bo nie miał wyboru).

 • new.joiner

  Oceniono 4 razy 2

  Och, och... jakie wielkie znaczenie ma dla mnie co tam sobie mruczy pan ksiądz. Ależ się przejąłem...chyba się rozpłaczę i przyjdę na plebanię po pokutę.

 • faustxyz

  Oceniono 6 razy 6

  Sq.... oby poszli do swego bozi jak najszybciej, cudne byłoby gdyby zaznali choć cień cierpień jaki zadali zwierzętom, przy tym zwierząt jest coraz mniej a takich synów koorw coraz więcej.

 • dzakarta

  Oceniono 7 razy 7

  Przygłupia gawiedź się dziwi? Przecież polskie państwo płaci klechom nawet gdy ci "dymają" ministrantów i dzieciaki na katechezie ! Pokażcie fakty, ze klecha został pozbawiony pensji za molestowanie dzieciaczków - NIGDY ! Nawet jeśli został skazany, to pensje do tego czasu też otrzymał. I ewentualna emeryturę również.

 • sierra65

  Oceniono 7 razy 7

  przecież ten katolicki skooorwysyn łże publicznie za nasze pieniądze !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX