Popada tylko w kilku miejscach. Reszta będzie się cieszyć dobrą pogodą [PROGNOZA NA DZIŚ]

Pogoda na dziś

Pogoda na dziś (Cezary Aszkiełowicz)

Pogoda na dziś? Deszcz w zachodniej części kraju i zasadniczo pogodna aura w pozostałej. Tak w kilku słowach przedstawia się prognoza na środę.

Pogoda w środę nie dopisze przede wszystkim na zachodzie Polski - na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. W ciągu dnia mieszkańcy tych regionów mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu. We wschodniej i centralnej części kraju powinno być pogodnie - tam na niebie zobaczymy tylko niewielkie zachmurzenie.

Najcieplej będzie dziś w Rzeszowie i w Krakowie, gdzie termometry pokażą 21 stopni Celsjusza. Podobna temperatura będzie w Katowicach i w Lublinie. 17 stopni - to z kolei wartość, jaką zobaczą dziś mieszkańcy Pomorza czy Lubuskiego.

Wiatr będzie umiarkowany, momentami dość silny - w porywach może wiać nawet z prędkością 65 kilometrów na godzinę.

Pogoda na czwartek i piątek

W kolejnych dniach pogoda nieco się popsuje - w czwartek deszczowo będzie już nie tylko na zachodzie, ale także w centrum. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni na południu i wschodzie Polski do 16 na zachodzie i północy. Pogodnie będzie tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu.

W piątek opady przesuną się zdecydowanie na północ Polski i będą doskwierać mieszkańcom Pomorza i Mazur. Najcieplej będzie znów na południu, gdzie zobaczymy 23 stopnie. Najchłodniej w Suwałkach - tam termometry pokażą 17 stopni Celsjusza. W przeważającej części kraju będzie natomiast słonecznie, z niewielkim zachmurzeniem na niebie.

Myślisz, że dobrze pamiętasz te kultowe filmy komediowe PRL-u?
1/12Co musiały zrobić krasnoludki, żeby zostać w KINGSAJZIE?
Zobacz także
  • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
  • Kim Dzon Un i Donald Trump  w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
  • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody
Skomentuj:
Pogoda na dziś. Prognoza na środę
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje