TVN 24: Zarzuty dla policjantów, którzy na komisariacie razili paralizatorem Igora Stachowiaka

Igor Stachowiak zmarł na komisariacie przy ul. Trzemeskiej

Igor Stachowiak zmarł na komisariacie przy ul. Trzemeskiej (TOMASZ PIETRZYK)

Czterej policjanci, którzy interweniowali w sprawie Igora Stachowiaka mają usłyszeć dziś zarzuty - podaje TVN24. To ci sami funkcjonariusze, którzy zostali zwolnieni ze służby.

Jak podaje TVN24 byli już policjanci mają odpowiedzieć za przekroczenie uprawnień. Jeszcze dziś ma to ogłosić prowadząca śledztwo prokuratura w Poznaniu

Igor Stachowiak został zatrzymany przez policję 15 maja ubiegłego roku na rynku we Wrocławiu. W komisariacie został kilkakrotnie rażony paralizatorem, wkrótce zmarł. Choć wszczęto śledztwo, to sprawa na jakiś czas ucichła. Aż do maja tego roku, kiedy dziennikarze programu "Superwizjer" TVN24 ujawnili między innymi nagrania z kamer, które są wbudowane w paralizatory. Igor Stachowiak skuty kajdankami, niestawiający oporu, jest rażony prądem. Wszystko dzieje się w łazience na komisariacie.

Po tym śledztwo przyspieszyło, a w policji doszło do fali zwolnień i odwołań. Stanowiska stracili komendant wojewódzki policji we Wrocławiu, jego zastępca nadzorujący pion prewencji oraz szef komendy miejskiej we Wrocławiu. Zwolniono też policjanta, który użył paralizatora wobec Igora Stachowiaka.

We wtorek onet.pl ujawnił kolejną ekspertyzę biegłych, z której ma wynikać, że to nie działania policjantów, a skutki zażycia narkotyków były przyczyną śmierci mężczyzny.

Myślisz, że dobrze pamiętasz te kultowe filmy komediowe PRL-u?
1/12Co musiały zrobić krasnoludki, żeby zostać w KINGSAJZIE?
Zobacz także
 • Skuty kajdankami Igor był rażony na komendzie paralizatorem. Kadr z filmu pokazanego w 'Superwizjerze' TVN  "Działania policjantów nie doprowadziły do śmierci Igora Stachowiaka". Jest opinia biegłych
 • Igor Stachowiak zmarł na komisariacie przy ul. Trzemeskiej Śmierć Igora Stachowiaka. Zwolniono policjanta, który użył paralizatora
 • Igor Stachowiak zmarł na komisariacie przy ul. Trzemeskiej Nagrania z przesłuchania Igora Stachowiaka były dostępne policji? Komendant zaprzecza
Komentarze (63)
Policjanci, którzy na komisariacie razili paralizatorem Igora Stachowiaka mają usłyszeć zarzuty
Zaloguj się
 • jottsp

  Oceniono 1 raz 1

  przyczna smierci bylo przekroczenie uprawnien juz ukarane nagana ...

 • faustxyz

  Oceniono 1 raz 1

  Ma to sporo podobieństw ze sprawą Grzegorza Przemyka, on był pod wpływem alko, ten też coś dziabnął, ale ewidentnie był przytomny i kontaktowy. Komuchy zwalały winę za zbrodnię na lekarzy, a tu wymyślono cudaczną odmianę pomroczności jasnej, by ocalić doopy swojaków i mendy nad mendami Płaszczaka. Analogie z komuną codziennie się namnażają w pisbolszewii.

 • stefan4

  Oceniono 1 raz 1

  > byli już policjanci mają odpowiedzieć za przekroczenie uprawnień

  Jak to, za przekroczenie uprawnień?! A za chuligańskie znęcanie się nad bezbronnym i za stosowanie tortur nie? A za narażenie człowieka na utratę życia (a co najmniej zdrowia) też nie?

 • piotr.mb

  Oceniono 1 raz 1

  W nowym, wspaniałym, dobrozmienionym świecie biegli którzy niewłaściwie opiniują idą zostają oskarżeni, zwłaszcza lekarze (patrz casus Ziobry). Dzięki temu jedynie słuszne opinie będą pojawiać się coraz częściej.

 • Mark M

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy procesy cywilne przeciwko tym policmajstrom?

 • Władysław Hajduga

  Oceniono 1 raz 1

  Skandal. Taka ekspertyza pisana aby Błaszczak nie musiał podać się do dymisji.

 • flying_ben

  Oceniono 1 raz 1

  A ci biegli to od kogo otrzymali pieniądze za swoją biegłość? Od Państwa, czy od rodziny zamordowanego?

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy w tej sprawie uslysza zarzuty: Bklaszczak, Zielinski, Ziobro i komendant glowny policji nadinsp.dr Jarosław Szymczyk. KGP ukonczyl Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego ale tam "nie uczyli", ze spoleczenstwa nie eksterminuje sie torturami i paralizatorami, po co pan studiowal?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje