Waszczykowski: Generałowie dowodzą, Polska się zbroi. Mówienie o dymisjach to konfabulacje

- W poniedziałek były bardzo dobre - mówi Witold Waszczykowski, pytany o relacje z prezydentem. Według szefa MSZ mówienie o konflikcie na linii Pałac - rząd to "konfabulacje".

- Słyszałem takie bajki w jednym z tabloidów, ale to są bajki - stwierdził szef MSZ pytany w "Jeden na jeden" o doniesienia, że Andrzej Duda sugerował odwołanie Antoniego Macierewicza. We wtorek "Fakt" napisał, że w sierpniu prezydent miał nie tylko omówić wręczenia nominacji generalskich, ale też zażądać dymisji samego ministra obrony. 

Na pytanie jak odebrał słowa rzecznika Dudy, który powiedział, że gdyby prezydent miał zastrzeżenia do ministrów, to by zgłosił je Kaczyńskiemu, Waszczykowski stwierdził: - To by zgłosił. Nie słyszałem o jakichkolwiek konfliktach na linii prezydent - rząd. 

- Wszyscy słyszeli, a pan nie słyszał? Widzimy wszyscy, co się dzieje - nie dowierzał Bogdan Rymanowski.  

- Wszystko funkcjonuje. Generałowie dowodzą polską armią, armia się zbroi. Wolałbym żeby widziano pozytywne aspekty, które toczą się w polityce, a nie konfabulacjach - próbował zamknąć temat.

W czasie rozmowy wielokrotnie podkreślał jak Andrzej Duda pomaga rządowi, a on sam o żadnym konflikcie z ministrem Szczerskim już nie pamięta.

Więcej o:
Komentarze (95)
Waszczykowski: Generałowie dowodzą, Polska się zbroi. Mówienie o dymisjach to konfabulacje
Zaloguj się
 • stefan4

  Oceniono 3 razy 1

  > Polska się zbroi

  Panie Ministrze, słowo ,,broić'' pisze się bez ,,z''.

 • stefan4

  Oceniono 1 raz 1

  Polska się zbroi

 • doni72

  Oceniono 3 razy 3

  Wymusilem na sobie i odsluchalem na You Tube wywiadu ktorego udzielal ten "dzentelmen"dla radia.Moze nie bede tu obiektywny bo mam wybitnie negatywny stosunek do polityki PiS,ale moim zdaniem to ten pan ma kwalifikacje na radnego malej gminy i nic wiecej.To co on soba reprezentuje to zaprzeczenie dyplomacji.

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 4

  "Wolałbym żeby widziano pozytywne aspekty, które toczą się w polityce, a nie konfabulacjach - próbował zamknąć temat."
  tak jest
  to tak jak z tą oponą samochodu prezydenta
  (wszyscy pisali
  tylko o tej jednej pękniętej
  a to
  że trzy były ok
  to nikt nie napsał)

 • otec1

  Oceniono 3 razy 3

  Którzy generałowie dowodzą, jak 1/3 poszła w pisdu... Przykład sprawnego dowodzenia mieliśmy ostatnio jak przeszły burze nad Polską, wojsko wzywane na pomoc w piątek przyjechało we wtorek w liczbie raptem kilku chłopa, którzy za bardzo nie wiedzieli co robić, a Macierewicz im doradzał, żeby zbytnio nie ryzykowali. Obrona Terytorialna też zawiodła, jak byli potrzebni to się chłopaki gdzieś pochowali. Przy takim dowodzeniu to w razie konfliktu jak nas napadną godz. 15:00 w piątek to w sobotę rano tego kraju już nie ma.

 • stefan4

  Oceniono 2 razy 2

  > Generałowie dowodzą, Polska się zbroi

  ... i nie oddamy nawet guzika. W razie czego granicę z Rumunią cały rzad i armia przekroczy w pełnym porządku i zgodnie z regulaminem. O, kuuu..., tylko gdzie my teraz mamy granicę z Rumunią?...

 • wolak_pospolity

  Oceniono 4 razy 4

  Waszczykowski ty pełnisz jakąś funkcję w tym rządzie bo bycie pacynką to żadna funkcja?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX