TVP nie pokaże reklamy książki o Macierewiczu. Dawno nie było tak zabawnego tłumaczenia

"Założeniem TVP, jako nadawcy publicznego jest, aby nadawane programy i inne przekazy były obiektywne" - napisała telewizja w uzasadnieniu odmowy emisji spotu książki Tomasza Piątka o szefie MON.

Wydawnictwa Arbitor, którego nakładem ukazała się książka "Macierewicz i jego tajemnicę" zamierzał wykupić czas przed głównym wydaniem Wiadomości. Jak tłumaczył na Facebooku Marcin Celiński, szef Wydawnictwa Arbitor, chodziło o to, by reklama w publicznej telewizji dotarła to tych osób, "które oglądają jedynie TVP" , "żeby mieli okazję dowiedzieć się, że taka książka istnieje".

"Początkowo wszystko szło profesjonalnie i gładko, ustaliliśmy daty, ceny, sprawdzono dostarczony przez Wydawnictwo Arbitror spot technicznie etc. etc. Na koniec jednak otrzymałem decyzję TVP" - pisze Celiński.  Okazało się, że TVP spotu jednak nie pokaże. Ale najciekawsze jest uzasadnienie, które nadeszło wraz z odmową. 

Otóż, jak podała telewizja, "podstawą do odmowy emisji spotu reklamowego jest fakt, że treść reklamy (niezależnie od zawartości samej książki) sugeruje, że książka w negatywnym świetle ukazuje A. Macierewicza, stanowiąc wyraz jedynie poglądów autora".

Najważniejsze zdanie pojawiło się jednak potem:  

Założeniem TVP, jako nadawcy publicznego jest natomiast, aby nadawane programy i inne przekazy były obiektywne - można przeczytać w uzasadnieniu. 

Autor książki, Tomasz Piątek, który opisuje m.in długoletnie związki Macierewicza z byłym agentem komunistycznej bezpieki oraz zwolennikami Putina sam ma kłopoty. Doniesienie do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej złożył na niego Macierewicz. Chciał, by dziennikarz był ścigany "za zamach na funkcjonariusza publicznego". Szef MON nie zdecydował się jednak na złożenie cywilnego pozwu o zniesławienie.

W obronie Piątka wystąpiły m.in Międzynarodowy Instytut Prasowy oraz Amnesty International. Działania przeciwko Piątkowi obserwuje także Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Więcej o:
Komentarze (291)
TVP nie pokaże reklamy książki o Macierewiczu. Dawno nie było tak zabawnego tłumaczenia
Zaloguj się
 • heko77

  Oceniono 2 razy 2

  Obiektywizm w TVP? Obecnie? Ha,ha,ha,w PRL-u było normalniej!

 • takorzeczezara

  Oceniono 3 razy 3

  O dziele Piątka polecam artykuł Agnieszki Wołk-Łaniewskiej p.t."Piątek na miarę Antoniego : Nie idźmy tą drogą ", zamieszcony na portalu "pl.sputniknews.com ".

 • antymoher64

  Oceniono 3 razy 3

  Po co komu książka o świrze ? Jego wyborcy to analfabeci a dla reszty wiadomo kto to jest.

 • strykasia

  Oceniono 2 razy 0

  no, tu zdziwienia nie ma. Ha ha ja myślę, że to była prowokacja ze strony pana Piątka, bo przecież od razu wiedział że reklamowanie tej książki w reżimowej nie przejdzie

 • wilenski11

  Oceniono 3 razy 3

  świr smoleński ma poparcie toruńskiego belzebuba i nie musi się nikomu tłumaczyć

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 0

  Nie pokażą spotu o rosyjskim agencie?

 • wolak_pospolity

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież wszyscy normalni ludzie wiedzą, że ten koleś jest psychiczny i książka niczego nie zmieni.

 • ffstv

  Oceniono 3 razy 3

  Trolle Szefernakera się rozszalały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX