Macierewicz o przeciwnikach żądania reparacji od Niemiec: "Ludzie umysłowo niestabilni"

Skoro była rocznica wybuchu wojny, to nie mogło zabraknąć lansowanego od tygodni przez PiS pomysłu domagania się od Niemiec gigantycznego zadośćuczynienia za zniszczenia wojenne. Co szef MON myśli o jego przeciwnikach?

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez IBRIS  51 proc. badanych uważa, że Polska nie powinna domagać się od Niemiec odszkodowania za II wojnę światową. PiS-owską kampanię krytykuje opozycja, dla której to kolejny dowód na chęć zniszczenia dobrych relacji z zachodnim sąsiadem. Co o takich opiniach sądzi szef MON, który był gościem rozmowy po "Wiadomościach" w TVP? 

- To są ludzie, którzy są w pewnym stanie umysłowo-emocjonalnym, na tyle niestabilnym, że nie traktuję tych słów serio - stwierdził

i dodał: - Trudno mi sobie wyobrazić polskiego polityka, który jest gotowy działać na szkodę państwa polskiego, odmawiając Polsce należnej rekompensaty za straszliwe zniszczenia i cierpienia, jakie poniosła. To dla mnie niewyobrażalne.

Szef MON odniósł się także do artykułu opublikowanego w piątek we „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Niemiecki dziennik, powołując się na opinie ekspertów napisał, że „ewentualne polskie roszczenia wynikające z niemieckich zbrodni popełnionych podczas drugiej wojny światowej utraciły moc najpóźniej w momencie zawarcia traktatu 2+4, ponieważ Polska w ramach negocjacji traktatowych, co najmniej milcząco zrezygnowała z ich dochodzenia”. 

– Polska domagała się uczestnictwa w tym traktacie, ale odmówiono nam miejsca przy stole „2+4”. Nie było żadnej milczącej zgody. Tak samo władze PRL nie podjęły żadnej decyzji o rezygnacji z reparacji. Nie ma to żadnego dokumentu. Trudno takim dokumentem nazwać artykuł w „Trybunie Ludu” czy oświadczenie rządu sowieckiego w imieniu Polski – stwierdził Macierewicz.

Więcej o:
Komentarze (348)
Antoni Macierewicz o przeciwnikach żądania reparacji od Niemiec: "Ludzie umysłowo niestabilni"
Zaloguj się
 • r0b0l_reaktywacja

  0

  w ramach reparacji żądam przyznania mi statusu Folksdeutscha, choćby 3 kategorii.

  Dziadek zastrzelił tylu Niemców w okresie 1939-45 więc mam najlepsze referencje.

 • tina1180

  Oceniono 1 raz 1

  Problemy i to poważne ze swoją psychiką ma sam Macierewicz, więc proponowałabym jemu wizytę u lekarza i terapeuty a nie infekowania Polaków swoimi psychopatologicznymi pomówieniami.

 • rozterka47

  Oceniono 2 razy 2

  pan Antoni o niestabilnych umysłach niech się lepiej nie wypowiada

 • jaenson

  Oceniono 1 raz 1

  Gon Antek gon ta 3. Rzesze, tylko gdzie ty ja dogonisz?

 • mirekch60

  Oceniono 1 raz 1

  Antoś,chyba zachorowałeś na nie znaną chorobę niedoje-anie mózgowe.Idź na konsultacje do psychiatry.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 1 raz 1

  Niestabilna to jest twoja chora psychika, smoleński paranoiku.

 • niko8472

  Oceniono 1 raz 1

  Antek, 15% sumy ktora ZSRR wzielo mozez sobie zadac;) Co? Juz nie istnieje? III Rzesza rowniez... A moze boisz sie wysuwac zadania pod adresem pracodawcow?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX