Komentarze (385)
Komisja Europejska odrzuca wyjaśnienia Polski ws. praworządności
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • idioteka-narodowa

  Oceniono 11 razy 9

  PiS spuścił wszystkie psiaki z łańcucha i smyczy. Rzucili się jak płatne pachołki Rosji w opluwaniu UE,choć mają tylko 3 szkoły zasadniczej zawodowej i zero rozeznania w świecie polityki,rzeczywistych praw i obowiązków Polski wobec Unii Europejskiej. Ponad 80 % Polaków nie chce wychodzić z UNII Europejskiej,czy to nie większośc decyduje,a nie pieski na łancuchu 500+?

 • kawabis

  Oceniono 9 razy -7

  "W świetle opinii sporządzonej przez Służbę Prawną Rady Unii Europejskiej w maju 2014 r., procedura kontroli praworządności jest sprzeczna z tzw. unijną zasadą przyznania (art. 5 TUE), zgodnie z którą UE dysponuje jedynie kompetencjami przyznanymi jej w traktatach przez państwa członkowskie".
  "Procedura kontroli praworządności może zostać uruchomiona w sytuacji gdy „państwo
  członkowskie podejmuje kroki lub toleruje sytuację, w której zachodzi prawdopodobieństwo
  systematycznego naruszania integralności, trwałości lub prawidłowego funkcjonowania
  instytucji państwowych i mechanizmów ustanowionych na szczeblu krajowym w celu
  zapewnienia praworządności”.
  Timmek grubasku wal się.

 • alfalfa

  Oceniono 9 razy -3

  Widzę tego dobrą, motywacyjną stronę: kochający UE! Wyjeżdżajcie póki czas! Rzucajcie wszystko, pakujcie się i ratujcie swoje dzieci! Kaczor dyktator zaraz zacznie Was mordować a co najmniej zamykać w więzieniach jak zrobił to już z setkami tysięcy Waszych braci. Później już tylko Rosja. Uciekać, kto w Unię wierzy!
  A.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 4

  @spluwa-orginal
  Nie, z tym "dziadkiem z Wehrmachtu" to oszczercza robota pisowskiej mordy Kurskiego.

 • jacekmaziarka

  Oceniono 6 razy -4

  Całujcie nas w czubek nosa.

 • spyderman2

  Oceniono 15 razy 11

  pieniacz TW 'balbina' kałczyński skłócony jest w psiej wolsce ze wszystkimi. teraz doszedł do władzy i skłócił się z całym światem poza rosją. polegnij se balbina!!!

 • arnoszt1957

  Oceniono 10 razy 10

  Tu ie chodzi tylko o pokój i spokój ale o wolność i prawa kilkudziesięciu milionów Polaków zagrożone dyktaturą.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 13 razy -5

  "Procedura kontroli praworządności wyznacza ramy tego, jak Komisja powinna zareagować jeśli pojawiają się jasne zagrożenia dla praworządności w kraju członkowskim. Komisja uważa [sic!], że jest takie zagrożenie dla praworządności w Polsce"
  Uważać jednak nikt jej nie zabrania, więc co znaczy, że komisja coś odrzuciła? Hę???
  "nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój i spokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w Unii - powiedziała szefowa niemieckiego rządu". Nie powiedziała jedynie, kto jej broni kłapać jęzorem.

  Resume: gUwno było, gUwno będzie - Komisja Europejska ma prawo uważać oraz mówić, co jej ślina na język przyniesie, a Polska i KAŻDY inny podmiot ma to samo prawo. Ale poza tym już nikt żadnych innych praw nie ma, co zresztą brukselskie patałachy świetnie wiedzą. Tak więc powiedzieli co wiedzieli i czym prędzej się zamknęli - causa finita a Wyborcza jak zwykle pi€rd0li sobie a muzom ku serc pokrzepieniu, co każe się jeszcze bardziej cieszyć.

  Nie będzie wymarzonego przez totalną opozycję, że zagranica a za nią ulica przejmą władzę od PiS i rzucą ją w objęcia Schetyny. Zesrało się - to se ne vrati, clowny. STRACILIŚCIE 2 LATA na totalną paranoję, zamiast odbudowywać zaufanie! 2 lata, w których PiS okrzepł a nawet powiększył grono zwolenników... więc na następnych 6 lat zapomnijcie o jakimkolwiek wpływie na cokolwiek.
  Adieu, widzimy się na śmietniku historii, gdzie SPD zrobi wam miejsce obok siebie, obok Unii Wolności, obok Ligi Polskich Rodzin, obok Samoobrony....

 • belzebub1001

  Oceniono 8 razy 8

  Mnich Rasputin roz...lil carska rodzine i cala Rosje, zanim sku..la zatłukli było już za pozno! Historia się powtarza, my tez mamy mnicha! Czy ktoś jeszcze się smieje?

 • hegch3

  Oceniono 13 razy -3

  Tak się traci suwerennośc. Za srebrniki sprzedano niepodległośc.

 • topol68

  Oceniono 10 razy 10

  Rozumiem, że teraz polski rząd odrzuci odrzucenie UE? I pewnie taką wymianę korespondencji i odpowiedzi nie przewiduje żadna procedura :-) . Od samego początku naszego członkostwa w UE wiedziałem, że prędzej czy później będą mieli z nami kłopot :-) . Idea wspólnej Europy nie przewiduje istnienia pośród swoich członków kraju o takim podejściu do jakiejkolwiek wspólnoty i przy powstawaniu nie widzieli potrzeby wprowadzania mechanizmów egzekwujących wykonywanie zasad jakie wszyscy uważają za oczywiste i nie wymagające literalnych uregulowań. Takie uregulowania powstaną przy stworzeniu UE_2.0 ale tam już nas nie wpuszczą lub nie damy rady wejść. Będzie wstydem dla nas jeżeli oprócz starej Unii znajda się tam kraje dawnego Bloku Wschodniego i to w komplecie bez Polski. Granica Azji na Odrze ... może za naszego życia.

 • dert4

  Oceniono 13 razy -7

  Targowica się cieszy.
  Czołgi Bundeswery już grzeją silniki, aby przyjść Polsce z internacjonalistyczną pomocą.

 • bart555111

  Oceniono 15 razy -13

  KE odrzuca wyjaśnienia Polski? Trudno. Niech sobie uruchamiają sobie kolejne kroki procedury dot. praworządności. Nałożenie sankcji na Polskę jest nierealne bo decyzja w tej sprawie musi być jednomyślna a Węgry jej nie poprą. Również inne kraje parę razy sie zastanowią ponieważ ich też mogą kiedyś spotkać podobne naciski.

  Robić swoje, zignorować Timmermansy i resztę biurokratów z KE.

  W międzyczasie warto rozważyć dyskusje o problemie braku wolności słowa w Niemczech oraz cenzurę w mediach u naszego zachodniego sąsiada. Warto też zapytać o to, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec firmy Siemens za złamanie sankcji nałożonych na Rosję:

  Mimo szerokiej gamy doraźnych wysiłków Moskwy, zaanektowany przez Rosję Krym od dwóch lat zmaga się z poważnymi deficytami energii. Kosztowne przedsięwzięcia infrastrukturalne władz okupacyjnych w perspektywie dwóch-trzech lat mogą pozwolić nie tylko na rozwiązanie problemu deficytu energii elektrycznej na półwyspie, ale zapewnić tam jej spore nadwyżki. Może to wskazywać na plany dalszej militaryzacji półwyspu - warto o tym przypominać politykom zachodnioeuropejskim, którzy tak obawiają się wyścigu zbrojeń, że nie reagują adekwatnie na aferę z turbinami Siemens, która go umożliwia.

  www.energetyka24.com/653347,turbiny-siemensa-dla-krymu-napedza-nowy-wyscig-zbrojen-analiza

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 11 razy 5

  Wywalić tego PiS płatnego trola @Komentarz Dramatyczy". Lata to to jak kot z pęcherzem i wypisuje swoje kłamstwa za nędzne 1,50.

 • cah50

  Oceniono 11 razy 7

  Polska to nie piśdzie..e !!!

 • oloros11

  Oceniono 17 razy 11

  od poczatku chodzi o wyprowadzenie Polski z Unii - to jest niezbędny warunek aby pis mogla rządzić - ma krtos wątpliwości

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 21 razy -13

  "Dziś rzeczniczka Komisji Vanessa Mock powiedziała, że Bruksela ma prawo interesować się sytuacją w Polsce." - interesować to się mogą nawet gównem, lecz ingerować nie mają prawa.

 • farsizm

  Oceniono 12 razy 8

  A wystarczyłoby Kaczyńskiemu podać prozac.

 • ZX

  Oceniono 14 razy -6

  Timmermans wytacza przeciwko Polsce unijne działa, grozi sankcjami, a GW mu daje jeszcze człowieka roku. Czyli im gorzej dla Polski, tym lepiej dla GW. Kiedyś było inaczej - spieraliśmy się o kształt naszego kraju, czasem nawet ostro, ale wobec zagranicy staliśmy murem. Teraz im gorzej o Polsce w UE, tym dla GW lepiej. Wstyd.

 • klekot52

  Oceniono 13 razy -9

  Spoko,za 4lata państwa europy środkowej z polską pod rządami PiS będą graniczyć z Państwem Islamskim i będzie git.Szwaby i bawarczycy lubią góry to pojadą na Grenlandję.

 • representation1

  Oceniono 15 razy -11

  A kogo to obchodzi?
  -------------------------
  My murzynów i islamistów i tak nie wpuścimy do Polski. Timmermansik i Angela nie będą wykorzystywać żadnych pretekstów do nacisków.
  Trzeba zrobić przegląd finansów. Być może nasze zyski z funduszy unijnych nie są aż tak duże, żeby zrekompensowały składki i wzrost zadłużenia kraju przez wymóg udziału własnego w inwestycjach. Jeśli tak, to Polexit.

 • jes-ter

  Oceniono 11 razy 7

  Każdy sposób dobry by walczyć z PISbolszewią.

 • Piotr Ryka

  Oceniono 14 razy 4

  Wojna polsko-niemiecka to stan normalny. Od ponad dwustu lat nie było inaczej. Dobre natomiast jest to, że od dwóch lat Niemcy przegrywają.

 • liberau

  Oceniono 12 razy 4

  Niech pisowscy aroganci poplują jeszcze trochę na unijnych polityków i urzędników, nawet Merkel w końcu się złamie i powie dość!

 • andrzej_555

  Oceniono 12 razy 6

  Pisdzielcom sie wydaje, że Europa i UE to taki trochę większy PISland. Wystarczy, że Naczelnik Polskezbaw tupnie małą nóżką, a wszyscy staną na baczność.

 • the_incognito

  Oceniono 10 razy 6

  Potrzebowaliśmy Unii, żeby móc racjonalnie wydawać pieniądze z budżetu na inwestycje. Potrzebujemy Unii bo wyborcy są zbyt leniwi (część) lub durni (inna część) i wybierają patologię w postaci pisu czy kukiza.
  Pędzimy w stronę ustroju znanego z Białorusi czy Korei Północnej, ale naszym rodakom to nie przeszkadza.
  Banda bezczelnych i nepotycznych buców, niszczących wszystko czego się dotkną, kradnąca co się tylko da i wsadzająca swoich niekompetentnych przydupasów, kochanki i rodziny jak tylko mogą rujnuje ten kraj, ale wyborcom także to nie przeszkadza, bo dalej mają najwyższe poparcie.
  Nas faktycznie nie trzeba podbijać, tylko zostawić samym sobie - załatwimy się sami...

 • piotr3004

  Oceniono 8 razy 6

  w przypadku obłąkańców z PISU niezbędne są radykalne działania, a nie zabawa w kotka i myszkę !!!

 • andrzej_555

  Oceniono 10 razy 6

  Trzeba przepędzić tę bandę szaleńców, zanim doprowadzą kraj do całkowitej ruiny, nie tylko zresztą gospodarczej. Zresztą sami przecież to zapowiadali. Miała być Polska w ruinie, to będzie, jak nakazał Prezes. Ale co tam Polska, najważniejsza jest zemsta chorego z nienawiści małego zakompleksionego człowieczka.

 • 23tryt

  Oceniono 7 razy 1

  12 stron odpowiedzi polskiego rządu można przedstawić bez utraty merytoryki w 3 słowach:
  fu*k off, EU

 • anonim_ka

  Oceniono 7 razy 5

  Mam głEMboki / taki od trzewi/ SPRZECIW i odruch wymiotny po działaniach jarozbawa cmentarnika , maliniaka , brochy i PiS agentów z Sejmu i Senatu w zakresie kombinacji z T. K. ,, KRS i Sadami. Dziękuję UE , że wspiera zwyczajnych nieprominentnych Polaków.
  A swoje hejty wyslijcie do d..Y.

 • marek_f

  Oceniono 13 razy 5

  Ble, ble, ble i nic z tego nie wynika.
  Kiedy ta dupowata unia wstrzyma finansowanie narodowego socjalizmu w Polsce ???

 • irishrem

  Oceniono 13 razy 7

  Polacy na złość mamie[ czytaj-UE] odmrożą sobie uszy, ale co tam. Za pisiorem naród sznurem! Nie do rymu? Jakie to ma znaczenie, kiedy pisiory pogrążają Polskę , a durny suweren im kibicuje ?!

 • niezalany

  Oceniono 11 razy 7

  to dopiero pisiaki-cebulaki ;-)))
  myśleli że jak napiszą "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi..." to timmermans podwinie ogon i pójdzie popłakać ;-)))

 • andrzej_555

  Oceniono 13 razy 7

  Gdzie jest granica śmieszności i arogancji w wykonaniu tego rządu-nierządu???? Farsa i kabaret to zbyt delikatne określenia!! Debilizm byłoby lepsze

 • shamickgaworski

  Oceniono 8 razy 2

  Kick Poland out of EU!!!!!!!!!!!!!!!!!! Apparently Poland hates to be in a club and it is very miserable in this club ... and even the idea of rules of the club dismisses as a 'joke'.
  Why keep that poor country in its misery! It is obvious they are very unhappy in EU. Every statement from Poland is about how horrible it is to be in EU.
  Doors are open. Kick Poland out! Stop the misery of this country! (Something tell me not many will be crying over that decision in EU ... rather there will be one big sign of relieve ... with the words 'finally the hooligan is out' ... and we can be normal again)

 • kornik321

  Oceniono 15 razy 9

  mam wrażenie że to UE chce się pozbyć Polski bo Węgry jeszcze wiedzą skąd chleb idzie ale Polska to takie duże smarkate dzieci,mówisz mu że zupę się je łyżką a ono mówi że dlaczego nie widelcem.

 • jerzysm42

  Oceniono 18 razy 8

  Trudno oczekiwać, żeby Komisja Europejska bezczynnie przyglądała się, jak w Polsce buduje się nową odmianę faszyzmu i jeszcze dawała na to pieniądze.

 • ponury424

  Oceniono 13 razy -9

  Co, kasiora przestała płynąć z półkolonii. Oj nie wpłynęło do Polskiego budżetu w ciągu 8 lat "rządów" Po, ponad 220 mld. zł, i rodzimi oszuści wraz z "kapitałem zagranicznym" nieźle się obłowili. Nawet w ich imieniu, notable z brukselskiego KPZUE a la późny Breżniew larum podnoszą. No i kto jak kto, ale niemcy, w osobie Katarzyny III Merkel, w Polskie sprawy, w przededniu 78 rocznicy wybuchu II WŚ, bez przepraszania, swojego wrednego świńskiego ryja wtykać nie powinni. Zaprosiłaś "Caryco" młodych byczków z Afryki, twoja sprawa, nic nam, Polsce do tego, możesz z nimi nawet spać. Ale nie zmuszaj innych, żeby przyjmowali twoich gości. PS Ciekawe jak by zareagowały niemcy, jeśliby to Polska ingerowała w proces legislacyjny w ich kraju, i próbowała ulokować u nich zaproszonych do siebie obcokrajowców.

 • piopon

  Oceniono 17 razy -7

  O ile Junckerer będzie akurat trzeźwy, inaczej może być trudno o rozmowę

 • lesnywladek2

  Oceniono 12 razy -4

  w najgorszym wypadku,pan timermans,junkers i pan merkel mogą napisać kredkami na asfalcie " no no Polska"

 • jacekmaziarka

  Oceniono 14 razy -4

  Ja odrzucam stanowisko KE.

 • elenem

  Oceniono 11 razy 5

  I dobrze ze KE postawiła sprawę jasno. Przed działaniem PIS nie wolno sie uginac. trzeba działać zgodnie z Prawem ale konsekwentnie. PIS nie moze wciąz łamać Konstytucji i mówić "to nie wasza sprawa." To bezprawie i chamstwo !

 • stanislaw.sk

  Oceniono 9 razy 5

  @kroolik.angor
  Waszcz występuje jako ambasador San Escobar i dlatego KE nie może brać jego opinii poważnie.

 • vidi12

  Oceniono 13 razy -5

  PiS ma poparcie ok 40% społeczeństwa... Ciekawe o ile punktów podskoczy to poparcie po decyzji Komisji Europejskiej.
  Dwóch senatorów PO już nazwało( może nie wprost ale przekaz jest jasny) wypowiedź Budki dla niemieckich mediów jako zdradę !!!

 • Ryszard Kubaszko

  Oceniono 14 razy -10

  Dlaczego Berlin uzurpuje sobie prawo do decydowania o naszych sprawach? Nic o nas bez nas! Polacy powierzyli odpowiedzialność za swoje sprawy PIS-owi, który zobowiązał się przywrócić im dotychczasowe państwo teoretyczne.

 • pyffello114

  Oceniono 9 razy 3

  Pani Kanclerz Merkel po wygranych wyborach zjednoczy się Prezydntem Francji, Macronem i da temu PiS-owskiemu (nie polskiemu) rządowi popalić

 • pafdadik

  Oceniono 10 razy -4

  Rozmowa z Junckerem ma być "wyczerpująca" :)))
  To berlińskie ku...szcze musi zabrać na spotkanie dodatkowego litra, jeśli ma wyczerpać takiego moczymordę jak Juncker :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX