Jeszcze wczoraj była nadzieja, ale nadeszła smutna wiadomość. 7-latek zginął w Barcelonie

Julian Cadman, ofiara zamachu w Barcelonie

Julian Cadman, ofiara zamachu w Barcelonie (facebook.com/Julian-Cadman-1519743064759541 | [Manu Fernandez (AP Photo/Manu Fernandez)])

Chłopiec podwójnego australijsko-brytyjskiego obywatelstwa był poszukiwany od czwartkowego ataku. W sobotę media obiegła informacja o tym, że Julian został znaleziony w szpitalu. Niestety doniesienia okazały się być nieprawdziwe.

"Julian był bardzo kochanym członkiem naszej rodziny. Został nam odebrany, gdy podziwiał Barcelonę ze swoją mamą. Był zabawny, pełen energii i zawsze wywoływał uśmiech na naszych twarzach. Jesteśmy wdzięczni, że był z nami, a pamięć o nim na zawsze pozostanie w naszych sercach" - czytamy w oświadczeniu rodziny Cadmanów, wydanym po otrzymaniu przez nich informacji, że ciało chłopca zostało zidentyfikowane.

Identyfikacja trwała stosunkowo długo, ponieważ oczekiwano na wyniki badań DNA - podaje "The Telegraph", powołując się na źródła rządowe.

Rodzice podziękowali wszystkim za pomoc w poszukiwaniach Juliana i życzliwość, którą im okazano w tych trudnych momentach. Poinformowano również, że nie będzie wydawała kolejnych komunikatów, chcą bowiem przeżyć żałobę w spokoju

Matka w stanie ciężkim

Matka chłopca jest w szpitalu. Jak poinformowały służby - jej stan jest ciężki, ale stabilny. Ojciec usłyszał o zamachu w radio i poleciał do Barcelony z Australii, gdy tylko dowiedział się, że syn znalazł się wśród osób zaginionych.

Hiszpańskie MSZ poinformowało, że asystuje rodzinie chłopca, który zginął w ataku terrorystycznym. - Nasze służby robią wszystko, by ją wesprzeć. Współpracujemy też z naszymi kolegami z Australii - dowiadujemy się.

Atak na La Rambla i w Cambrils

Przypomnijmy: w czwartkowym w zamachu w centrum Barcelony zginęło, według aktualnych informacji, 14 osób, a około 130 zostało rannych. Wśród ofiar są obywatele Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch, Portugalii i Belgii. 53 osoby wciąż są w szpitalu, przy czym stan 13 z nich jest ciężki.

Do kolejnego ataku doszło w nocy w nadmorskim kurorcie Cambrils. Sprawcy również posłużyli się samochodem, którym wjechali w grupę osób. Rannych zostało siedem osób, w tym jeden policjant. Funkcjonariusze zastrzelili czterech zamachowców, a ciężko ranili jednego, który zmarł później w szpitalu. Do zorganizowania zamachu w Barcelonie przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

12-osobowa komórka terrorystyczna została rozbita. Policja poszukuje już tylko 22-letniego Younesa Abouyaaqouba. Służby podejrzewają, że to on był kierowcą auta, którym wjechał w tłum na La Rambla. Według policji, terroryści planowali atak z użyciem gazu, ale gdy w środę gaz eksplodował w ich domu, zdecydowali się przyspieszyć zamach, by nie wpaść w ręce policji i wykorzystać do ataków wypożyczone już samochody. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Ekstremalny quiz z geografii. Sprawdź, czy rozpoznasz państwo po konturze
1/20Grafika przedstawia czwarte największe państwo świata, czyli?
Zobacz także
Komentarze (201)
Jeszcze wczoraj była nadzieja, ale nadeszła smutna wiadomość. 7-latek zginął w Barcelonie
Zaloguj się
 • zz1026

  Oceniono 4 razy -2

  h...j z julianem

  lepiej zeby 20 julianow zginelo niz zeby nie wpuscic kiklu tysiecy uchodzcow
  kto sie ze mna nie zgadza ten faszysta

 • Adam Persson

  Oceniono 4 razy 2

  Wyobraź sobie moslemów jako półmisek dropsów. Czy wziąłbyś garść dropsów do ręki i zaczął jeść gdybyś wiedział, że co trzeci drops jest śmiertelnie trujący ?

 • tom-pek

  Oceniono 2 razy 0

  Znaczy islamiści go zabili teraz kredki kolorowe i trzeba walczyć z bandytami

 • sapere-auso

  Oceniono 3 razy -1

  Poszukiwany po zamachu 7-latek nie żyje na skutek ubogacenia.
  No cóż, to są po prostu skutki uboczne lewicowego postępu, ale przecież gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą a tam, gdzie przekuwa się historia, iskry padają obficie... czy jakoś tak.
  A najgorsze to jest to, że ten terroryzm jest przez łgarzy, tj. przez faszystowskich populistów łączony z imigrantami i z islamem, kiedy wiadomo, iż nie ma on z nimi nic wspólnego - kto nie wierzy, niech spyta w GW... np tutaj:

  Http://wyborcza.pl/7,75968,22255822,szydlo-straszy-merkel.html#BoxGWImg

 • siekieraaxe

  Oceniono 6 razy 4

  Michael Stürzenberger
  Tak nazywa sie dziennikarz, który otrzymał w Niemczech wyrok poł roku wiezienia za opublikowanie materiałow o historyznych zwiazkach islamu z nazizmem.
  Co ciekawe szkolenie muzełmanskiej dywizji SS odbywało sie w Międyrzecz i kazdy moze obejzec, na wystawie w w KAŁAWIE (Miedzyrzecki Rejon Umocniony) dzjecia i dokumenty na ten temat. Uwazajcie, polscy muzealnicy po pójdziecie do merkelowskiego pierdla.

 • hunter54

  Oceniono 1 raz -1

  Jak Chiny(komunizm) oswoiły islam:
  Chińskie Stowarzyszenie Islamskie (chiń.: 中国伊斯兰教协会; pinyin: Zhōngguó Yīsīlánjiào Xiéhuì) – oficjalnie zarejestrowany muzułmański związek wyznaniowy w Chińskiej Republice Ludowej, podporządkowany KONTROLI PAŃSTWA. Jego siedziba mieści się w Pekinie.
  Organizacja została powołana w 1953 roku i objęła nadzór nad życiem religijnych chińskich muzułmanów, zamieszkujących głównie region Xinjiang. Rozbita w okresie prześladowań religijnych okresu rewolucji kulturalnej, odrodziła się po 1979 roku. Współcześnie Chińskie Stowarzyszenie Islamskie odpowiedzialne jest za NADZÓR NAD MECZETAMI w Państwie Środka, DRUK KORANU i literatury religijnej, EDUKACJĘ SZKOLNĄ TRZY ETAPOWĄ oraz organizację corocznych pielgrzymek do Mekki.---- Lepszy przykład taki niż EU nijaki

 • hunter54

  Oceniono 3 razy -1

  EU śpi, a tu islam kopie w drzwi.

 • Anna Kowalska

  Oceniono 5 razy 1

  Każdy normalny Polak powinien mieć legalny dostęp do broni. Po to by bronić siebie i swoją rodzinę. Nie ma lepszego patryjoty i obrońcy swojej rodziny jak ojciec który ja tworzy.

  Przykładowo niemcy pomimo ze są spadkobiercami wszystkich krzywd II WS to maja w porównaniu do Polski więcej legalnej broni niż My. I tam można, a My co..... znowu szabelka i siekierka.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 4 razy 2

  Ubogacają też dzieci, więc Gazetka pewnie dumna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje