;

Białostoccy radni i doradca ministra rzucają homofobicznymi żartami pod zdjęciem Biedronia

Zdjęcie ze strony Roberta Biedronia

Zdjęcie ze strony Roberta Biedronia (Fot. Print Screen/ Robert Biedroń)

Zdjęcie Roberta Biedronia, na którym znalazł się m.in. prezydent Białegostoku, okazało się być dla radnych miasta idealną okazją do homofobicznych żartów. A wszystko to na publicznym profilu dziennikarki białostockiego serwisu informacyjnego.

Prezydent Słupska Robert Biedroń zamieścił na swoim profilu na Instagramie selfie z samochodu. Uśmiechnięty Biedroń siedzi na miejscu obok kierowcy, a na tylnym siedzeniu - prezydent Elbląga Witold Wróblewski, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i były wiceminister kultury Piotr Żuchowski. "Ilu prezydentów może wejść do jednego samochodu? Odpowiedz: trzech i były minister. Razem raźniej i taniej!" - napisał.

Zdjęcie wyjątkowo zainteresowało Agnieszkę Siewiereniuk-Maciorowską, redaktor naczelną lokalnego serwisu Dzień Dobry Białystok. Dziennikarka - jak zauważa Białostocka "Gazeta Wyborcza" - używała już wcześniej homofobicznego języka, również wobec Biedronia. Tym razem zachęciła do dyskusji m.in. lokalnych radnych. 

"Gang bang?", "Wracają z darkroomu?"

W komentarzach można przeczytać np. (pisownia oryginalna) "o jakie zuchy przewspaniałe , biedroń coś ukuł bo wniebowzięty a i truskawa rozmarzony", "Widzę,sporo waginosceptyków się uaktywniło", "Gang bang?", "To Tadzik tam na tylnej kanapie ? Chłopaki zadowolone, jakby wracali z darkroom'u". Siewiereniuk-Maciorowska w dalszej dyskusji pisała zaś o "wjeżdżaniu od tylca".

"W takiej konfiguracji też wolałbym być z tyłu..." - napisał radny Paweł Myszkowski.

Na ten komentarz odpowiedział Artur Kosicki, doradca ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela: "Paweł zwróć uwagę, że miejsce w środku też jest mało komfortowe..."

"Skomentowałbym, ale uśmiech Biedronia mówi już wszystko" - to z kolei komentarz radnego Tomasza Madrasa.

"Niezły ścisk" - napisał radny Marcin Szczudło i dodał: "Ciekawe dokąd zmierza ta wesoła wycieczka". Siewiereniuk-Maciorowska stwierdziła, że nie będzie się nad tym zastanawiała, bo ma "ciekawsze zajęcia zajmujące jej umysł", a wcześniej podkreśliła, że w samochodzie nie ma ani jednej kobiety.

"Troska o zdrowie i bezpieczeństwo prezydenta"

"Wyborcza" poprosiła radnych o komentarz do wpisów. "Chcieliśmy się dowiedzieć, czy wpisują się swoimi komentarzami pod zdjęciem w język propagandy homofobicznej i czy językiem o zabarwieniu homofobicznym zamierzają się posługiwać również podczas sesji Rady Miejskiej w Białymstoku" - czytamy.

Radny Madras stwierdził, że pytanie jest bezzasadne, bo nie posługuje się takim językiem, a zdjęcie z Biedroniem uważa za kompromitującego dla prezydenta Truskolaskiego. Myszkowski tłumaczył, że jego komentarz "wynikał wyłącznie z troski o zdrowie i bezpieczeństwo pana prezydenta", a pytanie o homofobiczny język jest nieuprawnione. Szczudło z kolei dał do zrozumienia, że dziennikarze mają "dziwne skojarzenia".

Czytaj więcej na Białystok.wyborcza.pl >>>

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu? [QUIZ]
1/16Na zdjęciu jest:
Zobacz także
Komentarze (356)
Białostoccy radni i doradca ministra rzucają homofobicznymi żartami pod zdjęciem Biedronia
Zaloguj się
 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 2 razy 0

  PODAWAĆ NAZWISKA TYCH BIAŁOSTOCKICH DEBILI, MAJĄ POZIOM GAZETOWYCH TROLLI!

 • kris.kawon

  Oceniono 1 raz 1

  To, że jakiś prostak i prymityw gdzieś coś nabazgrze, to jedno (i zawsze może się zdarzyć) ale, że opiniotwórcza gazeta to rozpowszechnia cytując i robiąc z tego artykuł, to już dowód jej zupełnego upadku! Hańba!

 • zraszacz

  Oceniono 3 razy 1

  nie przepadam za gejami ale zawsze lepsze to niż z kotem, czy małolatem tak po katolicku

 • cleryka

  Oceniono 3 razy 1

  Polska wschodnia tak ma,nie ma tam z kim rozmawiać.

 • sydio

  Oceniono 5 razy 3

  Fantazje analne są stałym elementem wyobraźni niemal każdego pisowskiego maczo. Mnie to nie dziwi.

 • Janusz J23Ola

  Oceniono 4 razy 2

  Białostockie świntuszki kipią z podniecenia. Hipokryci! Oficjalnie- fuj! Po cichu kisiel w majtach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje