"Zgnilizna moralna" "Zwykły bydlak Pan jesteś". Fala krytyki po wpisie Czarneckiego

Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki

Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki (Fot. Łukasz Cynalewski /Agencja Gazeta)

Prawicowy dziennikarz Piotr Semka umieścił na Twitterze informację o tym, że libijska straż morska ostrzelała statek organizacji pomagającej uchodźcom. Komentarz Ryszarda Czarneckiego? "Wreszcie!".

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w ten sposób skomentował doniesienia dziennika "Der Tagesspiegel". Niemiecka gazeta napisała o tym, że libijska straż morska ostrzelała statek należący do hiszpańskiej lewicowej organizacji pozarządowej, która na co dzień wspomaga uchodźców.

Wpis spotkał się z falą krytyki. "Jest pan ZEREM", "Zwykły bydlak Pan jesteś", "Zwyrodnialcu pochwalasz strzelanie do ludzi?", "Pokazał Pan prawdziwe oblicze. Katolik i eurodeputowany. Zgnilizna moralna" - piszą użytkownicy Twittera.

Słowa europosła szokują, tym bardziej że napisał je w dniu zamachu w Barcelonie oraz ataku w Cambrils w Katalonii. Wydarzenia te Czarnecki skomentował w równie dosadny sposób: "Zamiast powtarzać 'Jestem (tym razem) Barcelończykiem', znacznie lepiej wziąć się za tych, którzy sieją terror i za ich zaplecze finansowe".

Przypomnijmy: wczoraj po południu w zamachu w centrum Barcelony zginęło, według aktualnych informacji, 14 osób, a około stu zostało rannych. Do kolejnego ataku doszło w nocy w nadmorskim kurorcie Cambrils. Sprawcy również posłużyli się samochodem, którym wjechali w grupę osób. Rannych zostało siedem osób, w tym jeden policjant. Funkcjonariusze zastrzelili czterech zamachowców, a ciężko ranili jednego, który zmarł później w szpitalu. Do zorganizowania zamachu w Barcelonie przyznało się tak zwane Państwo Islamskie.

Dla jednych rajskie wakacje, dla drugich walka o życie. Dramatyczne nagranie z hiszpańskiej plaży

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu?
1/16Na zdjęciu jest:
Zobacz także
Komentarze (690)
Ostrzelany statek pomagający uchodźcom. Czarnecki komentuje
Zaloguj się
 • euthanasiator

  Oceniono 2 razy 0

  Wreszcie ktoś mówi co myśli większość.
  Dzięki temu PiS słupki ciągle 40% czy PO w końcu to pojmie?

 • piotr-944

  Oceniono 2 razy 0

  Ludzie.
  Wali się wam w głowach. Z jednej strony jesteście programowo i religijnie przeciwko napływowi migrantow, a z drugiej - akceptację podjęcia zdecydowanych kroków przeciwko ułatwianiu im dostania się drogą nielegalną do Europy, są dla was nie do przyjęcia. To najlepiej poproście migrantów, żeby siedzieli w domu. Na pewno was posłuchają.
  Swoją drogą, ponosi was wyobraźnia, karmiona przez pismaków takimi właśnie tytułami. Tytuł publikacji jest bowiem jedynie szukaniem sensacji i poczytności, a z rzeczywistością ma niewiele wspólnego. Czy przeczytaliście w treści publikacji, że w czasie ostrzału zginęli ludzie? Czy ktoś może został ranny? Też nie. Więc o jakim ostrzelaniu mowa?
  Nie wyobrażacie sobie chyba, że straż przybrzeżna ostrzelała statek cywilny w sposób - jak sugeruje tytuł - przyjęty w działaniach wojennych, czyli - aby go zniszczyć. Prawo morskie przewiduje natomiast użycie broni palnej w celu zmuszenia innej jednostki pływającej do określonego zachowania, (najczęściej zatrzymania i poddania się kontroli). Polega to na wezwaniu jednostki do zatrzymania i oddaniu strzałów ostrzegawczych, skierowanych też zawsze przed dziób zatrzymywanej jednostki. I tyle w temacie "ostrzelania".
  Poczytajcie sobie natomiast, co na temat tego incydentu napisano w prasie europejskiej (jest już zarzut pomocnictwa w przemycie ludzi) - a potem komentujcie. Widzę, że paru cwaniaków zaistniało w sieci - w roli oburzonych "komentatorów". Taka jest prawda o tych wpisach.
  Co do Czarneckiego - nie jestem jego fanem, a wręcz przeciwnie - uważam go za szkodnika i człowieka, który świadomie sprzedał się dla osiągnięcia korzyści (uzyskania poparcia i bycia w PE). Nie wierzę bowiem, aby człowiek (niewątpliwie inteligentny) mógł swoim nazwiskiem firmować jawny demontaż systemu demokratycznego, dorobku ostatnich lat.
  Lecz jego komentarz uznaję za nadzwyczaj trafny. Należy bowiem podjąć zdecydowane działania przeciwko przemytowi ludzi. Oczywiście, nie zabijając nikogo, lecz odcinając kanały przerzutowe. A rzekomo "ostrzelany" statek - to właśnie takiego kanału cząstka. A więc " wreszcie" koniec z poprawnością polityczną, która doprowadziła do rozkwitu przemytu ludzi i powstania nowych fortun na tym procederze.
  Teraz ja czekam na komentarze.
  Ludziom trzeba i musimy pomagać, ale w sposób przez nas akceptowalny.

 • dorka213

  Oceniono 6 razy 2

  Zwykły pisowski gnój, matoł ,pasożyt żyjący na koszt podatnika

 • ba1944

  Oceniono 6 razy 0

  Wstyd,że taki śmieć jest,moim rodakiem.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 4 razy 4

  Czarnecki
  Tym samym gdy cię spotkam, dam ci w twoją knajacką (ulubione słowo K'fucka), w mordę.

 • smiki48

  Oceniono 7 razy 1

  prawo międzynarodowe zezwala na oddanie strzałów ostrzegawczych do jednostki, która nie reaguje na polecenie uprawnionych jednostek państwa na wodach którego się znajduje. Hiszpańska organizacja jest uczestnikiem przestępczego systemu polegajacego na przemycie ludzi. Jest umówiona z przemytnikami, którzy tylko odbijają od brzegu , a następnie imigranci są kilka kilometrów od brzegu przejmowani przez statki takich organizacji a następnie przewożeni setki kilometrów do Włoch czy Hiszpanii.
  Australia parokrotnie ostrzelała statki z uchodźcami w wyniku których paru ludzi zginęło, ale od tego czasu skończyły się próby nielegalnego dotarcia do Australii.

 • senior2244

  Oceniono 7 razy 3

  W kretyństwie przebija nawet błyszczka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje