Dziwny komentarz posłanki PiS po nawałnicach. "Niech pani to napisze rodzinom zmarłych"

Wpis posłanki Szczypińskiej

Wpis posłanki Szczypińskiej (Twitter.com/Jolanta Szczypińska)

"Drzewa i słupy energetyczne leżały, a krzyże i kapliczki ocalały" - tak posłanka PiS Jolanta Szczypińska skomentowała zdjęcie po nawałnicy, która przeszła nad Polską. - Niech pani to napisze rodzinom zmarłych - piszą oburzeni internauci.

Szczypińska skomentowała zdjęcie opublikowane na Twitterze przez inną użytkowniczkę. Na fotografii, z dopiskiem "wymowne", widać doszczętnie zniszczony dom z zerwanym dachem oraz stojący obok nienaruszony krzyż. Szczypińska napisała: "Widziałam bardzo wiele krzyży przydrożnych i kapliczek, wśród ogromu zniszczenia ". "Drzewa i słupy energetyczne leżały, a krzyże i kapliczki ocalały" - dodała. 

Te słowa wywołały burzę. - Co chce Pani przez to powiedzieć? Jakby na każdym drzewie był krzyż, to by ocalał...? Czy, że dla Boga ważniejsze kapliczki...? - dopytuje jedna z internautek. 

"Niech napisze to Pani rodzinom zmarłych osób" - pisze ktoś inny. 

Jednak na jednej wiadomości się nie skończyło, posłanka PiS postanowiła dalej brnąć w konwersację z internautami. „Krzyże i kapliczki zapewnią komuś dach nad głową? Ciepłą wodę? Prąd? To po co ci strażacy tak harują, może wystarczy się modlić? - zapytała jedna z użytkowniczek Twittera.

Co na to Szczypińska? „Smutne jest to, przeczytanie ze zrozumieniem informacji przekracza Pani możliwości" - napisała posłanka. Jednak nie wyjaśniła, co dokładnie miała na myśli, pisząc tweeta. 

Nie obyło się też bez złośliwości: 

Mariusz Błaszczak rośnie w siłę

Poznasz, który kraj zaznaczyliśmy na mapie? [QUIZ]
1/12Na zdjęciu zaznaczyliśmy wielkie azjatyckie państwo. To oczywiście:
Zobacz także
 • Bronisław Wildstein Wildstein po raz kolejny krytykuje TVP. "Okazuje się, że może być jeszcze gorzej"
 • Jolanta Szczypińska, Prawo i Sprawiedliwość, nowi posłowie 2015 Chwila szczerości posłanki PiS. Napisała, że zmiany władzy nie będzie. Później tłumaczyła
 • Jolanta Szczypińska przed salą sądową Nergal kontra PiS. "Bluźnił przeciw Matce Bożej, musimy reagować"
Komentarze (443)
Posłanka Szczypińska komentuje zdjęcie po nawałnicy: "Drzewa i słupy leżały, a krzyże i kapliczki ocalały"
Zaloguj się
 • Andrew Armata

  Oceniono 1 raz 1

  Typowa wypowiedz przedstawicielki TOTALNEJ NIEDOBREJ ZMIANY!

 • franclajn

  Oceniono 2 razy 2

  W trzęsieniu ziemi, pożarach oraz tsunami, jakie nawiedziły w 1755 roku Lizbonę, zniszczeniu uległy niemal wszystkie kościoły, grzebiąc w gruzach tysiące wiernych (był 1. listopada, pora mszy). Co ciekawe, bez szwanku wyszła lizbońska dzielnica uciech. Bywalcy szynków, jaskiń hazardu i burdeli przeżyli jako jedyni ten kataklizm bez szwanku na duchu i ciele.

 • eti.gda

  Oceniono 2 razy 2

  Tu macie odpowiedź na wygłupy pani Szczypińskiej:

  Zły wygląd, nastrój płaczliwy, periodu ani dziś, ani wczoraj, ani przedwczoraj - ani mowy, pomimo spacerów, a nawet dźwigania toreb. Kobieta nie wygląda podług swojego umysłu ani sumienia, ale podług miny swojego uterusa. Jeśli on jest zadowolony, dziewczyna wygląda na anioła po najbardziej łajdackich przygodach.
  Najzacniejsze zaś matrony - już "czystego" życia - mają twarze złoczyńców, fałszywe, złe oczy, przykro-głupie uśmiechy. Bo organ się wykrzywia, gorzki, rozgniewany, opuszczony w swojej kryjówce, skąd dyrygował kobietą. Obawa dziwactwa i odosobnienia robi z ludzi potwory. Boją się ośmieszyć jakimś dobrym uczuciem. Jesteśmy zwierzętami pozbawionymi zmysłu zrozumienia swego otoczenia (świata). (Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, "Wojnę szatan spłodził - zapiski 1939 – 1945”)

 • coikto12

  Oceniono 1 raz 1

  Ale o co chodzi....przecież ta persona ogólnie znana jest ze swej nieprzeciętnej inteligencji,błyskotliwości i mądrości.Zamiast hejtować, słuchać co geniusz do nas mówi!Jej słowa znajdą się na niejednym pomniku,który zostanie wybudowany ku upamiętnieniu tej nieprzeciętnej "córy narodu"!

 • guru133

  Oceniono 2 razy 2

  Ten wpis to prawdziwa morda PiSlamu.

 • eti.gda

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy Bóg rozdawał rozum, musiała gdzieś sie zapodziać, ale kiedy rozdawał głupotę, musiała dwa razy stanąć w kolejce.
  "Głupota też jest darem bożym, ale nie należy jej nadużywać" (JP II)

 • senior2244

  Oceniono 4 razy 4

  Złodziej i oszust z Torunia załatwił gdzie trzeba żeby kapliczki i krzyże stały do usr...j śmierci.

 • oloros11

  Oceniono 2 razy 2

  spokojne Pan Bog ma swoj plan i wobec tego czupiradła! - na 100 procent

 • piemato

  Oceniono 4 razy 4

  jakaś kapliczka chyba jednak spadła na jedną poselską głowę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje