Pokaz fajerwerków w Barcelonie zamienił się w gigantyczny pożar. Scena błyskawicznie stanęła w ogniu

Wielki pożar wybuchł ostatniej nocy na festiwalu Tomorrowland Unite Spain w Barcelonie. Ratownicy ewakuowali ponad 22 tysiące uczestników. Część sceny całkowicie spłonęła.

Według lokalnego dziennika La Vanguardia ogień pojawił się na scenie podczas pokazu sztucznych ogni i występu DJ-a. Jedna czwarta sceny całkowicie spłonęła, co groziło jej całkowitym zawaleniem. 

 

 Z kolei film nagrany przez jednego z uczestników koncertu pokazuje moment, w którym na scenie pojawia się ogromny kłąb dymu. 

Mimo gwałtownych płomieni i silnego zadymienia akcja przebiegała bardzo sprawnie. Jak podaje CBS News do zaprószenia ognia doszło podczas pokazów pirotechnicznych. Powodem pojawienia się ognia było użycie łatwopalnych materiałów konstrukcyjnych użytych przy budowie dekoracji. 

Tommorland Unite Spain w Barcelonie to jeden z  największych festiwali muzycznych w Hiszpanii.Park Can Zam, w którym odbywał się festiwal, jest obecnie zamknięty. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Pokaz fajerwerków w Barcelonie zamienił się w gigantyczny pożar. Scena błyskawicznie stanęła w ogniu
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 3 razy 3

  "Latwopalna konstrukcja".
  Co tu mozna dodac?

 • qznia

  Oceniono 16 razy -12

  Czy jarmarczne sztuczne ognie będą w tym roku na Woodstock?
  Czy impreza jest właściwie zabezpieczona?

 • shtalman

  Oceniono 5 razy -5

  NIe pierwszy raz są pożary po fajerwerkach ze skutkiem śmiertelnym, czy ci organizatorzy od siedmiu boleści nic się nie uczą? A postawić kilku strażaków na wszelki wypadek to nie łaska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX