Komentarze (288)
Andrzej Duda był niemiłosiernie upokarzany. Teraz na serio zaczął walkę o reelekcję w 2020 r.
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jabbaryt

  Oceniono 5 razy 1

  Różnice w podejściu między PAD a PIS pokazują dobitnie różnicę między politykami wybieranymi w ordynacji wiekszościowej a proporcjonalnej. Ordynacja proporcjonalna promuje parite o skrajnie wyrazistych pogladach opierających się na twardym elektoracie. Ordynacja większosciowa promuje polityków mniej radykalnych i bardziej wyważonych walczących o elektorat nie tylko hardkorowców ale i tzw normalsów. Dlatego popieram JOWy.

 • senseiek

  Oceniono 6 razy 4

  Ładniej by brzmiało "III weta" niż "II weta".. (i byłoby bardziej spójne logicznie)

 • zbycho52

  Oceniono 5 razy 5

  Ludzie z czego tu jest sie cieszyc.Te weta to jest wielka sciema.Ziobro dostal sady pwszechne,wiec bedzie robil co chce z sedziami.Czy prezydent powiedzial,ze wetuje te dwie ustawy,bo one sa niezgodne z Konstytucja i lamia prawo-tego nie powiedzial.Powiedzial za to-cytuje" Jak argumentował, nie ma tradycji, by Prokurator Generalny mógł w jakikolwiek sposób ingerować w pracę SN."Wiec nie ma tu mowy,o tym czy niezgodne jest z prawem wygaszanie kadencji sedziow SN przed uplywem ich kadencji,czy cos powiedzial o wyborze tych sedziow-nic.Wiec moze byc tak,ze wszystko pozostaniew tej ustawie po staremu,tylko zwiekszy sie rola prezydenta przy wyborze sedziow.Bedzie odsuniety Prokurator Generalny,ale pozostanie prezydent,ktory i tak podpisze nowa ustawe taka jak chce PiS,tylko z zaznaczeniem,ze prezydent uzyskuje jakies wieksze prawa w stosunku do SN.Usuna starych sedziow i zastapia ich swoimi.

 • matylda1001

  Oceniono 6 razy 6

  Po pierwsze - tyle sobie nagrabił w sprawie Trybunału Konstytucyjnego że nie ma szansy alby ludzie to zapomnieli.
  Po drugie - zawetował tylko 2/3 tego, co ważne.

 • 123_razdwatrzy_123

  Oceniono 3 razy 3

  Łapa w gore, ale zdradzieckich mord skazac jak nie bedzie, bo to poleci i tak w wyzsze instancje. Teraz tylko zostaje zrobic zbiorke na pomoc dla lekarzy ojca Ziobry.

 • takito.ataki

  Oceniono 4 razy 2

  Powiedziałbym używając szachowego określenia - gambit hetmański. Sądy opanowane przez Ziobrę będą zarządzane przez posłusznych mu sędziów. Ci sędziowie wybiorą swoich przedstawicieli do KRS i SN. Jak opanują te instytucje (zgoda - nie od razu ale w sposób rozłożony w czasie) to - zgodnie z obecnie obowiązującymi ustawami - będą nieusuwalni, bo ustawy umożliwiające wymianę sędziów w KRS PAD właśnie zawetował.

 • evasz

  Oceniono 4 razy 2

  A więc przeskoczył dzisiaj ten mur, tak jak Lech Wałesa lata temu. Niech mu szczęście sprzyja, bo będzie go potrzebował.

 • gnaszyn70

  Oceniono 3 razy -1

  A kto go upokarzał? Nie geniusze Petru i Schetyna?Z prezydenta Kaczyńskiego TVN robił kiedyś durnia a dzisiaj prezydent z Jarkiem zrobili w wała pseudo opozycje!
  Genialnie przygotowany plan! Jestem dumny z Jarka, Beaty i Andrzeja! Tylko ludzie z otwartymi umysłami są to w stanie zrozumieć, co obecnie ma miejsce. Umiejętność czytania pomiędzy wersami nigdy nie była domeną idiotów i już tak pozostanie.... Jasnym jest, że ustawa w tej formie nie mogła być podpisana przez prezydenta, dzięki czemu pokazał "jaja" i uciszył kwiczących opozycje.

 • liberau

  Oceniono 2 razy 0

  Jak poczytać komentarze durnych pelikanów mieszających Dudę z błotem to widać od razu dlaczego są wiecznie skazani na przegraną: ci ludzie nie potrafią uszanować niczego i nikogo, zniszczą każdy zasób, którym dysponują. Debile z PiS pomiatali Dudą, upokarzali go do granic możliwości, teraz brunatny motłoch rzucił się aby wyrwać mu serce, nie wnikając w jego motywy i wyjaśnienia. To jest zwyczajnie dzika horda - a dzikie hordy w świecie cywilizowanym mogą narobić spustoszenia, ale z zasady nie stają się elementem systemu. PiS też nie stworzy systemu - jest to tego organicznie niezdolny. Jest na to nazwa: warcholstwo.

 • mapi7

  Oceniono 4 razy 2

  Prezydent Duda niech postawi się PiSowi w każdej sprawie, a Naród pójdzie za nim ! Panie Prezydencie! Dziękuję za 2 x weto, ale proszę jednakże o 3 x weto!!!!

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy -1

  Trzeba poszkodowanych przez sądy szkolić w Iraku, Afganistanie i Syrii na komandosów. Wtedy sędziowie którzy mają coś na sumieniu sami wyniosą się do Moskwy.

 • soldadura104

  Oceniono 5 razy -5

  No to Teraz Beata będzie kandydatem PIS na prezydenta i to ona wygrała dla Dudy stołem i jak się okazało topani szydło w imieniu aktor Dudy złożyła obietnice wyborcze i ich dotrzyma. Może Zyd węgierski Sorosz da Dudzie kasę na wybory bo PIS da Beacie Szydło.Ciekawym czy Sorosz będzie swym samolotem omijał Polskę jak to robi Putin.

 • hens

  Oceniono 3 razy -1

  A jakie życie miał Maliniak...............tak jest panie inżynierze,
  sorry tu inna bajka............tak jest panie bibliotekarzu.

 • muflonex

  Oceniono 2 razy 2

  Nie płakałem po tych z niezalezna.pl co już się pucowali perspektywami.

 • cyreliusz

  Oceniono 2 razy 2

  Wytąpienie Szydło było wręcz OBRAŹLIWE w stosunku do Prezydenta.
  Ustawka to to nie jest.
  Dlatego, że Szydło nawołuje do konsolidacji obozu PiS.
  Przeciwko Prezydentowi.

  Jedyna osoba której Kaczka obecnie nie może "podskoczyć" to Prezydent.
  Bez Prezydenta Kaczka nic a nic nie uchwali.

  Z żadnego veta Prezydent nie musi się tłumaczyć.
  Tak jak z zawetowania sędziów TK.

 • o.666

  Oceniono 3 razy 3

  jedna jaskolka wiosny nie czyni...
  jedna niezalezna mysl nie czyni Adriana mezem stanu...

 • czarna_zoska

  Oceniono 2 razy 2

  Jak wy pisiory nie wstydzicie sie tu tak wyplakiwac i oburzac. Podejrzane to wszystko. Adrian zaraz wyciagnie z rekawa choragiewke SURPRISE!

 • Dariusz Ryżczak

  Oceniono 2 razy -2

  Pogrzeb w Wybiórczej :) Teraz czas na na doły :)....Najbardziej nie doceniane szpaki dziennikarstwa ruszą do walki ...walcząc o dostęp do Najwyższego Idioty :)

 • chlebojad

  Oceniono 3 razy -1

  Wizualizujecie swoje fantazje jak Jakubiak wywiad u Ellen. A to Frasyniuk liderem opozycji, a to Bieroń prezydentem, a to Duda wybija się na niezależność… takie zaklinanie rzeczywistości to dziecinada. Zacznijcie relacjonować fakty, a nie wymyślać przyszłość.

 • em0ka

  Oceniono 5 razy 3

  Długopis nie przejmuj się. Weźmiesz kredyt, zmienisz pracę, jeszcze wszystko bedzie dobrze

 • anetabiskupek

  Oceniono 2 razy 0

  adrian możesz być wielki:) trzymaj się dasz radę

 • Dan Ardent

  Oceniono 8 razy -4

  Upokarzany przez Kaczyńskiego? W tym wypadku Kaczyński jest daleko za Wyborcza. Szkoda, kiedyś fajna pozytywna Gazeta.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 2

  Jarek, rzuc mu hostie, zobaczymy czy zlapie.

 • serbinek26

  Oceniono 4 razy 4

  Adrian Adrianem ale musze to napisac- BRAWO= utarles nosa kaczorom

 • mniklasp

  Oceniono 9 razy 1

  ten Jacek Gadek ma bardzo bujna wyobraznie i wypisuje bdzury w ktore mozliwe sam wierzy Zalosny kmiotek. Dla uspokojenia tluszczy warto przypomniec ze PIS i Prezydent majacy wladze i policje wprowadzi ustawy ktore zapowiedzial. Tu nie ma odwrotu, tu jest sondowanie jakim kosztem to sie odbedzie

 • liberau

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli to jest ustawka i spróbują przepchnąć deformę pod pozorem wersji prezydenckiej, to jest to ustawka wielce ryzykowna. Pomijam wściekłość jaką musiałoby to wywołać u przeciwników deformy. Ale poczytajcie komentarze pelikanów na np. niezalezna.pl - oni już skreślili Dudę, są kompletnie załamani, kombinują żeby go jak najszybciej odwołać, zastąpić Morawieckim itp. Nie wiem czy politycy PiS zdają sobie sprawę jak mocno nakręcili pelikanów. Trudno byłoby wrócić z tego punktu do ponownego uwielbienia dla Dudy.

 • piotr_mitt

  Oceniono 2 razy 2

  Nigdy nie jest za pozno do przyznania sie do swoich bledow. Jezeli Duda okaze sie byc prawdziwym politykem, majacym na sercu interes Polski, to uzyska duzo poparcia spolecznego.

 • grot191

  Oceniono 2 razy 2

  Wyczuwam tu narrację podobną jak w dziale sportowym - jeden niezły mecz/występ i że już na mistrza idzie...Poczekajmy czy utrzyma formę i wygra kolejne starcia...

 • marianna89

  Oceniono 2 razy 2

  Nie dajmy sie zwiesc zadnym wetom, Duda jest w dalszym ciagu, albo jeszcze bardziej, PiSowski, Z veto to jest zagrywka PiS aby wyeliminowac z gry kandydata spoza PiS. Nie dajcie sie otumaniac, ze Duda sie przeciwstawil J.Kaczynskiemu - to fikcja a to veto to strategiczny plan PiS na nastepna kadencjie;jak partia nie wygra to bedzie miala prezydenta, ktory bedzie vetowal co sie da.

 • gela1

  Oceniono 5 razy 1

  prowokatorom RP szykuje się ciężka noc, świeczki na składzie instrukcje nieaktualne i ciepła wóda

 • johang28

  Oceniono 4 razy 4

  Prezydent tyle razy złamał konstytucję,że już mu nic nie pomoże,i tak za późno zadziałał.Teraz udaje ,że nie wiedział nad czym debatował sejm w ubiegłym tygodniu.Ciemny lud wolski na pewno się nabierze ,normalnych ludzi nie przekona.A poza tym jest jeszcze trzecia ustawa o sądach,której nie zawetuje,jak mówił.Im bardziej wierzący naród,tym bardziej tępy i głupi.

 • elasteena

  Oceniono 11 razy 9

  Duda nie zawetował tych ustaw, bo nagle przypomniał sobie, że warto przy przyzwoitym, czy zrozumiał w jaki sposób te ustawy naruszą konstytucję. Przecież zapowiedział, że przyjmie ustawę o SN, jak pis zmieni ustawę o KRS, czyli pójdzie na ustępstwo pomagając PAD zbudować pozycję. PIS początkowo się zgodził, że zrobił Dudę w jajko sprowadzając go do roli notariusza. Te dwie ustawy są dla PAD powiązane (szantażem), dlatego zawetował obie, aby pokazać, że pozwoli się upokarzać. Trzecia ustawa jest w jego przekonaniu niezależna (nie jest częścią tego szantażu), więc ją podpisze. Nie oznacza to bynajmniej, że trzecia ustawa jest zgodna z konstytucją. Nie o konstytucyjność ani przyzwoitość tu chodzi, tylko o wykorzystanie okazji do wzmocnienia własnej pozycji. Piszę o tym, bo widzę po komentarzach, że ludzie już uwierzyli w cudowną przemianę PAD. Nic podobnego, trzeba walczyć dalej.

 • stach_79

  Oceniono 8 razy -4

  Podziękujcie Williamowi i Kate - podejrzewam, że o czymś sobie porozmawiali

 • 141288bs

  Oceniono 3 razy -1

  Prezydentura Dudy,przypomina mi poczatek prezydentury Walesy - obiecywal naprawe wymiaru
  sprawiedliwosci,minely dwa lata idwa miesiace,Duda nie wystapil z zadna inicjatywa w tej sprawie.Walesa zapowiadal szybkie rozprawienie sie z komuna,a ulatwil uwlaszczenie sie na majatku narodowym,komunie.Porownan jest wiecej,ale klamstwa identyczne w celu zdobycia wladzy prezydenckiej.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 5 razy 1

  Co byś nie robił i czego nie podpisał zawsze będziesz pacynką bez moralnego kręgosłupa, ot taki Stefek Burczymucha, którego zaszczekają 15 letni gó...arze.

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 4

  - Kazałem chłopakom zmiękczyć dudę!
  SS-Hauptsturmführer Lohse

 • dert4

  Oceniono 5 razy -5

  tylko ciekawe kto mu będzie robił kampanię ?
  może Rysiu i Grzesiu ?

 • sowielustro

  Oceniono 7 razy 5

  Za trzecie veto jestem gotów zagłosować na Andrzeja i zapomnieć o Adrianie.

 • Lucyna M

  Oceniono 10 razy -8

  >Dopiero po prawie dwóch latach od zaprzysiężenia na głowę państwa, Duda zawetował pierwszą ustawę.

  Akurat. W 2015 zawetował 4 ustawy.

 • polskalebiega

  Oceniono 11 razy 9

  Co wy bredzicie ... Jakie odcięcie, jakie usamodzielnienie? Duda podpisał ustawę o sądach powszechnych. W ciągu 6 m-cy od wejścia jej w życie, Ziobro wymieni prezesów wszystkich sądów, a oni następnie w ciągu 6 m-cy od swojego powołania wymienią wszystkich kierowników wydziałów itd. Piękny prezent od Pisowca dla Pisowców, prawda?

 • pakulec

  Oceniono 18 razy 16

  pomimo zachwytów nad Dudą pragnę przypomnieć, że to jest facet który przyłożył rękę do likwidacji Trybunału Konstytucyjnego i oddał władze nad sądami Ziobrze, nie mówię już o licznych obraźliwych wypowiedziach w stosunku do opozycji. To nie jest i raczej nie będzie mój prezydent.

 • jan wiśniewski

  Oceniono 9 razy -5

  Weto spowoduje ,że żadna zmiana na lepsze w sądownictwie nie nastąpi , gdyż nie dojdzie do porozumienia przy pisaniu nowych i o to chodziło , chyba można zapomnieć o reformach w sądownictwie i dobrze, mnie to pasuje.

 • psyhodelic

  Oceniono 8 razy 4

  Bez PIS Duda nie ma szans więc nie twórzcie iluzji. Partia kanapowa Gowina tyle znaczy co zwykły kierowca w ministerstwie transportu

 • pyosalpinx

  Oceniono 7 razy 5

  Szeryf Zero Zapomnial jezyka w gebie? A jednak trzeba wierzyc w bajki

 • cleryka

  Oceniono 11 razy 9

  red.Gądek co za durnoty pan wypisujesz. Wsłuchaj sie w Naród na ulicach,to nie jest koniec,to tylko początek naszej Niezgody!

 • Łukasz Pawłowski

  Oceniono 15 razy 11

  Gdyby Adrian pokazał, że jest Prezydentem wszystkich Polaków to mógłby sie smiało wysr... na Jarka, będąc zwyczajnie przyzwoitym człowiekiem miałby 2 kadencje w kieszeni

 • adin_null_adin

  Oceniono 10 razy -6

  Nowa Polska zaczyna się od 12euro za godzinę, ale tego ani stetryczały POPIS ani odjechany KODNow nie chcą.

 • hen-live

  Oceniono 5 razy 5

  Matko Boska Jezus Maria,Ewa Stankiewicz ogłosiła że Prezydent Andrzej Duda właśnie stracił jej głos.Jak prezydent się o tym dowie to noc nieprzespana.No ale zyskał mój głos więc jest remis.

 • jtby

  Oceniono 7 razy 3

  O ku.wa. Ale się porobiło. W następnych wyborach prezydenckich będę musiał głosować na byłego pisdolca, który będzie pewnie walczył z czynnym pisdolcem.

  Idę o zakład, że Mały po wygranych hmn "niesfałszowanych?" wyborach do sejmu wygra znowu zdecydowanie i tow. mumię - premierkę wystawi na prezydenta.

  Jak jakiś czas temu uświadomiłem sobie, że Mały Dudy nie wystawi na drugą kadencję, bo teraz może go mamić i obiecywać, że to zrobi i tak kontrolować Dudę, to doszedłem do wniosku, że jedynym możliwym kandydatem zamiast Dudy jest tow. premierka i Mały hoduje ją do tej roli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX