Prorządowi dziennikarze zwołują swój marsz w obronie PiS. "Trzeba działać szybko"

Popierające działania rządu media nie zamierzają biernie przyglądać się rosnącemu od wielu dni niezadowoleniu Polaków. Do akcji wkroczyli prawicowi publicyści i nawołują zwolenników PiS do wyjścia na ulice. Termin - najbliższa niedziela.

Od wielu dni na ulicach miast Polski odbywają się wielotysięczne demonstracje przeciwników przejmowania sądów przez Prawo i Sprawiedliwość. W prawicowych mediach przez cały czas pojawiają się komentarze, że liczba uczestników nie jest znaczna, albo, że w kulminacyjnych dniach w stolicy demonstrowało o wiele mniej osób niż co niedzielę pojawia się na Jasnej Górze.

Chyba jednak coś w ostatnich dniach się zmieniło i popierające działania rządu media nie zamierzają biernie przyglądać się rosnącemu niezadowoleniu. Do akcji wkroczyli czołowi prawicowi publicyści, którzy wzywają zwolenników PiS do wyjścia na ulicę.  

"Celem jest zastraszenie nie tylko rządzących, ale i wszystkich Polaków. Wywołanie wrażenia, że wszyscy, ale to wszyscy, są przeciwko rządowi. Że to rewolucja. A przecież to sami swoi, z jakimś dodatkiem. Opozycja była, jest i będzie. Ma i będzie miała poparcie kilku milionów ludzi. Teraz wychodzi na ulice, napędzana przez zwrotne sprzężenie medialne" - napisał na portalu wpolityce.pl Jacek Karnowski.

I dlatego "tej próbie sterroryzowania Polaków obrazami tysięcy ludzi z lampkami (tysięcy! nie setek tysięcy, i nie milionów!) trzeba się przeciwstawić".

"Potrzebny jest wielki marsz zwolenników rządu, zwolenników Dobrej Zmiany. Naprawdę wielki, gromadzący wszystkie istotne środowiska. Bez targów w tle, bez negocjacji, bez łaski. Za to z pełnym zaangażowaniem - twierdzi Karnowski".

"Trzeba działać szybko" - dodał. 

Protestujących spróbował postraszyć redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz i wystosował do nich ultimatum: Jeżeli protesty przeciwników zmian w sądach nie ustaną pod koniec tygodnia kluby GP i inne organizacje zrobią ogólnopolską manifestację - napisał na Twitterze Sakiewicz.

A w Gazecie Polskiej Codziennie jej kluby zapowiadają, że w najbliższą niedzielę "wyjdą bronić swojego rządu". Pierwsze podejście było w weekend. Kilku działaczy pojawiło się pod domem Jarosława Kaczyńskiego, żeby chronić prezesa PiS.   

Więcej o:
Komentarze (238)
Prorządowi dziennikarze zwołują swój marsz w obronie PiS. "Trzeba działać szybko"
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 7 razy 7

  Zwozka autokarami smierdzacych stechlizna wiesniakow i meneli by wspierac nie-rzad, hee super no i kto sie na to nabierze?

 • jtby

  Oceniono 6 razy 6

  Nie dziwię się prawackim mediom. Bez PiS u władzy znowu staną się jakimiś niszowymi biuletynami.

  Na razie Mały jeszcze rządzi więc od instytucji, czy firm związanych z rządem macie prenumeratę, zlecenia i zamówienia reklamowe, więc jaszcze nie macie o co szat drzeć.
  Nawet jak Mały posunie Kurskiego Jacka, że jednak teoria o wszystko kupującym ciemnym ludzie nie sprawdza się, to i tak będzie TVPisdolska, więc wam nikt na razie nie odeśle z powrotem waszych pożal się boże redaktorów-agitatorów.

  Czuję, że tubu propagandowe pisodlców chcą sobie wykreować nagłówki. Najważniejsze dla opozycji i protestujących jest, żeby nie dać się sprowokować nawet do utarczek słownych, gdyż krzyk jednego demonstranta zostanie opisany jak krzyk tysięcy. Manewr jaki zrobili Obywatele na miesięcznicy był dobry. Jaki sens protestować jak przeciwnicy spokojnie odwracają się plecami, odchodzą, bo nie chcą konfrontacji. Z czegoś takiego nie da się zrobić dobrego antyopozycyjnego i antygorszosortwoego materiału.

 • wolak_pospolity

  Oceniono 2 razy 2

  Srakiewicz nie strasz bo się zesrasz.

 • wagadudu

  Oceniono 1 raz 1

  Musicie zmobilizować związkowego pasożyta Dudę ze swoimi nierobami i kiboli wszechpolskich, żeby zapewnić sobie tłum.

 • kayomi

  Oceniono 3 razy 1

  grupa ludzi która dorobiła się wrzutkami książek i filmów z ciągle zmieniającymi się hipotezami smoleńskimi chce porwać NARÓD!!!!! Nie starczy wam autobusów, ploterów a przede wszystkim autentycznych ludzi. Coś pękło na dobre.

 • starszy-65

  Oceniono 5 razy 3

  Zrobią bardzo dobrze a byłoby jeszcze lepiej gdyby poszli manifestować swoje poparcie do Rosji lub Korei Płn.

 • szmul.bender

  Oceniono 5 razy 3

  Losiu - a co ty o tym sądzisz ?
  Dostałes już wytyczne ?

 • szmul.bender

  Oceniono 5 razy 3

  Hieny wychodzą na żerowisko

 • johnnyjochym

  Oceniono 6 razy 4

  i dobrze, niech wychodzą. Trzeba się będzie tylko dobrze przyjrzeć, kto tam się stawi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX