Komentarze (484)
Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym bez poprawek. Został już tylko podpis prezydenta
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • przemysl_to

  Oceniono 5 razy -1

  Dzięki panom takim jak BuTka lub za przeproszeniem KIERWiński po będzie miało jednocyfrowe poparcie ----- GRATULACJE !!!

 • liberau

  Oceniono 10 razy -4

  Wyglądało na to, że po zmianie władzy wystarczy posadzić Dudę i Szydło, ale po czymś takim - trzeba będzie szykować nowe miejsca w zakładach karnych. Trudno sobie wyobrazić aby w normalnym kraju ludzie biorący udział w zamachu stanu uniknęli odpowiedzialności. Jeśli Polska ma stać się kiedyś normalnym krajem, pierwszym ruchem nowych władz będzie musiało być niestety rozliczenie tej zdrady.

 • kgbltd

  Oceniono 4 razy 0

  zmanipulowni ludzie nie wiedzą co czynią.
  jak można bronić ostatniej postkomunistycznej niezlustrowanej ogranizacji broniącej grubej kreski jak zawiszy.

  obrzydliwe

 • Kazimierz Teller

  Oceniono 4 razy 0

  Ta ustawa jest procedowania od roku 1989! Tak jak ochrona bezpieki! To im obiecał Wałęsa i Michnik A kto ich do tego upoważnil? Czy mieli mandat suwerena?

 • egoranum

  Oceniono 6 razy 0

  To było tak.......
  Onegdaj dwóch panów, którzy nigdy nie odbyli stosunku płciowego z kobietą, zaprzysięgło zemstę na WSZYSTKICH. Dodać trzeba, że jeden z nich zawsze chodzi w śmierdzącej sukience. Odwołali się do głupoty ofiar tak je obezwładniając, posypali czekoladą potrawę i wyjedli ofiarom mózgi łyżeczkami.
  Potem żyli długo i szczęśliwie, choć nadal na koncie widniało zero stosunków

 • jingo777

  0

  pitu-pitu.pl/2017/07/22/wypadek-czyli-korzenie-mafii-prokuratorskiej/

 • przemysl_to

  Oceniono 10 razy -4

  Brawo polski RZĄD i PARLAMENT !!!! Jak miło wysłuchiwać bezsilnego SKOWYTU zdrajców !!!

  AHOJ !

 • belzebub1001

  Oceniono 12 razy -2

  Caly swiat się smieje z tego "rydzykolandu", kraju którego prezydenta, rząd i sejm wytypowali sprytny mnich z Torunia i wystraszone Europa bepe! Na wodza wybrali "smoleńskiego mściciela", którego widok i postura osmiesza ten 40 milionowy kraj!

 • egoranum

  Oceniono 11 razy 1

  Jeżeli popatrzeć na głosy "za" można się zastanawiać nad ruską agenturą, bo tak z siebie nie można mieć mieć takiego poziomy skretynienia i tak głosować

 • mozart

  Oceniono 12 razy 0

  O protestach przeciwko obecnej władzy i miałkości społeczeństwa
  Wasze matki i wasi ojcowie biorą śluby kościelne nie dlatego, że są wierzącymi katolikami. Tylko
  dlatego, iż zgodnie z tradycją wymagają tego od was wasze rodziny. Jesteście od kołyski uczeni
  posłuszeństwa wobec instytucjonalnego kościoła katolickiego i w takim duchu wychowujecie
  własne dzieci. Posyłacie je na lekcje religii, chodzicie z nimi do kościołów, dajecie na tacę, by
  pokazać dzieciom kogo należy się słuchać i kto jest waszym panem dobrodziejem. Tak
  wytresowane społeczeństwo wybiera swych przedstawicieli. Śmieć wchodzi, śmieć wychodzi. Zapomnijcie o politykach. Politycy są wam dani abyście mieli wrażenie wolnego wyboru. Ale go nie macie. Niezależnie od rządu, karty w każdym rozdaniu kontrolować będzie instytucjonalny kościół katolicki, zaś wybór miedzy poszczególnymi partiami sprowadza się jedynie do formy w jakiej zostaniecie wykiwani. Tak czy inaczej zawsze będziecie na przegranej pozycji.
  Możecie sobie organizować te facebookowe protesty do woli. Skrzykniecie się, polajkujecie, poskaczecie, pokrzyczycie sobie, po czym rozejdziecie się do domów. Myślicie, że 20.000 "Czarnych Parasolek" coś zmieni? Rozczaruje was, nie zmieni się nic, bo niezależnie od polityków nie macie własnych liderów, którzy mogliby przekuć wasz bunt na polityczny wymiar. Nie ma wśród was tych, którzy łączyliby interesy rożnych grup zawodowych. Na marszach "Czarnych Parasolek" jakoś nie widać nauczycieli, górników, mundurowych czy rolników, bo tak naprawdę nikogo ten problem nie interesuje, a każda grupa walczy tylko o swoją dolę. Bo cóż znaczy protest 20.000 ludzi wobec milionów osób dorosłych w tym kraju? Takich "tłumów" władza się nie wystraszy. Wręcz przeciwnie, PiS rozegra was wedle własnego uznania. Wystarczy że istniejące ustawy doprowadzi do awykonalności - dobrym tutaj przykładem jest klauzula sumienia. Niby aborcja jest dozwolona pod pewnymi warunkami. Lekarz możne was odsyłać od Annasza do Kajfasza. Komfort PiS polega na tym, że nie musi nic robić i ma was w garści. A jeśli zechce coś zrobić, to zrobi z wami co będzie chciał. W myśl barejowskiej zasady - "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

 • tijeras66

  Oceniono 7 razy 1

  Jak widzę te zdjęcia starych dziadów co klaszczą po przepchnięciu ustawy, to przypominają mi się końcówki lat 80-tych, miałem wtedy już prawie 10 lat. Wtedy jeszcze też puszczali z innych krajów te swoje plena, posiedzenia, tłuste dziady u koryta w ZSRR, NRD, Rumunii, w Polsce. Cieszyli się jak dzieci z bzdurnych ustaw, które niby miały pomóc ciemnemu narodowi a w istocie albo były zasłoną albo dalszym umocnieniem dyktatur i własnych stołków. Wtedy też była propaganda, że zachód oczernia nasze "osiągnięcia" i że przeszkadza, teksty typu: nie dajcie się zwieść prowokatorom.
  Jako młody UBek (hahaha, w końcu jak PRL padł miałem z 10 lat) myślałem do tej pory, że nie ma siły żeby tak rozwalić system, żeby realnie zlikwidować trójpodział władzy, żeby tak przejąć publiczne media, żeby (!) ignorować wyroki, i jeszcze na koniec żeby warczeć na cały świat: "co wy się do nas wtrącacie" - tak już było i to niestety powróciło. A jak ZSRR trzymało nas pod butem, to jednak wszyscy krzyczeli żeby (ten dzisiaj zły) zachód na pomógł - wtedy się mógł wtrącać. A teraz "Wy nie wiecie, wy się nie wtrącajcie, tylko uczciwy Orban może nam ewentualnie coś sugerować".

 • przemysl_to

  Oceniono 8 razy -4

  a co na to ci, za przeproszeniem, Nitras i Butka ???

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 5 razy -3

  W momencie, w którym pod ustawą podpisze się Prezydent RP powiemy jak ongiś Szczepkowska: po 25 latach potwornej pogardy do obywateli w Polsce skończył się postkomunizm.

  Niemcy denazyfikację też definitywnie przeprowadzili dopiero w 25 lat po wojnie, w 1969 roku - tak widać chodzą zegary historii. A pogrobowcy nazizmu czy komunizmu będą zawsze, będą mieć swych kibiców, swoje gazety...
  Bo tak zbudowany jest człowiek. Niestety!

 • zerozer52

  Oceniono 7 razy -1

  Taki PiS dzielski faszyzm.

 • tomasko31

  Oceniono 7 razy -1

  - Hej. Wrzuciłem na fb KODu kilka artykułów z Konstytucji RP ale usunęli w 5 minut i dołożyli bana na komentarze. czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego? To ma być wolność słowa i walka o demokrację? Żarty :)
  - Art 176: "Ustrój i właściwość sądów oraz postępowanie przed sądami określają ustawy."
  - Art 180. "W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia."

 • bardzowaznaosoba

  Oceniono 10 razy 2

  Dlaczego nikt nie wskazuje, że łamany jest art.180, punkt 2 Konstytucji:"Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie."
  Jedynie na mocy orzeczenia sądu! Nie decyzji ministra, prokuratora czy prezydenta!

 • wujek_12

  Oceniono 10 razy 2

  Tak często powołują się na konstytucje. Dlaczego nikt nie przypomni kto ją stworzył i napisał
  Czy to są autorytety, które miały na względzie dobro Narodu

 • prawdziwy-wiarygodny

  Oceniono 6 razy 0

  Wszystko zaczyna układać się w całość !
  "ustawka" zostanie podpisana przez "rezydenta" Pałacu Prezydenckiego i wejdzie w "życie" !
  Tylko po co, wyszła ta plotka o autorach z ministerstwa tej "ustawki" ? Proste !
  Trzeba będzie znaleźć winnego - no i padnie na mgr Ziobro. Zostanie na to stanowisko , z honorami , powołany poseł Kaczyński - i władza absolutna !!!
  Zacznie się ; ściganie, karanie - zemsta ! "prezesik" zawsze był fanem , jednego ze swoich stryjów, który , nota bene , posiadał w ZSRR podobną władzę sędziowską !
  "Niedaleko pada jabłko od jabłoni " !
  Ale jak "suweren" się obudzi - to będzie trzeba dużo więzień dobudować dla "zdrajców pisowskich" !!!!

 • bratekpolny53

  Oceniono 11 razy -1

  Czytać nie można tych prymitywnych pisowskich trolli. idioci, sprzedajni judasze. Wyśledzimy was, jesteśmy za waszymi zdradzieckimi plecami półgłówki

 • losiu4

  Oceniono 8 razy 2

  brawo PiS. Rozwalić to bagno w którym gw chce nas trzymać. Alleluja i do przodu. Panie prezydencie - podpisuj pan jak najszybciej.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • maxim-sn

  Oceniono 4 razy 0

  ciemny lud pisowski. Wszyscy będziecie siedzieć za zamach stanu!! razem z waszym karłem.

 • przemysl_to

  Oceniono 5 razy -1

  a co na to pani Kamila Pisiak-Gasiewicz ???

 • 2mimoza

  Oceniono 6 razy 2

  TEN tłum to nowoczesna, powojenna "yntelegencyja" , która nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ze działa przeciwko sobie więc jak stado daje się wyprowadzać na ulicę cwaniakom dążącym do władzy - a głównie do dorwania się do WIELKIEJ KASY. Ten sam tłum kiedyś znów będzie protestował przeciwko tym, którzy dziś ich prowadzają na smyczy. Takie perpetuum mobile ....;))).

 • przemysl_to

  Oceniono 13 razy -1

  No lewaczki, to co dziś narysujecie swoimi KREDKAMI ???

  hahahahahahahahahahaha

 • gringi

  Oceniono 8 razy 0

  wlasnie dokonal sie w polsce zamach stanu ten parlament musi byc rozwiazany bo beda wami rzadzic przestepcy, wspolczuje wam polacy mimo ze mnie w tym kraju tylko kurs euro interesuje co wydaje sie korzystne

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 12 razy -4

  Prokremlowski zamach stanu. PiS pcha nas w zależność od ZSRR.

 • 55kris

  Oceniono 9 razy 1

  Jak miło! pislamiści własnymi rękoma pozbawiają się JAKIEJKOLWIEK legitymacji do rządzenia

 • xrafael

  Oceniono 10 razy -4

  Nie lubie juz polski ! Tu nie bedzie przeklinia ! Bede zmienial paszport ! Rezygnuje z polskiego ! Dziecka nie rejestruje !

  Szkoda zdrowia ! Wstyd !

  Do tego dojdzie ze kraj sasiedni wjedzie w ramach obrony demokracji ?

 • lp05

  Oceniono 19 razy 1

  Wybory wyborami, ale to my mamy rację i moralne prawo wypowiadać się w imieniu narodu. Taki jest od półtora roku wyznacznik polskiej demokracji w wydaniu PO.

 • matriks57

  Oceniono 10 razy -6

  Ja musze pracować a bogate lenie protestują sobie to rodziny urzędników i sędziów którzy maja przywileje i tak zyją z moich podatków

 • wykidajlo2

  Oceniono 5 razy 5

  Generał Moczar ze śmiechu w grobie się przewraca. Starsi ludzie pamiętają jakże aktualną piosenkę z 1968:
  Gdyby Miecio był wybrany
  To by w Polsce był, o rany
  Socyjalizm narodowy, Boże mój,
  Boże mój
  Mieciu M. z MSW, gdzieś gamoniu podział swoje KBW?
  Uzbrojeni w gaz i rurki
  Przeznaczymy do rozbiórki
  Polibudy, uniwerki i AM, i AM
  Mieciu M. z MSW, gdzieś gamoniu podział swoje KBW?
  My pod twoim twardym rządem
  Rozprawimy się z nierządem
  I tą bandą jajogłowych, Mieciu M.
  Mieciu M. z MSW, gdzieś gamoniu podział swoje KBW?
  Przybądź, przybądź chłopcze z lasu
  Przyjdź rozgonić tych burasów
  Tyś jest barwą naszej walki, Mieciu M.
  Mieciu M. z MSW, gdzieś gamoniu podział swoje KBW?

  Historia kołem się toczy..

 • sosna_pospolita

  Oceniono 14 razy 2

  Bye bye judeotrockiści

 • pwars

  Oceniono 4 razy -2

  Na wieki wieków.

 • atilla-79

  Oceniono 7 razy 1

  Gdyby zawsze i bezwarunkowo szanowano poczynania władz pochodzących z demokratycznych wyborów, w tej chwili w piecu Auschwitz dopalałby się ostatni Polak....

 • przemysl_to

  Oceniono 10 razy -2

  Do tych światełek proponuję dodać jeszcze KREDKI - wtedy efekt będzie MIAŻDŻĄCY !!!!

 • aaronbund

  Oceniono 11 razy 1

  22 VII - historia zatoczyła koło, wtedy za sprawą manifestu z inicjatywy Stalina, teraz zmian w prawie wprowadzanych rękami komunistycznego prokuratora i obrońcy pedofilów Piotrowicza wespół z tchórzliwym do bólu w czasie momentów sprawdzania odwagi Kaczyńskim.

 • guestowiec11

  Oceniono 7 razy -1

  Pisiory spieprzyc potrafia wszystko. Zamiast od poczatku zajac sie tym co dzoeje sie w sadach powszechnych i naglosnic matactwa by wszyscy widzieli,to matoly zaczeli od gory i wszyscy patrzyc zaczeli. Do tego nie fakt a sposob wprowadzania zmian te zastrzezenia budzi i daje naped matactwu b komuchom-rowniez w ich szeregach-i rodzinom tychze a przede wszystkim ruchom populistycznym. A najbardziej ciesza sie przestepcy w togach bo teraz beda micniej falszowac a w razie interwencji beda mowic ze maja poparcie spoleczne. Bzdura. Nigdy po wojnie nie bylo wolnych sadow jak to glosic usiluja populisci. Ostatnia namiastka-20lecie miedzywoj. Radykalne zmiany wprowadzic trzeba,ue sama ma walki u siebie,ale raczej nie w ten sposob.

 • i_co_mi_zrobisz

  Oceniono 18 razy 2

  Gdy Schetyna do spolki z policja, prokuratura i sadami organizowal "Akcje widelec" gdy wciskano ludziom zarzuty nielegalnego zgromadzenia, gdy wymuszano zeznania i przyznanie sie do wyimaginowanych przewin... wtedy nikt nie bronil wolnosci, rownosci i demokracji. sady byly wolne bo wsadzaly przeciwnikow... prof Strzebosz w jakichs swoich zwidach pod Palacem Prezydenckim powiedzial, ze ta ustawa to wprowadzenie odpowiedzialnosci zbiorowej... ja sie pytam gdzie byly sady, gdzie byli obroncy wolnosci, rownosci i demokracji gdy za odpalona race zamyka sie cale stadiony, a ludzie nie moga przemieszczac sie po kraju? wtedy odpowiedzialnosc zbiorowa pasowala.

  walicie hipokryzja na kilometr.

 • pestycyd

  Oceniono 5 razy 1

  Adrianowi nie wierzę. Jest tylko przystawką Jareczka tak jak Szydłowa. Robią to co im każą, nikt nie liczy się ze społeczeństwem. Tylko że to im nie ujdzie na sucho, Majdan na Ukrainie to małe piwo w porównaniu z tym co będzie się działo w Polsce.

 • jobrave

  Oceniono 9 razy 3

  Łolaboga, jakie une som durne te lewacy i lemindzy, une nie rozumiom, że ta ryforma sondownicza jest po to, żeby była sprawjedliwość, a nie jak za PełO, że tylko pół ludzi wygrywało w sądzie. Tera bendom wszystkie wygrywać. I sprawy nie bendom siem ciongli, tak jak siem ciongli jak rzondzili Tuskowe, co tylko bogate wygrywali, a bidne do kreminału szły albo sztrafy płacili, a komorniki trachtory im kradli a późni na działcy u Tuska, co kazał do siebi dawać i se jeździeł po działcy za każdem razem na innem trachtorze, a potem jak siem najeździł, to synu Michału dawał i un se jedźił aż do zdarcia a późni na złom i piniendzy tylko brał, a trachtory het przytopili na hutnictwo i jak znajdziesz, że to trachtor jak to już nie widać, bo ino szyna żelazna z tego zrobiona.

 • jsn

  Oceniono 6 razy 0

  podpisze - 3 razy TAK, albo zrobi unik aby zyskać na czasie wysyłając zapytanie do tzw TK

 • cadyk_z_sedesu

  Oceniono 9 razy -1

  Brawo Sejm i Senat. Skończyć z mafią sędziowską, która potrafi wsadzi do więzienia 80 letniego staruszka, a mafiozów uniewinnia

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 14 razy 4

  Gdyby nie te durne wybory, to byłoby wolno i demokratycznie. Rządziłaby grupa michnika i przydupasów do usranej śmierci, a sądy i inne najwspanialsze kasty by sie sobą zachwycały wzajemnie. Te wybory niszczą prawdziwą demokrację liberalno-lewicową, łamią konstytucje i wprowadzają dyktatury. Potrzebna jest prawdziwa demokracja, taka bez wyborów, oparta na przewodniej sile ideologii lewackiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX