Tego prezydent się nie spodziewał. Wyjechał na Hel, a na półwyspie zorganizowano protesty

Nieoficjalnie wiadomo, że prezydent wyjechał do rządowego ośrodka w Helu. Jednak i tam dosięgnęły go protesty - wczoraj turyści palili świeczki przed wjazdem do rezydencji, a dziś protesty przybrały na sile.

Manifestacja przed Pałacem Prezydenckim w czwartek była największą demonstracją w obronie niezależnych sądów. Prezydent Andrzej Duda zobaczył ją jednak tylko na zdjęciach albo w telewizji. Nie było go w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, udał się do swojej letniej rezydencji w Helu - pisała trójmiejska "Gazeta Wyborcza".

Veto w Helu

Prezydentowi nie udało się jednak umknąć przed protestem. Pod rezydencją w Helu pojawili się turyści, którzy ułożyli przed bramą wejściową ze świeczek napis "veto". W ślad za nimi poszli kolejni - dzień później na półwyspie helskim zorganizowano znacznie większą manifestację. 

Protest zaczął się na molo w Juracie, a następnie grupa wąską drogą udała się do Helu, gdzie stanęli ze świeczkami przed rezydencją prezydenta. 

Na prowizorycznych transparentach pojawiają się takie hasła jak "Adrian, zostać Andrzejem" i "Chcemy veta".

'Ta ustawa jest procedowania w trybie pendolino'. Prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego apeluje do polityków

Więcej o:
Komentarze (241)
Tego prezydent się nie spodziewał. Wyjechał na Hel, a na półwyspie zorganizowano protesty
Zaloguj się
 • aleksanderniedziela63

  Oceniono 2 razy -2

  prosze aby protestujacych zbadano czy sa zdrowi i czy to ludzie podstawieni od platformy i kodu bo tak tylko chory bez muzgu zachowuje sie człowiek obudzcie sie zmiencie kraj jak wam nie pasuje

 • Janusz J23Ola

  Oceniono 7 razy -1

  Płaszczak stwierdzi, że Polacy aktywnie wypoczywają nad morzem i masowo spacerują. Pewnie coś podobnego ukaże się na pasku w dzienniku telewizyjnym.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 10 razy -2

  Od prezydenta wymaga się mądrości, obiektywizmu,,odwagi, POWAGI, poszanowania wszystkich bez względu na wyznanie, przynależność partyjną. A nade wszystko przestrzegania, zapisów w KONSTYTUCJI RZECZPOSPOLITEJ bo to jest podstawowy OBOWIĄZEK i być przykładem prawdomówności.

 • tojasz

  Oceniono 2 razy 0

  Do "@Miki Andrzejewsky"
  Gdyby wyjebali czerwonych raz na zawsze,popełniliby zbiorowe samobójstwo.

 • Miki Andrzejewsky

  Oceniono 7 razy -7

  Zamysł Pisu jest ogólnie dobry bo chcą w ten sposób pozbyć się pozostałości po komunie, chcą wyjechać cała czerwona bandę od korzenia zaczynając. ale niestety ich działania naruszają suwerenność kraju :( Nie jestem Pisowcem ani Powcem, ale fajnie by było gdyby rozliczyli Po ze złodziejstwa a czerwonych wyjebali raz na zawsze, tylko powini to robić w sposób który nie zagraża demokracji kraju :)

 • chumski

  Oceniono 14 razy 0

  Duduś chciał spie...ć i się nie udało!!!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 6 razy 0

  "Wyjechał na Hel, a na półwyspie zorganizowano protesty", więc ma prezydent jeszcze jeden powód, by podziękować pięknie za nadobne.

 • Sebastian Cholewa

  Oceniono 6 razy -4

  Tak dla przypomnienia dla lewaków co o was sądzi lis

  Jestem wystarczająco inteligentny żeby pracować w telewizji, ale nie żeby ją oglądać […]. Nie możemy mówić poważnie, bo poważnie to znaczy nudno. A nudno, to te barany wezmą pilota i przełączą […]. Widz w Polsce wybaczy wiele, bardzo wiele. Ale jednego nigdy, przenigdy nie wybaczy- tego, że go potraktujemy poważnie […]. Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi… […].

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX