Chwila szczerości posłanki PiS. Napisała, że zmiany władzy nie będzie. Później tłumaczyła

Jolanta Szczypińska, Prawo i Sprawiedliwość, nowi posłowie 2015

Jolanta Szczypińska, Prawo i Sprawiedliwość, nowi posłowie 2015 (WOJCIECH OLKUŚNIK)

Jolanta Szczypińska w dyskusji na Twitterze napisała, że PiS nie przewiduje zmiany władzy. Później tłumaczyła, że była to ironia.

"Opozycja myśli, że zmieniamy prawo pod siebie, a nie dla uzdrowienia nieprawidłowych mechanizmów. Stąd pytania: a co po zmianie władzy" - napisał na Twitterze senator PiS Rafał Ślusarz.

Skomentowała to posłanka Jolanta Szczypińska: "Proszę im uświadomić, że zmiany nie przewidujemy, więc niech się przestaną troszczyć".

Były szef MON Tomasz Siemoniak w ramach komentarza przywołał słowa Wiesława Gomułki, wypowiedziane w Moskwie, podczas rozmów mających na celu utworzenie Tymczasowego Rządy Jedności Narodowej: "Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy". "Skandaliczna i bezczelna wypowiedź posłanki Szczypińskiej" - dodał Siemoniak.

Gdy jedna z internautek poradziła Szczypińskiej, by okazała pokorę, posłanka stwierdziła, że kontekst tej rozmowy był inny. "Istnieje takie pojęcie jak ironia, ubolewam niestety, że nie dla wszystkich osiągalne" - napisała.

Jolanta Szczypińska jest w otoczeniu prezesa PiS od wczesnych lat 90. Jarosław Kaczyński docenił jej działania w "Solidarności" i PAX-ie. Szerszej publiczności polityczka stała się znana ze względu na swój rzekomy romans z Kaczyńskim. On sam tak to opisał w książce "Polska naszych marzeń": 

Przyniosła mi róże i się zaczęło. Zaczęło się love story. I ona to złapała. Nie mam o to do niej pretensji. Umocniła swoją pozycję jako 'narzeczona' premiera czy później prezesa. Pokochały ją tabloidy. Chwyciła życie pełną piersią. To, że ludziom dobrym też czasem się udaje, choć niestety rzadko, jest bardzo optymistyczne

Jarosław Kaczyński: "My to wszystko co mamy przeprowadzić, przeprowadzimy"

Rok dobrej zmiany widziany oczami publicystów, politologów, działaczek feministycznych, ekonomistów i dyplomatów. Ebook jest dostępny w publio.pl >>

Zobacz także
Komentarze (195)
Chwila szczerości posłanki PiS. Napisała, że zmiany władzy nie będzie. Później tłumaczyła
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 3 razy 1

  Posłanka niech sobie uswiadomi ze- zmiana władzy będzie nieunikniona. Nawet jesli ludzie beda musieli wejść siła do Sejmu i wywlec ją z sejmowej ławy! Niech sie posłanka nie rozpędza i nie zapomina, ze rozwścieczony NARÓD moze wiele. Koniec PIS rychły, przy takim podejściu. Poza tym większość ludzi nie spodziewa sie własnej śmierci, a cmentarze sa pełne mogił. Widac posłanka nie wyciągnęła wniosków z przeszłosci i historii.

 • td789

  Oceniono 5 razy 1

  Nie wiem dlaczego Szczypińska narażona jest na krytykę. Uważam, że należy się jej wdzięczność za szczerość i za ujawnienie tego o czym mówi się w PiS. PiS nie ma zamiaru oddawać władzy, w tym celu kupuje wyborców podwyższonym zasiłkiem rodzinnym i jakimś programem dopłat do mieszkań. Ale nie wszyscy z tych dobrodziejstw mogą skorzystać. Dlatego potrzeba czego więcej I to więcej to likwidacja trójwadzy przejęcie kontroli nad sądownictwem. A potem można będzie niewygodnych karać. Przepis na takiego rodzaju sukces jest stary, wypróbowany i bardzo skuteczny. Dlatego należy podziękować Pani Szczypińskiej za ujawnienie tajnych planów i ambicji Jarosława Kaczyńskiego.

 • buffalo69

  Oceniono 3 razy 3

  Szczypińska i inni politycy rządzącej ekipy tak gorliwie uczestniczą w niszczeniu demokracji, w przekonaniu, że żadna kara ich nie spotka, bo uwierzyli swojemu wodzowi, że dyktatorskie rządy PiS trwać będą wiecznie. Warto więc im przypomnieć, że kolaboranci wielu dyktatorów boleśnie przekonali się na własnej skórze, ile warte były takie zapewnienia.

 • arturo.k61

  Oceniono 4 razy 2

  Oni będą się trzymać stołków i władzy... bo teraz to już się boją odpowiedzialności!
  PiS musi mieć Dyktaturę dla własnego RWD!

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy 1

  Już "Trubadurzy" przestrzegali i prezes - zamiast hymn fałszować - mógł jej zaśpiewać
  " nie przynoś mi kwiatów dziewczyno, ja wiem, że czerwone to miłość"

 • miro26.56

  Oceniono 7 razy 3

  bezczelne pis-paniska.!!!!Obrzydliwa zmiana.!!!!

 • senior2244

  Oceniono 9 razy 3

  Po to te wszystkie szachrajstwa szczerbatego kurdupla aby już na zawsze tak fałszować wybory aby przy korycie pozostał do usr...j śmierci.

 • mipi1951

  Oceniono 8 razy 2

  Ma ta kobieta męża , dzieci.Podejrzewam ze nie , jaki facet chcialby miec taka "mądrą" żone.A dzieci matke.No i kto jeszcze powie ze blondynki to nie idiotki.Nie wszystkie to fakt.Ta powala swoja tepotą.
  Za dlugie przebywanie w towarzystwie pisowcow i tej parti , tak sie konczy.
  Ujazdowski i Michal Kaminski to zrozumieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje