Erdogan grozi przywróceniem kary śmierci. "Zdrajcy będą mieli odcięte głowy"

Podczas wiecu z okazji rocznicy udaremnienia puczu prezydent Turcji zapowiedział Recep Erdogan, że jeżeli trafi do niego ustawa przywracająca karę śmierci, to ją podpisze.

Dziś kara śmierci w Turcji jest zniesiona, ale coraz częściej pojawiają się głosy, że może wrócić. Utrudniłoby to i tak nie łatwy już proces integracji tego kraju z Unią Europejską. Ale sam Erdogan wielokrotnie zapowiadał, że jest za taki rozwiązaniem. Na sobotnim wiecu podtrzymał swoje wcześniejsze deklaracje.

"Jesteśmy państwem prawa. Jeśli ustawa w tej sprawie trafi do mnie, to ją podpiszę" - mówił do tysięcy swoich zwolenników, zgromadzonych na moście nad Bosforem. Pierwszymi, których może spotkać najwyższy wymiar kary, mogą być odpowiedzialni za nieudany przewrót wojskowy sprzed roku. "Zdrajcy będą mieli odcięte głowy" - zapewniał Erdogan. 

Odrzucił też oskarżenia części mediów, że władze Turcji wcześniej wiedziały o planowanym zamachu. Jak mówił, takie teorie "są wyrazem braku szacunku do narodu".


W nocy z 15 na 16 lipca 2016 roku w Turcji doszło do próby siłowego przejęcia władzy przez grupę wojskowych, sprzeciwiających się polityce władz w Ankarze. Część armii pozostała jednak wierna reżimowi Recepa Tayyipa Erdogana, a pucz w nocy się załamał i został stłumiony. Erdogan o inspirowanie zamachu stanu oskarżył mieszkającego w USA kaznodzieję Fethullaha Gulena. Represje dotknęły dziesiątki tysięcy osób.

Więcej o:
Komentarze (89)
Erdogan grozi przywróceniem kary śmierci. "Zdrajcy będą mieli odcięte głowy"
Zaloguj się
 • HANYS77 &

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński leży z kotem pod kołdrą i marzy o erdoganie,putinie ,orbanie i kim

 • HANYS77 &

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński leży z kotem pod kołdrą i marzy o erdoganie,putinie ,orbanie i kim

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 2

  No to PiSuary zrobią to samo bo to Erdogan i Kim są ich wzorem do naśladowania.

 • jan_sobczak4

  0

  A Merkelowa chce tę dzicz w EU :-))

 • keramwistagano

  0

  Turcja do EU pod jednym warunkiem - Istambul musi sie znowu Konstantynopol nazywac...

 • Stan Majewski

  Oceniono 2 razy 2

  PISSdzielce w Wolsce też był pucz no i co ? Gdzie ta kara śmierci ? Już w nocy przegłosować. Dodać też ustawę o obozach karnych i że Żydzi mają nosić gwiazdę Dawida na ubraniu. I specjalna ustawa że w Jedwabnem to Żydzi siebie mordowali.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 2

  I dlatego KE musi coś zrobić w poniedziałek w sprawie Polski, żeby powstrzymać PiS. Jak nic nie zrobi i skutecznie nie powstrzyma, to biedne Niemiaszki będą miały drugiego Erdogana przez Odrę.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  "Podczas wiecu z okazji rocznicy udaremnienia puczu prezydent Turcji zapowiedział Recep Erdogan, że jeżeli trafi do niego ustawa przywracająca karę śmierci, to ją podpisze."

  Cep Estrogen powinien zacząć budować mur na granicy z Europą. Bo mu wszyscy normalni niedługo uciekną i zostaną sami pislamopodobni...

 • sz.pietrzak

  Oceniono 4 razy 2

  Wobec tego nie ma miejsca dla Turcji w Zjednoczonej Europie. Szkoda, że Polska zmierza w stronę Turcji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX