Groźny incydent nad Stuttgartem. Myśliwce Bundeswehry przechwyciły pasażerski samolot

Boeing 777 należący do Korean Air

Boeing 777 należący do Korean Air (Sergey Kustov/http://www.airliners.net/photo/Korean-Air/Boeing-777-2B5-ER/(CC BY-SA 3.0))

Dwa uzbrojone myśliwce, należące do Bundeswehry, zmusiły do lądowania na lotnisku w Stuttgarcie koreańskiego Boeinga 777. Przez kilkanaście minut obsługa naziemna nie mogła nawiązać łączności z pilotami maszyny.

Do groźnego incydentu doszło wczoraj późnym wieczorem. Obsługa kontroli lotów wszczęła alarm, kiedy przez dłuższy czas, bezskutecznie, próbowała porozmawiać z załogą Boeinga 777 należącego do linii Korean Air. Kontakt zerwał się o godzinie 22.15. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa wysłano dwa uzbrojone myśliwce, należące do Bundeswehry. Te zmusiły koreańskich pilotów do lądowania w Stuttgarcie.


Maszyna bezpiecznie wylądowała. Jak się później okazało w samolocie z 211 pasażerami na pokładzie, który leciał z Seulu do Zurychu popsuł się system łączności.

Ogień. Quiz wiedzy ogólnej
1/18"Dolewać oliwy do ognia" oznacza:
Zobacz także
Komentarze (71)
Groźny incydent nad Stuttgartem. Myśliwce Bundeswehry przechwyciły pasażerski samolot
Zaloguj się
 • ja5569

  0

  777 zostal chwilowo opanowany przez sily sprzyjajace Kim-Jong-Un'owi. Na szczescie dzielni niemieccy piloci udaremnili zakusy wroga.

 • major59

  Oceniono 4 razy 0

  Chyba myśliwce Luftwaffe. Siły powietrzne Republiki Federalnej Niemiec nadal się nazywają Luftwaffe.

 • Mariusz Dwornikiewicz

  Oceniono 4 razy -2

  Jak w roku '83 B747 linii Korean nie leciał po swojej ścieżce to Rosjanie nie cackali się w jakieś przechwytywanie i zmuszanie do lądowania tylko poczęstowali go rakietą.

 • jack_flash

  0

  Za airlive.net:
  "Two German Airforce Eurofighter jets were scrambled on Saturday evening at 20:45 LT after Korean Air Boeing 777-300ER declared communication failure."
  Przy okazji:
  "Two loud bangs frightened many people due to the fighter jets breaking the sound barrier. On Twitter some users asked for the reason:" - no to w Reichu nie patyczkuja się.

 • radhex

  Oceniono 1 raz -1

  jakiś żarty, każdy samolot ma kilka niezależnych systemów łączności plus telefony komórkowe

 • ainol novo

  0

  Ja na cb radio mam zasięg na kilkaset km a w propagację na kilka tysięcy, ciężko mieć zapasowy nadajnik albo telefon awaryjny na pokładzie, zwykła komórka ...

 • normalny-parch

  0

  Mieliby RBM1 albo radiostację harcerską "Druch" to by nie było problemu.

 • kanonik-dzielnicowy

  0

  koreański? To znaczy, że miał radioosprzęt firmy samsung?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje