Jest nowy sondaż prezydencki. Czy Donald Tusk mógłby wygrać z Dudą?

Donald Tusk i Andrzej Duda

Donald Tusk i Andrzej Duda (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Gdyby dziś odbywały się wybory prezydenckie, to w drugiej turze zwyciężyłby prezydent Andrzej Duda - wynika z sondażu przeprowadzonego przez KANTAR Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24.

Na obecnego prezydenta zagłosowałoby 52 procent pytanych, a na szefa Rady Europejskiej 44 procent. 4 procent badanych odpowiedziało: nie wiem.

To zaskakująca zmiana w porównaniu z poprzednim badaniem przeprowadzonym przez tę samą pracownię w kwietniu tego roku. Wtedy oddanie głosu na Tuska deklarowało 50 procent badanych. Poparcie dla Andrzeja Dudy wynosiło 45 procent.  

Wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku. 

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez KANTAR Millward Brown SA w dniach 11-12 lipca 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób powyżej 18. roku życia. Wielkość próby wyniosła 1008 osób. 

Woda. Quiz wiedzy ogólnej
1/18"Burza w szklance wody" jest wtedy gdy:
Zobacz także
Komentarze (395)
Jest nowy sondaż prezydencki. Czy Donald Tusk mógłby wygrać z Dudą?
Zaloguj się
 • j-ugo

  0

  Donald Tusk swoje ostatnie wybory wygrał 27 : 1.
  Jeden głos przeciw niemu to PiS.
  Tusk to człowiek znany i szanowany w Europie. Takiego prezydenta potrzebuje POLSKA.
  A Andrzej Duda to tylko królik wyciągnięty z kapelusza Jarosława K.

 • ultra_mega_orzel

  0

  jak dlugo bedziemy jeszcze znosciu ta szczujke z czerskiej?

  Jezeli pis zamknie te antypolskie media na amen - ma moj glos na wsze-czasy.

 • Arek Adam Jabłkowski

  0

  Moze ludzie maja juz dosc wybierania miedzy syfem a hivem??? Moze mamy dosc tej po-pisowej chocholej karuzeli?? Frekwencja w wyborach parlamentarnych na to wyraźnie wskazala. Ponad polowa Polakow ma centralnie z tylu obecny uklad polityczny. Sld jest martwe a Razem to folklor polityczny. Brakuje silnej partii bedacej na lewo swiatopogladowo od peło (świecka ,rozdzial panstwa od koscioła ,wypowiedzenie konkordatu, dopuszczalnosc aborcji na zyczenie kobiety, zwiazki partnerskie,opodatkowanie i ozusowanie krk , etc etc) a jednoczesnie liberalnej gospodarczo -marzeniem powrót do "Ustawy Wilczka" .Na taka partie i ich kandydata zawsze oddam swoj głos zarowno w wyborach parlamentarnych jak i prezydenckich. Jakby jeszcze skasowac senat i obciac liczbe posłow o polowe to juz w ogole byloby super.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 3 razy 3

  Jeden z wielu bzdurnych seriali z kretyńskimi dowcipami. Działalność sondażowni.

 • pachikun

  Oceniono 5 razy 3

  Ludu, koniecznie Tusk, a pis w opozycji przez powiedzmy 8 albo 10 lat! Ile lat te 2 prtie bede blokowac polska scene polityczna? oni zabetonowali wszystko i wpuscili ludzi w ten absurdalny konflikt tusk-kaczynski. Polska potrzebuje nowych, mlodych ludzi, Tusk juz mial swoje 5 min, rzadzil 8 lat az zwial na lepsza posade, chcecie mu zalatwic nowo posade to glosujcie dorzuci urzad prezydenta rp do swojej kolekcji tytulow. O Dudzie nie wspominam, bo to dno.

 • tequila57

  Oceniono 3 razy -1

  Już jesień nadeszła, nadeszło i zło
  U Jarka zwycięska znów mina
  I cóż ja ci pocznę z takim PO
  Cóż z nami będzie Schetyna ?

  Za Jarkiem Naród - ja nie mam nic
  Tylko Pitera została
  Do Niemiec wyjadę, a tam,
  Już czeka Merkel wspaniała.

  Tam jest dobrobyt i arbeit ist gutt,
  I program Partii przejrzysty
  I się nie ciągnie tam za mną smród
  Donaldu alpinisty.

 • korcia2000

  0

  Jeżeli prawdziwy - to ten naród zgłupiał ostatecznie!

 • a.k.traper

  0

  W polskim systemie politycznym kandydatem na prezydenta powinna byc osoba mająca dobre notowania w swiecie, bo głównie reprezentuje nasz kraj ogolnie, może niektóe tematy ułatwić poprzez różne kontakty, bzdurą są wybory powszechne na to stanowisko, to powinien czynić Sejm a Senat powinien ulec likwidacji gdyż dublują się z urzędem prezydenta.
  D. Tusk byłby bardzo dobrym kandydatem jeżeli chodzi o kontakty ale watpię by chciał kandydować ze względu na nienawiść Kaczyńskiego i utrudnianie normalnego funkcjonowania, to już przerabialiśmy. W obecnym układzie prezydent jest zupełnie niepotrzebny co partia rządząca po wielokroć udowodniła, jak kiedyś agronom w gminie, nie sieje, nie orze ,nie zaszkodzi i nie pomoże i tak do emerytury.

 • a100

  Oceniono 4 razy 4

  Te sondaże to manipulacja. Polacy są moherowi ale tylko w 25%. PIS i Adrian nigdy nie wygrają z Tuskiem. Manipulacja ma na celu aktywizację tych co nie chodzą na wybory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje