Tusk o przemówieniu Trumpa: cieszmy się, to nie jest chleb powszedni

Jeśli osoby tak znane i słuchane na świecie, nawet jeśli kontrowersyjne, mówią dobrze o Polsce i o naszej historii, to trzeba się cieszyć, bo przecież nie jest to nasz chleb powszedni - ocenił przemówienie prezydenta USA szef Rady Europejskiej.

Według Tuska przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie "to wielka promocja Polski i naszej historii" A przy tym, jak dodał przewodniczący Rady Europejskiej, "było bardzo propolskie".

To będę zawsze podkreślał z satysfakcją - jeśli osoby tak znane i słuchane na świecie, nawet jeśli kontrowersyjne, mówią dobrze o Polsce i o naszej historii, to trzeba się cieszyć, bo przecież nie jest to nasz chleb powszedni" - powiedział Donald Tusk.


Zwrócił też uwagę, że ważne były słowa o artykule 5.Traktatu Waszyngtońskiego, czyli o gwarancjach wspólnej obrony wszystkich krajów w Sojuszu.

"Nie padły na szczycie NATO i to wzbudziło lekki niepokój i w Europie, i w Polsce. Dzisiaj te słowa, może jeszcze nie do końca tak wybrzmiały, jakbyśmy chcieli wszyscy usłyszeć, ale jest wyraźny postęp w porównaniu do wcześniejszych deklaracji" - dodał szef Rady Europejskiej.


Zobacz, co Donald Trump powiedział w przemówieniu do Polaków

Donald Trump w Polsce. Przywitały go tłumy, Były okrzyki i wiwaty, opozycję i Wałęsę wygwizdano [ZDJĘCIA]

NATO, bezpieczeństwo i wolność mediów. Wspólna konferencja prezydentów Polski i USA

Więcej o:
Komentarze (59)
Tusk o przemówieniu Trumpa: cieszmy się, to nie jest chleb powszedni
Zaloguj się
 • mieszkoi

  Oceniono 2 razy -2

  ... a ja uważam że przemówienie Trumpa było 'pod lemingów' - zero o zasługach Lecha i jego testamencie politycznym, nic o wyklętych, brak konkretów na temat smoleńska. Dlatego Donek ma powody do radości

 • alfalfa

  Oceniono 6 razy 2

  Dobrze, że chociaż jeden Donald mówi dobrze o Polsce i naszej historii (vide "polskość to nienormalność").
  A.

 • stary71

  Oceniono 5 razy 1

  Wyważona, sensowna wypowiedź Tuska wprawiła jego przeciwników w niezłą konfuzję. Dlatego podnoszą taki wrzask, który nie bardzo jest sensowny z punktu widzenia ich interesów. Ale wypowiedź ta również zbiła z tropu niektórych zwolenników byłego premiera. Tusk pokazał klasę, której brakło dziś trochę Gazecie. Można się zgodzić z niektórymi wypowiedziami, że przemówienie Trumpa nie wniosło wielu nowych akcentów i skupiło się na dość ogólnikowym komplementowaniu Polski i Polaków, którzy chętnie takich komplementów słuchają. Nie zmieniło ono losów świata, to na pewno. Ale nie należy tej wizyty lekceważyć - jak próbowała to zrobić GW. Sam Trump jest osobą kontrowersyjną, ale został wybrany na stanowisko prezydenta największego mocarstwa świata, od którego to mocarstwa wiele zależy. Wizyta w Polsce miała symboliczną wymowę i była głównie sygnałem potwierdzającym, że istnienie Polski w tym miejscu Europy i jej bezpieczeństwo, jest zgodne z interesami USA. Tylko tyle i aż tyle. Tusk zgodził się z tymi, którzy byli zdania, że wizyta Trumpa jest rzeczą dobrą, a więc głównie z wyborcami PiS-u i z obecną władzą, która do uskutecznienia tej wizyty dążyła. Ale ich nienawiść do Tuska zaciemnia im umysły, a opłacane przez nich trolle obnażyły całą swą głupotę.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 9 razy -3

  Tusk, normalny facet.
  Jarosław K, zawzięty mały człowieczek.
  I tyle w temacie pisowska ciemnoto.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 5 razy -3

  Na widok Tuska Podłość i Szambo wybija jak na zawołanie...

 • sympatyklewicy

  Oceniono 18 razy 8

  Według Tuska przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie "to wielka promocja Polski i naszej historii"
  *******************************
  Donald posłuchaj co mówi Kidawa, że to wszystko funta kłaków warte ...

 • 55kris

  Oceniono 13 razy -1

  pisdzielskie sługusy trzepią kaskę w nadgodzinach

 • ap.aries

  Oceniono 15 razy -3

  O sancta simplicitas ! trampek pojedzie do Burkina Faso, będzie mówił ciepło o Burkina Faso , pojedzie do San Escobar .... itd.itp.

 • elkipan

  Oceniono 18 razy 6

  Jestem pod silnym wrażeniem przemówienia Trumpa.
  Nie chcę, żeby kiedyś się okazało, że jest to tylko dobru marketing sprzedawcy broni i paliwa... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX