Są wakacje, nie ma lata. Szykuje się najzimniejszy lipiec od 13 lat [POGODA]

W ciągu ostatnich lat wakacje bywały wręcz nieznośnie upalne. Synoptycy przewidują jednak, że w tym roku ten trend może się odwrócić i lipiec może być chłodny i deszczowy.

O ile w maju i czerwcu pogoda często jest w kratkę i piękna pogoda przeplata się z chłodem i słotą, to lipiec kojarzy nam się już ze słońcem i wysokimi temperaturami. Jednak synoptycy z portalu Twoja Pogoda przewidują, że w tym roku pierwszy miesiąc wakacji będzie rozczarowujący. "Bieżący lipiec może się zapisać jako pierwszy chłodny od 13 lat" - ostrzegają.

Pogoda długoterminowa

Najbliższe tygodnie mają być względnie ciepłe - temperatura ma się utrzymywać w okolicy 22-23 st. C - ale pochmurne, deszczowe i wietrzne. A to wpływa na sposób w jaki odczuwamy ciepło. Eksperci wyjaśniają, że żeby przy takich zjawiskach atmosferycznych człowiek osiągnął tzw. komfort cieplny, ogólna temperatura musi być wyższa. Podkreślają też, że w lipcu prawdopodobnie będą się zdarzały również dni, w których temperatura urośnie do upalnych 30 st. C oraz takie, w których spadnie do 15 st. C.

Pogoda na czwartek i piątek

Zanim jednak to nadejdzie czeka nas nieznaczne rozpogodzenie w czwartek. Według prognozy przygotowanej przez synoptyków IMGW padać będzie tylko na południowej granicy Polski, tam też będzie najchłodniej - w Zakopanem termometry pokażą tylko 17 st. C. W reszcie kraju będzie niewielkie zachmurzenie i temperatury od 20 do 23 st. C.

W piątek w Zielonej Górze i Jeleniej Górze będą burze a w Szczecinie spadnie deszcz. W tych miastach będzie też najcieplej - od 25 do 28 st. C. W całym kraju poza momentalnym zachmurzeniem będzie słonecznie i przyjemnie.

Więcej o:
Komentarze (63)
Są wakacje, nie ma lata. Szykuje się najzimniejszy lipiec od 13 lat [POGODA]
Zaloguj się
 • gregor gregor

  0

  No i dobre,będą trochę tańsze kwatery nad Polskim morzem, od tych Greckich .

 • gregor gregor

  0

  No i dobre,będą trochę tańsze kwatery nad Polskum morzem, od tych Greckich .

 • siekieraaxe

  Oceniono 1 raz 1

  Ja wam mówie ,to przez globalne ociepienie...
  Proszę młodych dzinnikarzy:
  poszukajcie zszywek "Horyzontów Techniki" z lat 70-tych, Tam znajdziecie artkuły o tym ze:
  "nadmierna emisja CO2 spowoduje nową epokę lodowcową"

 • raddy

  Oceniono 3 razy -1

  Poziom gazów cieplarnianych jest najwyższy od 650 tys. lat. Zmiany, które następowały na przestrzeni setek czy tysięcy lat, są teraz kwestią kilku dekad. Średnia globalna temperatura nieustannie rośnie od końca XIX w., a proces ten przyspiesza. Jeśli nic się nie zmieni, do końca stulecia średnia temperatura na Ziemi wzrośnie o 5 stopni C - to tyle, co różnica między średnia temperaturą na świecie obecnie a okresem ostatniego zlodowacenia. W ciągu 134 lat pomiarów temperatury przez NASA 15 z 16 najgorętszych lat miało miejsce po 2000 roku (dane z 2016 r.). Ekstremalne zjawiska pogodowe (tornada, susze, itp.) występują częściej i dysponują większą niszczycielską siłą. W 2015 r. Kalifornię nawiedziła najgorsza susza od 1200 lat. W tym roku słupki rtęci w całej Europie wskazują rekorodowo wysokie temperatury. Maj w Anglii był najcieplejszy od kilkudziesięciu lat, a na lotnisku Heathrow 21 czerwca zanotowano ponad 34 stopnie C - temperaturę najwyższą od 40 lat. Pożary, które w zeszłym miesiącu nawiedziły Portugalię, spowodowały śmierć 64 osób. Przykłady można mnożyć... Zawsze jednak jakiś kuc wyjdzie przed szereg i stwierdzi, że on że szwagrem mają inny pogląd, a globalne ocieplenie to bzdury, "bo lipiec w Polsce jest wyjątkowo chłodny". Takie mamy czasy, że ignorancja uchodzi za cnotę...

 • 0roman0

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko pogratulować wszystkim spędzającym wczasy nad naszym pięknym Bałtykiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX