W Moskwie ludzie uciekali przed rozpędzonymi toi toiami. Takich burz nie było tam od 90 lat

Burza w Moskwie

Burza w Moskwie (Fot. Bryan MacDonald / Twitter)

Silne wichury, które w sobotę trzykrotnie uderzyły w stolicę Rosji, spowodowały śmierć dwóch osób i zraniły 16. Na ulicach ludzie musieli uciekać z drogi spadającym konarom oraz wolnostojącym ubikacjom.

W sobotę w stolicy Rosji rozpętała się największa burza od ponad 90 lat - podał portal "The Moscow Times". Silne ulewy podtopiły część kamienic i zalały kilkadziesiąt ulic. Momentami padał również grad i zrywały się silne wichury. Na poniższym nagraniu widać, że wiatr porywał stojące przy ulicy toi toie, zmuszając przechodniów do ucieczki.

Media informują o co najmniej dwóch śmiertelnych ofiarach sobotnich nawałnic. Jedna z nich zginęła od uderzenia pioruna, druga została przygnieciona konarem. Ponadto 16 osób zostało rannych. Moskiewskie lotniska wstrzymały 450 rejsów i odwołały ok. 40. Ponad 4 tys. mieszkańców stolicy Rosji zostało bez prądu.

"Jeśli zostaniecie, to umrzecie". Huragan Matthew uderza w wybrzeże USA, a ludzie... odmawiają ewakuacji

Szybki. Quiz wiedzy ogólnej
1/20Który naukowiec był wspomniany w piosence 'Nie bądź taki Szybki Bill'?
Zobacz także
Komentarze (53)
W Moskwie ludzie uciekali przed rozpędzonymi toi toiami. Takich burz nie było tam od 90 lat
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Toi-154, Toitojew

 • morsik2

  Oceniono 3 razy -1

  Szkoda że Zacheuszek nie spaceruje po Moskwie, mógłby mieć piękną śmierć, zabity przez Toy-Toya. I cały świat szczęśliwy.

 • mgkgk

  0

  Rozszalało się gó... śmierdzące
  uciekała babina na skos...

 • kerry55

  Oceniono 5 razy -1

  A największego szamba z etykietą firmową "kreml" nie porwało?

 • palo_ma1

  Oceniono 8 razy -2

  Toi Toi model ziemia - powietrze.

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 13 razy -1

  w moSSkowi gow...a lataja w powietrzu , to oni sa przyzwyczajone od 100lat
  Do dzis wszedzie w SSojuzie sa jedynie dziry w podlodze i najczesciej bez drzwi ,widzailem takie nawet na uniwerku w lenningradzie a dziwczyny to sie musza zaslaniac wlasnym cialem , o papierze toaletowym moza pomarzyc ,ruScy niewiedza co to takiego ...dlateg tak tam smierdzi wszedzie
  Oficjalne dane podaja ze 74 % szkol NIE MA kanalizacji , to jak jest naprawde jak ruskie ZAWSZE KLAMIA ?

  “Żegnaj mi Rosjo niedomyta,
  Kraju niewolnych, kraju panów,
  I wy mundury tak błękitne,
  I ty narodzie im sprzedany.
  Być może za Kaukazu grzbietem,
  Skryję się choć od carów twoich,
  Od oczu waszych wszechwidzących,
  Od uszu waszych wszechsłyszących”.
  (Michaił Lermontow – najsłynniejszy rosyjski poeta, obok Puszkina, tłum. Electron PL)

  “Rosja – to najbardziej paskudny, do wymiotów obrzydliwy kraj w całej historii świata. Metodą selekcji wyhodowano w nim monstrualne moralne potwory, dla których samo pojęcie Dobra i Zła wywrócone jest na lewą stronę. W całych swoich dziejach ta nacja tapla się w gnoju i chce utopić w nim cały świat”. (Iwan Iljin – filozof rosyjski, działacz Białej Emigracji).

  “Z przerażeniem myślę, kogo urodzi to pijane krwawe bydło, które przechwyciło władzę w Rosji i co będzie się działo z moim krajem za 2-3 pokolenia. Zresztą, co tu myśleć. Wszystko jest mniej więcej jasne”.
  (Iwan Bunin – rosyjski pisarz).

  “W sercu ruskiego narodu kipi silna, nieposkromiona namiętność do podbojów – jedna z tych namiętności, które wyrastają jedynie w duszach ludzi uciemiężonych i karmią się biedą całego narodu. Nacja ta, z natury zaborcza, chciwa na skutek pozbawiania jej wszystkiego, uniżoną pokorą u siebie w domu próbuje z góry okupić swoje marzenie o tyrańskiej władzy nad innymi narodami.
  Oczekiwanie na sławę i bogactwa pozwala jej zapomnieć o ciągle przeżywanym poniżeniu; klęczący niewolnik marzy o dominacji nad światem, ma nadzieję, że zmyje z siebie hańbiące piętno rezygnacji z jakiejkolwiek wolności społecznej czy osobistej”.

  (Markiz Astolphe-Louis de Custine – wiele podróżował po Rosji. “Rosja w 1839 r.”).

  “Naród, który nienawidzi wolności, kocha niewolnictwo, kocha kajdany na swoich rękach i nogach, brudny fizycznie i moralnie. Gotowy w dowolnej chwili stłamsić wszystkich i wszystko”. (Iwan Szmielow – pisarz rosyjski).

  “Obudźcie mnie za sto lat i zapytajcie, co się teraz dzieje w Rosji. A ja wam odpowiem: piją i kradną”. (Michaił Sałtykow-Szczedrin – rosyjski pisarz).

 • zigzaur

  Oceniono 14 razy -4

  Rosyjska bardacha to dwa kije. Jeden wbija się w ziemię w celu powieszenia kufajki/szynela i pepeszy, drugim odgania się niedźwiedzia.

 • kocurxtr

  Oceniono 13 razy -3

  toi-toie taktyczne
  to była prezentacja nowego uzbrojenia Rosji ...

  nie ma co się dziwić kacapy mają we krwi obrz.ucanie gównem ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje