W Moskwie ludzie uciekali przed rozpędzonymi toi toiami. Takich burz nie było tam od 90 lat

Burza w Moskwie

Burza w Moskwie (Fot. Bryan MacDonald / Twitter)

Silne wichury, które w sobotę trzykrotnie uderzyły w stolicę Rosji, spowodowały śmierć dwóch osób i zraniły 16. Na ulicach ludzie musieli uciekać z drogi spadającym konarom oraz wolnostojącym ubikacjom.

W sobotę w stolicy Rosji rozpętała się największa burza od ponad 90 lat - podał portal "The Moscow Times". Silne ulewy podtopiły część kamienic i zalały kilkadziesiąt ulic. Momentami padał również grad i zrywały się silne wichury. Na poniższym nagraniu widać, że wiatr porywał stojące przy ulicy toi toie, zmuszając przechodniów do ucieczki.

Media informują o co najmniej dwóch śmiertelnych ofiarach sobotnich nawałnic. Jedna z nich zginęła od uderzenia pioruna, druga została przygnieciona konarem. Ponadto 16 osób zostało rannych. Moskiewskie lotniska wstrzymały 450 rejsów i odwołały ok. 40. Ponad 4 tys. mieszkańców stolicy Rosji zostało bez prądu.

"Jeśli zostaniecie, to umrzecie". Huragan Matthew uderza w wybrzeże USA, a ludzie... odmawiają ewakuacji

Szybki. Quiz wiedzy ogólnej
1/20Który naukowiec był wspomniany w piosence 'Nie bądź taki Szybki Bill'?
Zobacz także
 • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
 • Kim Dzon Un i Donald Trump w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
 • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody
Komentarze (53)
W Moskwie ludzie uciekali przed rozpędzonymi toi toiami. Takich burz nie było tam od 90 lat
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Toi-154, Toitojew

 • morsik2

  Oceniono 3 razy -1

  Szkoda że Zacheuszek nie spaceruje po Moskwie, mógłby mieć piękną śmierć, zabity przez Toy-Toya. I cały świat szczęśliwy.

 • mgkgk

  0

  Rozszalało się gó... śmierdzące
  uciekała babina na skos...

 • kerry55

  Oceniono 5 razy -1

  A największego szamba z etykietą firmową "kreml" nie porwało?

 • palo_ma1

  Oceniono 8 razy -2

  Toi Toi model ziemia - powietrze.

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 13 razy -1

  w moSSkowi gow...a lataja w powietrzu , to oni sa przyzwyczajone od 100lat
  Do dzis wszedzie w SSojuzie sa jedynie dziry w podlodze i najczesciej bez drzwi ,widzailem takie nawet na uniwerku w lenningradzie a dziwczyny to sie musza zaslaniac wlasnym cialem , o papierze toaletowym moza pomarzyc ,ruScy niewiedza co to takiego ...dlateg tak tam smierdzi wszedzie
  Oficjalne dane podaja ze 74 % szkol NIE MA kanalizacji , to jak jest naprawde jak ruskie ZAWSZE KLAMIA ?

  “Żegnaj mi Rosjo niedomyta,
  Kraju niewolnych, kraju panów,
  I wy mundury tak błękitne,
  I ty narodzie im sprzedany.
  Być może za Kaukazu grzbietem,
  Skryję się choć od carów twoich,
  Od oczu waszych wszechwidzących,
  Od uszu waszych wszechsłyszących”.
  (Michaił Lermontow – najsłynniejszy rosyjski poeta, obok Puszkina, tłum. Electron PL)

  “Rosja – to najbardziej paskudny, do wymiotów obrzydliwy kraj w całej historii świata. Metodą selekcji wyhodowano w nim monstrualne moralne potwory, dla których samo pojęcie Dobra i Zła wywrócone jest na lewą stronę. W całych swoich dziejach ta nacja tapla się w gnoju i chce utopić w nim cały świat”. (Iwan Iljin – filozof rosyjski, działacz Białej Emigracji).

  “Z przerażeniem myślę, kogo urodzi to pijane krwawe bydło, które przechwyciło władzę w Rosji i co będzie się działo z moim krajem za 2-3 pokolenia. Zresztą, co tu myśleć. Wszystko jest mniej więcej jasne”.
  (Iwan Bunin – rosyjski pisarz).

  “W sercu ruskiego narodu kipi silna, nieposkromiona namiętność do podbojów – jedna z tych namiętności, które wyrastają jedynie w duszach ludzi uciemiężonych i karmią się biedą całego narodu. Nacja ta, z natury zaborcza, chciwa na skutek pozbawiania jej wszystkiego, uniżoną pokorą u siebie w domu próbuje z góry okupić swoje marzenie o tyrańskiej władzy nad innymi narodami.
  Oczekiwanie na sławę i bogactwa pozwala jej zapomnieć o ciągle przeżywanym poniżeniu; klęczący niewolnik marzy o dominacji nad światem, ma nadzieję, że zmyje z siebie hańbiące piętno rezygnacji z jakiejkolwiek wolności społecznej czy osobistej”.

  (Markiz Astolphe-Louis de Custine – wiele podróżował po Rosji. “Rosja w 1839 r.”).

  “Naród, który nienawidzi wolności, kocha niewolnictwo, kocha kajdany na swoich rękach i nogach, brudny fizycznie i moralnie. Gotowy w dowolnej chwili stłamsić wszystkich i wszystko”. (Iwan Szmielow – pisarz rosyjski).

  “Obudźcie mnie za sto lat i zapytajcie, co się teraz dzieje w Rosji. A ja wam odpowiem: piją i kradną”. (Michaił Sałtykow-Szczedrin – rosyjski pisarz).

 • zigzaur

  Oceniono 14 razy -4

  Rosyjska bardacha to dwa kije. Jeden wbija się w ziemię w celu powieszenia kufajki/szynela i pepeszy, drugim odgania się niedźwiedzia.

 • kocurxtr

  Oceniono 13 razy -3

  toi-toie taktyczne
  to była prezentacja nowego uzbrojenia Rosji ...

  nie ma co się dziwić kacapy mają we krwi obrz.ucanie gównem ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje