Platforma uderza w TVP spotem z Goebbelsem. I wzywa, żeby nie płacić abonamentu

Zanik kultury, matactwa i mowa nienawiści to część zarzutów, jakie Platforma Obywatelska ma do zarządzanej przez PiS telewizji publicznej.

Grzegorz Schetyna zapowiedział na konwencji PO, że partia wezwie do obywatelskiego nieposłuszeństwa w sprawie abonamentu. I zapewnił, że po wyborach wszyscy ukarani za niepłacenie go będą mogli liczyć na rekompensatę. Schetyna dodał, że telewizja publiczna stosuje propagandę w stylu goebbelsowskim. TVP to hańba - mówił. - Odpowiecie za to wszystko, co dzisiaj robicie! - zapewnił.

W parze z tym przekazem idzie krótki spot, który przygotowała Platforma. Wśród wad telewizji publicznej wymieniono: 

 • Zupełny zanik kultury i przyzwoitości - jako przykład wskazano Wojciecha Cejrowskiego, który na antenie TVP Info mówił, że "Donald Tusk kocha Polskę od tyłu".
 • Drwiny z ludzkiej tragedii - przykładem jest fragment nieistniejącgo już programu Studio Yayo, w którym żartowano z uchodźców
 • Matactwo na wizji - wskazano, że w Telewizji Polskiej skłamano w rekonstrukcji wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu
 • Rzeczywistość a obraz w TVP - przykładem jest sposób przedstawienia Marszu Wolności
 • Wymazywanie niechcianych symboli - pokazano, jak w TVP wymazano serduszko WOŚP z kurtki posła Arkadiusza Myrchy
 • Szykany dla artystów, niszczenie tradycji - tu za przykład dano Opole i wypowiedzi Jacka Kurskiego na temat festiwalu
 • Mowę nienawiści - w tym punkcie przytoczono fragment fraszki wygłoszonej przez dyrektora TVP2 podczas imienin Jana Pietrzaka

Ostatnim elementem jest fragment przemówienia Josepha Goebbelsa, ministra propagandy i oświecenia publicznego w rządzie Adolfa Hitlera i hasło: "Stop propagandzie Goebbelsa!". Na koniec pojawia się plansza "Nie płacę na TVPiS"

Płaci jedynie garstka  

Opłacanie abonamentu RTV to obowiązek ustawowy. Powinien go płacić każdy, kto ma radio lub telewizor. Z obowiązku nie zwalnia opłacanie rachunków za telewizję kablową. Ściągalność nie jest jednak duża. Z danych KRRiT wynika, że zarejestrowane odbiorniki ma 6,7 miliona gospodarstw. Terminowo płaci niewiele ponad milion z nich, a ponad połowa jest zwolniona z opłaty. Miesięczna opłata za posiadanie radia to 7 złotych. Za korzystanie z telewizora trzeba zapłacić już blisko 23 złote. 

Więcej o:
Komentarze (405)
Platforma uderza w TVP spotem z Goebbelsem. I wzywa, żeby nie płacić abonamentu
Zaloguj się
 • sztadeu

  0

  Oczywiście z legitymacją zwolennika pis-u

 • sztadeu

  0

  Ja z innej beczki. podsuwam pomysł dla prezesa w związku z jego pomysłem do ordynacji wyborczej o dwóch komisjach wyborczych; jedna wydaje karty,druga liczy głosy... mój pomysł daje 100% wygranej: trzecia komisja co wpuszcza do urn tylko zwolenników pis.

 • sztadeu

  0

  A co to takiego tvp? Nie znam "gościa".Zasady - kupiłem>zapłaciłem; nie korzystam>nie płacę to moje konstytucyjne prawo.Nie ma takiego prawa, aby zmusić kogokolwiek do kupowania czegoś co nazywają abonamentem.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 4 razy 2

  Platforma "uderza" w TVP? Niech się lepiej uderzy w czoło i opracuje jakiś program polityczny, bo na razie funkcjonują na POziomie klubu kiboli.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 3 razy 1

  Donek już kiedyś nawoływał do niepłacenia abonamentu. I co zrobił, jak się dorwał do koryta? Teraz Schetyma robi POwtórkę. I co zrobi, jak się dorwie do koryta? Nic nie zrobi, bo... już się nie dorwie.

 • romek4805

  Oceniono 5 razy -1

  TV narodowa to jest nic innego jak odbicie tv komuny w tamtej telewizji był dziennik a teraz są wiadomości za tamtych czasów był Urban a teraz jest Kurski tylko za komuny było Opole i miało się dobrze a Kurski jest lepszy wystarczyło jeden rok a już zlikwidował Opole bo oprócz dennego KOMUSZEGO KOMIKA CZYLI Pietrzaka nikt nie chciał wystąpić no jeszcze jest jeden bosy nawiedzony dupek wszyscy wiedzą o kim mowa !!!

 • lucusia3

  Oceniono 9 razy -3

  Szkoda PISowi tych pieniędzy, ale muszą je sobie odpuścić . Elektorat nie chce płacić. Plują trolle w godzinach pracy, może jakis burak się nabierze, że to nie chodzi tylko o grubą kasę dla koleżków Kurskiego, ale o niepokornych, płatnych co prawda, ale bezwzględnych, zwłaszcza wobec słabszych.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 15 razy -7

  PIS to jeden wielki goebbels połaczony z kremlowska propagandą

  czytam i oczom nie wierzę

  Stępka, czyli oś konstrukcyjna statku, została położona na politycznym wiecu w świetle kamer, mimo że nie ma jeszcze projektu promu.

 • wielebnyelvis

  Oceniono 10 razy -2

  Może już czas żeby ktoś w GW położył wreszcie tamę pisowskiej hołocie na tym forum. W szmatławcach Sakiewicza czy rydzyka wypowiedzi mogą być tylko pro pisowskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX