Schetyna na kongresie PO: "Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy. TVP to hańba"

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta (Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta)

- Po wyborach wszyscy ukarani za niepłacenie abonamentu będą mogli liczyć na rekompensatę. Europa to nie jest supermarket. Nie pozwolimy na ksenofobię - to słowa Grzegorz Schetyny podczas sobotniej konwencji programowej Platformy Obywatelskiej.

W przemówieniu otwierającym kongres PO lider partii już na samym początku podkreślił, że "wolności trzeba bronić, bo to trudny dla niej czas. Widzieliśmy, jak można czynić zło, upokarzać ludzi, budować z Polski pośmiewisko na świecie. Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą konfliktu, zła."

"Nie pozwolimy, by przez ksenofobię..."

Dużo miejsca w swoim wystąpieniu poświęcił syryjskim uchodźcom.

Polska nie stanie się krajem otwartym na setki tysięcy uchodźców, jak straszy PiS, ale Polska nie może nie być solidarna z tymi, którzy uciekają przed bombami i walczą o swoje życie. Oszustwem PiS jest straszenie Polaków zagrożeniem terrorystycznym. Nie zostawimy potrzebujących bez pomocy

- powiedział Grzegorz Schetyna.

I skierował swoje słowa do premier Beaty Szydło i ministra Mariusza Błaszczaka: - Nie bójcie się, wstańcie z kolan, nie bójcie się kilkudziesięciu kobiet i dzieci - powiedział.

Powiedział także, że "Dzień po dniu ekskluzywna pozycja Polski jest degradowana przez rządy PiS. Nie pozwolimy, by przez ksenofobię rządzący wyprowadzili nas z Europy".

Podkreślił również, że "Polska jest wyprowadzana przez Macierewicza z Eurokorpusu". 

To symbol porażki w Europie. Europa to nie jest supermarket. Nie można szukać wrogów, pouczać, podnosić głosu. To ślepa uliczka, którą podąża rząd PiS. 

Schetyna o Tusku

Lider partii PO skomentował także głosowanie polskiego rządu ws. wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. "Nie pozwolimy na wyrzucenie Polski z Europy. Nie pozwolimy na zmianę polskiej historii" - powiedział Schetyna. I dodał: "Polskość to nie jest autorytaryzm i partyjna sitwa, to nie jest odwracanie się od Europy". Odbudujemy Polskę wolną, solidarną i europejską, która nie będzie miała dominacji PiS".

"Nie płaćcie abonamentu"

Schetyna wezwał też do obywatelskiego nieposłuszeństwa w sprawie abonamentu RTV. 

Po wyborach wszyscy ukarani za niepłacenie abonamentu będą mogli liczyć na rekompensatę, obiecuję

- zadeklarował.

"TVP to hańba"

W przemówieniu Schetyny nie zabrakło też wątku poświęconego TVP. Jego zdaniem "telewizja publiczna stosuje propagandę w stylu goebbelsowskim. TVP to hańba dla tych, którzy budują podziały. "Odpowiecie za to wszystko, co dzisiaj robicie!"

Swoje wystąpienie zakończył obietnicą, że PO wygra kolejne wybory.Zobacz także
Komentarze (204)
Schetyna na kongresie PO: "Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy. TVP to hańba"
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  Oceniono 1 raz 1

  Wyżyny Schetyny! PiS i Polacy dziękują za wspaniałe wystąpienie. Tak trzymać!

 • junkamm

  Oceniono 5 razy 1

  schetyna odejdz . nie nadajesz sie na przewodniczącego parti . juz sam twoj wizerunek odraża. zróbcie prawybory u was i wybierzcie nową twarz bo spadacie na gebe z dnia na dzien jeszcze troche i nie bedzie opozycji . ale wybierzcie mądrego uczciwego i nową twarz tylko nie tych samjia jest potrzebna polsce . to prawda . ale nie z tymi starymi twarzami . moim zdaniem platforma narobiła przez 8 lat ogromnych szkód i kolesiostwo górowała .. żaden z waszych polityków ci co są w platformie to znaczy starzy wyjadacze inaczej partacze nie powinni wybierani byc. nigdy sie nie podniescie jak wybierzecie kogos starego polityka . ale i tak jestescie lepsi od bandytów pisowskich. to napewno . zagłodzili i wymordowali setki ludzi starszych i schorowanych głodząc ich a zarazem z braku pieniedzy ci ludzie sie nie leczą . chorują coraz bardziej i umierają . jest to zbrodnia przeciwko ludzkosci wykonaniu bandytow pisowskich i kaczora dudy szydło morawieckiego i wszystkich co przyłożyli do tego rece .

 • je2bny

  Oceniono 8 razy -4

  Tak gwoli przypomnienia - jakie różnice dzielą PiS i PO - praktycznie żadne.

  PiS poznamy po wykrzywionej mordzie ze złości, a PO po głupawym uśmieszku.

 • man13

  Oceniono 5 razy -1

  PiS jest odrażający ale PO jest NUDNE I NIEWIARYGODNE!!!!
  Niestety -Schetyna nic w tym zakresie nie poprawia. Te same twarze, te same teksty, które spowodowały odsunięcie od wałdzy.

  TAK WŁADZY NIE ODZYSKACIE. A ja nie będę mieć na kogo głosować.

 • Audrey Dell

  Oceniono 22 razy 6

  Amok zwolenników PełO, szKODziarzy, Nowoczesnych i takich tam odsuniętych od koryta sięgnął zenitu. Histeria ogłupiałej ze strachu najgłupszej w historii Polski totalnej opozycji jest całkiem zrozumiała. Jarek zmusił ich do takiego zachowania grożąc, że poszczuje ich kotem !

 • notremak

  Oceniono 11 razy -3

  Zawsze jesteś taka pobudzona, czy tylko w dni święte?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje