Schetyna na kongresie PO: "Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy. TVP to hańba"

01.07.2017 12:26
Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta (Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta)

- Po wyborach wszyscy ukarani za niepłacenie abonamentu będą mogli liczyć na rekompensatę. Europa to nie jest supermarket. Nie pozwolimy na ksenofobię - to słowa Grzegorz Schetyny podczas sobotniej konwencji programowej Platformy Obywatelskiej.

W przemówieniu otwierającym kongres PO lider partii już na samym początku podkreślił, że "wolności trzeba bronić, bo to trudny dla niej czas. Widzieliśmy, jak można czynić zło, upokarzać ludzi, budować z Polski pośmiewisko na świecie. Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy, którzy chcą konfliktu, zła."

"Nie pozwolimy, by przez ksenofobię..."

Dużo miejsca w swoim wystąpieniu poświęcił syryjskim uchodźcom.

Polska nie stanie się krajem otwartym na setki tysięcy uchodźców, jak straszy PiS, ale Polska nie może nie być solidarna z tymi, którzy uciekają przed bombami i walczą o swoje życie. Oszustwem PiS jest straszenie Polaków zagrożeniem terrorystycznym. Nie zostawimy potrzebujących bez pomocy

- powiedział Grzegorz Schetyna.

I skierował swoje słowa do premier Beaty Szydło i ministra Mariusza Błaszczaka: - Nie bójcie się, wstańcie z kolan, nie bójcie się kilkudziesięciu kobiet i dzieci - powiedział.

Powiedział także, że "Dzień po dniu ekskluzywna pozycja Polski jest degradowana przez rządy PiS. Nie pozwolimy, by przez ksenofobię rządzący wyprowadzili nas z Europy".

Podkreślił również, że "Polska jest wyprowadzana przez Macierewicza z Eurokorpusu". 

To symbol porażki w Europie. Europa to nie jest supermarket. Nie można szukać wrogów, pouczać, podnosić głosu. To ślepa uliczka, którą podąża rząd PiS. 

Schetyna o Tusku

Lider partii PO skomentował także głosowanie polskiego rządu ws. wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. "Nie pozwolimy na wyrzucenie Polski z Europy. Nie pozwolimy na zmianę polskiej historii" - powiedział Schetyna. I dodał: "Polskość to nie jest autorytaryzm i partyjna sitwa, to nie jest odwracanie się od Europy". Odbudujemy Polskę wolną, solidarną i europejską, która nie będzie miała dominacji PiS".

"Nie płaćcie abonamentu"

Schetyna wezwał też do obywatelskiego nieposłuszeństwa w sprawie abonamentu RTV. 

Po wyborach wszyscy ukarani za niepłacenie abonamentu będą mogli liczyć na rekompensatę, obiecuję

- zadeklarował.

"TVP to hańba"

W przemówieniu Schetyny nie zabrakło też wątku poświęconego TVP. Jego zdaniem "telewizja publiczna stosuje propagandę w stylu goebbelsowskim. TVP to hańba dla tych, którzy budują podziały. "Odpowiecie za to wszystko, co dzisiaj robicie!"

Swoje wystąpienie zakończył obietnicą, że PO wygra kolejne wybory.

D. Tusk: Będę robić wszystko, żeby uchronić polski rząd przed polityczną izolacjąWolny. Quiz wiedzy ogólnej
1/20''Najpierw - powoli - jak żółw - ociężale'' to wers znanego wiersza, którego autorem jest:
Zobacz także
Komentarze (204)
Schetyna na kongresie PO: "Mamy do czynienia z ekipą podpalaczy. TVP to hańba"
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  Oceniono 1 raz 1

  Wyżyny Schetyny! PiS i Polacy dziękują za wspaniałe wystąpienie. Tak trzymać!

 • junkamm

  Oceniono 5 razy 1

  schetyna odejdz . nie nadajesz sie na przewodniczącego parti . juz sam twoj wizerunek odraża. zróbcie prawybory u was i wybierzcie nową twarz bo spadacie na gebe z dnia na dzien jeszcze troche i nie bedzie opozycji . ale wybierzcie mądrego uczciwego i nową twarz tylko nie tych samjia jest potrzebna polsce . to prawda . ale nie z tymi starymi twarzami . moim zdaniem platforma narobiła przez 8 lat ogromnych szkód i kolesiostwo górowała .. żaden z waszych polityków ci co są w platformie to znaczy starzy wyjadacze inaczej partacze nie powinni wybierani byc. nigdy sie nie podniescie jak wybierzecie kogos starego polityka . ale i tak jestescie lepsi od bandytów pisowskich. to napewno . zagłodzili i wymordowali setki ludzi starszych i schorowanych głodząc ich a zarazem z braku pieniedzy ci ludzie sie nie leczą . chorują coraz bardziej i umierają . jest to zbrodnia przeciwko ludzkosci wykonaniu bandytow pisowskich i kaczora dudy szydło morawieckiego i wszystkich co przyłożyli do tego rece .

 • je2bny

  Oceniono 8 razy -4

  Tak gwoli przypomnienia - jakie różnice dzielą PiS i PO - praktycznie żadne.

  PiS poznamy po wykrzywionej mordzie ze złości, a PO po głupawym uśmieszku.

 • man13

  Oceniono 5 razy -1

  PiS jest odrażający ale PO jest NUDNE I NIEWIARYGODNE!!!!
  Niestety -Schetyna nic w tym zakresie nie poprawia. Te same twarze, te same teksty, które spowodowały odsunięcie od wałdzy.

  TAK WŁADZY NIE ODZYSKACIE. A ja nie będę mieć na kogo głosować.

 • Audrey Dell

  Oceniono 22 razy 6

  Amok zwolenników PełO, szKODziarzy, Nowoczesnych i takich tam odsuniętych od koryta sięgnął zenitu. Histeria ogłupiałej ze strachu najgłupszej w historii Polski totalnej opozycji jest całkiem zrozumiała. Jarek zmusił ich do takiego zachowania grożąc, że poszczuje ich kotem !

 • notremak

  Oceniono 11 razy -3

  Zawsze jesteś taka pobudzona, czy tylko w dni święte?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje