Radziwiłł śledził pielęgniarki na Facebooku. Pomagał mu Węgier z rządu Orbana

Ministerstwo Zdrowia bardzo interesowało się tym, co na portalach społecznościowych piszą protestujące pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka. Zleciło analizę fachowcowi. Okazał się nim były minister zdrowia w rządzie Victora Orbana - ustalił tygodnik "Wprost"

W jakich zamkniętych grupach porozumiewają się uczestniczki protestu, kto deklaruje w nim udział, kim są ich administratorzy- tego między innymi mogło się dowiedzieć Ministerstwo Zdrowia w czerwcu ubiegłego roku, kiedy protestowały pielęgniarki Centrum Zdrowia Dziecka

Specjalny raport w ekspresowym tempie przygotował dla resortu Miklós Szócska, były minister zdrowia Węgier w rządzie Viktora Orbána. Dziś jest szefem Institute of Digital Health Sciences na Uniwersytecie Semmelweis. Na biurko Radziwiłła, jak opisuje tygodnik Wprost, trafiła przygotowana przez niego "graficzna chmura pełna strzałek i odnóg pokazujących internautów zaangażowanych w protest pielęgniarek".

- Nie mogę w to uwierzyć. To inwigilacja. Nie wiem, czy to bardziej śmieszne, czy przerażające - mówi w rozmowie z "Wprost" Katarzyna Siudak, pielęgniarka ze świętokrzyskiego, której dane pojawiły się w raporcie.

Jak tłumaczy się ministerstwo? - Materiał był roboczy. Miklós chciał zademonstrować swoje możliwości. Nie spotkało się to zainteresowaniem resortu - przekonuje Krzysztof Łanda, były już wicemister zdrowia. Sam Konstanty Radziwiłł na pytania dziennikarzy nie odpowiedział, a Szócska niechętnie tłumaczył, że była to koleżeńska przysługa i za swój raport nie wziął ani grosza. 

Więcej o:
Komentarze (114)
Radziwiłł śledził pielęgniarki na Facebooku. Pomagał mu Węgier z rządu Orbana
Zaloguj się
 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy -1

  hrabia radziwił pomylił zawody,powinien zostać policjantem a został miernym lekarzem.

 • dar61

  Oceniono 1 raz -1

  A mówiąc/ klawiaturując poważnie, jeśli dziś służby od, za przeproszeniem, Zasobów Ludzkich w firmach dobierając sobie pracowników, WYMAGAJĄ aktywności w mediach społecznościowych, to dla nich jest aktywność w mediach wręcz plusem.
  Służy to pozytywnemu profilowaniu pracownika.
  Acz nie we wszystkich resortach, jak widać!

 • lcf7519

  Oceniono 5 razy -1

  Staaasiii.

 • bog43

  Oceniono 14 razy -4

  dziś pachołki podsłuchują , jutro będą zamykać . Radziwiłł , qrestwo przechodzi z pokolenia na pokolenie

 • gebe14

  Oceniono 5 razy -3

  a onr i mw to zomo i ormo .

 • octopus_buster

  Oceniono 10 razy 0

  A swoją drogą, ciekawa jak zachowa się teraz niejaki Kukiz, znany "antysystemowiec".

 • octopus_buster

  Oceniono 11 razy -1

  ORMO czuwa.

 • westgreg

  Oceniono 9 razy -3

  A to robienie wykresów, kto z kim o czym na FB, to jakoś specjalnie nielegalne jest? Czy do tego potrzeba podjęcia jakichś działań niezgodnych z prawem (np. włamań na konta, przesłuchania admina w Kiejkutach)? Bo jeżeli nie, to o co biega?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX