Imieniny Jana Pietrzaka w TVP. Na koncercie m.in. szef TVP2 z fraszką o "ścinaniu gejów"

Media publiczne wespół z burmistrzem warszawskiej Pragi-Północ zorganizowali koncert na cześć Jana Pietrzaka. Poziom żartów był porażający.

Na warszawskiej Pradze odbył się koncert z okazji imienin Jana Pietrzaka. Impreza była transmitowana przez TVP i Polskie Radio. 

Na początku występował sam Pietrzak. Żarty o blondynkach ("o brunetkach nie będzie, bo to byłby antysemityzm") i Baracku Obamie ("w USA był Biały Dom, a potem Czarny Barak") przeplatał patriotycznymi piosenkami.

Prezes, który przywrócił Pietrzaka do TVP

Na scenie pojawili się też oficjele z mediów publicznych i burmistrz dzielnicy Praga-Północ. Prezes TVP Jacek Kurski dziękował Pietrzakowi m.in. za wolność, humor i radość. Powiedział również, że cieszy się, że "jest prezesem, który przywrócił Pietrzaka do TVP". Z kolei prezes Polskiego Radia Jacek Sobala w radosnym uniesieniu pytał Pietrzaka, czy może go pocałować w rękę. Pietrzak zaprotestował.

Ryszard Makowski, dawniej grający w Kabarecie OTTO, dziś znany głównie jako twórca Studia YaYo, zaśpiewał piosenkę "Przetracili co do grosza pieniądze Sorosa". Następnie zaproponował przyśpiewkę: "Hejt, hejt, hejt, sokoły, omijajcie, co piszą matoły".

"Tu jakąś lesbę kamienują..."

Szczególną uwagą należy jednak zwrócić na występ Marcina Wolskiego, dyrektora TVP2, który opowiedział kilka fraszek. Ta miała przedstawiać "widoczek Warszawy za lat kilka". 

Wstajesz bez kaca wcześnie rano. Pozdrawiasz żony i rodzinę, a potem idziesz na Warszawę, co w swojską zamienia się Medynę. Bazar na placach i alejach, z góry muezini nawołują, tam ścięto tysięcznego geja, tu jakąś lesbę kamienują. Na krótkiej smyczy trzymasz córkę, świadom łakomych oczu braci. Włożyła właśnie nową burkę, wie - jak się puści, głowę straci. Leniwie sobie życie ciecze, miast schabowego wcinasz kebab. Pięć raz dziennie pokłon Mekce, niezbyt gorliwie, ile trzeba. Miast reklam pięknych moc wersetów na ścianach domów się rozściela. W piątek z synami do meczetu, co jest na Placu Zbawiciela. Strażnicy wiary w strojach khaki ścigają zdrajców i dewiantów. Czy tego chciały postępaki wpuszczając pierwszych imigrantów?

Drugi wierszyk był zaś dedykowany Grzegorzowi Schetynie.

Bez szczególnej przyczyny, bez nacisków i bodźców, dobry wujek Schetyna przyjmie w Polsce uchodźców. Dla talibów z Somalii, Syrii, Afganistanu jest moc willi w Aninie i miasteczko Wilanów. Postępowych parafii będzie kilka gotowych i darmowe obiadki w restauracji u Sowy. Pan im nogi umyje, kulturalny też plan da wolontariusz Wałęsa, Petru, Owsiak i Janda. Rekreacja po miastach i treningi na polu. I rozrywka bobowa - amfiteatr w Opolu.

"Bufetowa już leży i kwiczy"

Po występach rozpoczął się ciąg pieśni mniej lub bardziej patriotycznych. Te mniej patriotyczne to "Jeszcze żyjemy" Kabaretu pod Egidą, ze zmodyfikowanym tekstem.

I tak zamiast "Kur nam zapieje i krówka zaryczy, będzie co wcinać, jak donosi dziś PAP.
Świnia się tuczy, choć leży i kwiczy", grupa młodych ludzi odśpiewała "Kopacz zakopie, Schetyna zaryczy, Mucha zaśpiewa o puczu, co padł, a bufetowa już leży i kwiczy".

Podczas jednej z licznych opowieści Pietrzaka, które pojawiały się pomiędzy piosenkami, kabareciarz przekonywał, że zawsze ustawiał się niejako w opozycji do władzy. Teraz jest jednak z władzy zadowolony, ale za to "opozycja jest wyjątkowo głupia". 

Koncert zakończył się odśpiewaniem piosenki "Żeby Polska była Polską". 

Gliński: Nie ma powodu, by finansować teatr Jandy. Pietrzak i Rywiński przez lata nie dostali ani złotówki

Więcej o:
Komentarze (622)
Imieniny Jana Pietrzaka w TVP. Na koncercie m.in. szef TVP2 z fraszką o "ścinaniu gejów"
Zaloguj się
 • nemezja001

  Oceniono 3 razy 1

  Pietrzak, tak był w opozycji do władzy, że w PRL miał w centrum Warszawy kabaret i władza pozwalała mu o wyśmiewanie się niej. Towarzysz Pietrzak

 • Paweł Trok

  Oceniono 3 razy 1

  organizatorzy i wykonawcy tego żałosnego WYSTĘPKU dziadostwo!!!

 • peter.sow

  Oceniono 7 razy 1

  Towarzysz Pieprzak pie*rzy jak zwykle

 • bigark

  Oceniono 1 raz -1

  Jasiu, przez ostatnie dekady, zbyt często był Wędrowniczkiem i pałka mu się zlasowała ...

 • komercyjny02

  Oceniono 5 razy 1

  Możecie sami sprawdzić w gazetach zawierających programy telewizyjne. Równolegle z Imieninami Pana Janka nadawanymi w TVP1 HD, w TVP2 HD zapowiadano 22. Festiwal Kabaretu w Koszalinie.
  W ostatniej chwili dokonano zmiany programowej i nadano film (średnioatrakcyjny, pełny product placementu firmy Google, do tego powtórka, nie żadna premiera).
  Czym spowodowane było to odwołanie występów Konia Polskiego, Kabaretu Moralnego Niepokoju, Marcina Dańca i Raka? Raczej nie obawą, że kabareciarze i stand-upperzy będą zbyt ostro krytykować Dobrą Zmianę, albowiem chodziło tu o reemisję występów z roku 2016; jeśli coś tam było - zdaniem prezesa Kurskiego - do ocenzurowania, to czasu na wycinanie było aż nadto.

  Ja myślę, iż chodziło zwyczajnie o nierobienie konkurencji jakże sympatycznemu Panu Jankowi. Bo niby cały naród z wyjątkiem totalnej opozycji go kocha, ale jednak zachodziła obawa, że ten i ów widz mógłby się bezczelnie przełączyć z publicznej Jedynki na równie publiczną Dwójkę.

 • derek.4

  Oceniono 8 razy 2

  Wybiórcza wszystko by cenzurowałą oprócz nienawistnych komentarzy na własnym portalu....

 • stupid_writer

  Oceniono 13 razy -1

  Dziadku, zajmil się wnukami, to bezpieka bawila się toba a ty ja tylko rozbawiales! Komune obalili Reagan z Walesa, caly swiat to przyjal do wiadomości w podręcznikach i encyklopediach! Aby Polska była Polska i nie potrzebowala takich "najemnikow" jak ty! A z "kaczystami" damy sobie rady, sami się pozabijają!

 • ap.aries

  Oceniono 11 razy -1

  Żałośnie się postarzał pan Jasio .... szkoda pana Jasia ...... przykro mi, panie Jasiu .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX