Ginekolog w TVP o tym, że jest wrogiem menstruacji. "Kobieta bez miesiączki jest luksusowa"

Lekarz w programie TVP miał obalać mity i potwierdzać fakty na temat menstruacji, ale zaskoczył wyznaniem, że jest jej wrogiem. - Kobieta bez miesiączki jest kobietą luksusową i na to zasługuje - mówił ginekolog.

W porannym programie TVP "Pytanie na Śniadanie" podjęto temat menstruacji. Obecny w studio ginekolog dr Tomasz Zając miał obalać mity na jej temat. W trakcie rozmowy oznajmił jednak, że "jest zaciekłym, nieprzejednanym wrogiem miesiączkowania".

- Kobieta bez miesiączki jest kobietą luksusową i na to zasługuje - powiedział lekarz.

Mitem jest to, że trzeba miesiączkować. Trzeba mieć hormony płciowe. Natomiast miesiączka, która jest oznaką tej gry hormonalnej nie jest konieczna i są na to sposoby, żeby nie miesiączkować

- kontynuował dr Zając. Ginekolog przypomniał, że Jeszcze w XIX wieku "kobiety rodziły 16-20 dzieci, były cały czas w ciąży, nie miały miesiączek".

- Potem ze względu na emancypację, ze względu na kontrolę urodzin, miesiączki się pojawiły i są, i jest mniej porodów. I to jest zło, z którym ginekolodzy próbują walczyć. Naprawdę jest wiele sposobów, dla kobiet w każdym wieku, żeby pozbyć się miesiączek, a na pewno obfitych miesiączek koniecznie, bo to już jest proces chorobowy i trzeba go leczyć - mówił dalej, ku zdziwieniu prowadzącej program Marceliny Zawadzkiej.

Usuwanie śluzówki macicy

Była Miss Polonia nieśmiało zapytała, czy można sobie pomóc antykoncepcją. - Między innymi, tak. Ale są też takie sposoby, że jeżeli panie już skończyły rodność, to można im usunąć śluzówkę macicy, tak zwaną termoablację zrobić i też nie miesiączkują. Jest wiele, wiele sposobów - stwierdził dr Zając.

Co ciekawe, przed wywodem o braku miesiączki lekarz sam stwierdził, że "prawidłowa miesiączka powinna być skąpa i niebolesna".

O wypowiedzi ginekologa jako pierwszy napisał Noizz.pl.

Ile powinna trwać? Jak powinna wyglądać? 12 pytań o miesiączkę >>>

PiS chce, żebyśmy wszyscy płacili na TVP. A na niepłacących czeka wysoka kara

Więcej o:
Komentarze (416)
Ginekolog w TVP o tym, że jest wrogiem menstruacji. "Kobieta bez miesiączki jest luksusowa"
Zaloguj się
 • april20

  Oceniono 5 razy -1

  Gratulacje dla uczelni, która wyprodukowala tego osła! Jest na prostej drodze do nobla na opak! Wspólczucie dla rodziny!😱

 • Kasia Kowalska

  Oceniono 9 razy -3

  Pan dr Zając chce zmienić naturę,która istnieje od początków powstania życia na ziemi.

 • niko8472

  Oceniono 13 razy -3

  Niechze zrobi proponowane zabiegi nadprezesowi zeby przestal publicznie, nadmiernie i bolesnie miesiaczkowac...

 • Anna Kumala

  Oceniono 8 razy 0

  Ja jestem kobietą luksusową bo od lat mam spiralę antykoncepcyjną Mirena, która faktycznie dodatkowo powoduje całkowity lub prawie całkowity zanik okresu. To naprawdę jest rewelacja! Autentycznie LUKSUS 😍 Polecam wszystkim kobietom. Jedyny minus - jest droga (ok 1000zl) i zakładanie boli ale to przecież raz na pięć lat więc zdecydowanie się opłaca. 😊 Spiral używam od prawie 30 lat, nie miałam żadnych zapaleń ani innych rzeczy, którymi straszą, urodziłam dwoje zdrowych dzieci (planowanych - wyjmuje się wtedy tę wkładkę 😊 ).

 • mm0427

  Oceniono 12 razy 0

  To, że nas takie wypowiedzi szokują świadczy o bardzo niskim poziomie edukacji seksualnej w Polsce. To czy zgadzamy się z panem profesorem czy nie jest mniej istotne jak to, że od mniej więcej 100 lat zachodzą bardzo poważne zmiany społeczne i cywilizacyjne, na które trzeba znajdować odpowiedzi. W Polsce udajemy, że nie ma całej masy zagadnień. A faktem jest, że bóle menstrucyjne sa bardzo uciążliwe i w wielu krajach po prostu próbuje się je leczyć. My w dużej większości wszelkie kobiece dolegliwości przypisujemy "kobiecej urodzie" zupełnie lekceważąc ich realny wymiar. Pozycja kobiet zmienia się sukcesywnie i jest to zupełnie NATURALNY proces. Trzymanie się kurczowo "tradycyjnych" modeli rodziny (np. małżeństwo jako jedyna opcja legalizacji związków) czy biologicznej roli kobiety to ślepa uliczka.

 • titta

  Oceniono 12 razy -2

  To rodzic te 15 dzieci, czy zrobic termoablacje? (czyli popazyc macice od wewnatrz !) Co jeden to ciekawszy, oni po prostu nienawidza ludzi, a juz szczegolnie kobiet.
  (Co ciekawe, tworca wspolczesnej antykoncepcji tez uzywal argumentu o nienaturalnosci powtarzajacej sie miesiaczki. Mial sporo racji tylko go kosciol katolicki zadeptal. Mimo, a moze dlatego, ze byl aktywnym i wierzacym katolikiem.)

 • irishrem

  Oceniono 11 razy -1

  Czy w TVPiS występują normalni ludzie? Nie , nikt normalny w taj propagandowej gadzinówce pisiorskiej nie wystąpi !!!

 • j1200

  Oceniono 10 razy 0

  a czy istnieją sposoby na pozbycie się ginekologów-moralizatorów-ideologów? Oni są znacznie gorsi od menstruacji. Ta przemija, oni nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX