Pies uwięziony w nagrzanym aucie. Właścicielka: "Przecież ma się bardzo dobrze"

Strażnicy miejscy z Tarnowa uratowali psa uwięzionego w nagrzanym aucie. Według świadków zwierzę siedziało w środku przez blisko dwie godziny.

Mimo wielu apeli, informacji i ostrzeżeń, cały czas zdarzają się przypadki, kiedy właściciele zapominają, że w ciągu zaledwie kilku minut samochód pozostawiony na słońcu może stać się dla zwierzęcia śmiertelną pułapką. Tak i było w przypadku interwencji, do której doszło w Tarnowie

W pełnym słońcu

Kiedy strażnicy przyjechali na parking przy ul. Szkotnik, pies siedział wciśnięty pod deskę rozdzielczą. Pojazd zaparkowano w pełnym słońcu, a temperatura na zewnątrz wynosiła 29 stopni C.

W między czasie do pojazdu podeszła właścicielka psa, który stwierdziła, że zwierzak ma się bardzo dobrze i przebywa w środku od około 10 minut 

- wyjaśnia straż miejska w Tarnowie

Jednak według świadków zdarzenia, pies przebywał w pojeździe od blisko dwóch godzin.

2 lata więzienia 

Straż miejska zapowiada, że skieruje wniosek do sądu o ukaranie właścicielki.

 

W ciągu ostatnich dwóch dni, straż miejska w Tarnowie była wzywana do dwóch przypadków pozostawienia psa w samochodzie.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt każdy, kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

Przeczytaj także: Upał, pies w aucie. Możemy zbić szybę? Prawnik: Tak. Ratujemy dobro ważniejsze niż mienie: życie zwierzęcia

Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi za to kara do 2 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (57)
Pies uwięziony w nagrzanym aucie. Właścicielka: "Przecież ma się bardzo dobrze"
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy 0

  A wsadzic te babe do samochodu i niech siedzi 2 godziny...zobaczymy jaka wylezie.....

 • kingstonny

  Oceniono 6 razy -2

  A jak ta pani wyglada? Jak sie nazywa? Oh shit, zapomnialem ze to scisle chroniona tajemnica. Gdyby sie musiala wstydzic ze swoja bezmyslnosc i glupote, to moze by zapamietala aby tego nie robic. A tak to lekcji nie bedzie. Biedny pies.

 • sova79

  Oceniono 10 razy 0

  Ludzie nie mają za grosz wyobraźni. Chyba tydzień temu widziałam jak facet wyciągał z auta półprzytomne, całe spocone dziecko, które zostawił w aucie na kilka minut, bo wyskoczył tylko do Żabki . Temperatura na zewnątrz była około 30 stopni. To samo się tyczy szurniętych matek, które wożą w wózkach niemowlęta pozawijane w koce.

 • wydarzenia-sierpniowe-o16

  Oceniono 8 razy 4

  Pewnie trenowała psa dla Polskiej Agencji Kosmicznej do lotu w kosmos.
  Nareszcie!
  Tu zobacz ruski film promujący odporne na wszystko psie dżinsy
  www.youtube.com/watch?v=7M3SpSBSnPI

 • yokoono23

  Oceniono 19 razy -3

  Jak prymitywne jest nasze społeczeństwo wyzute z wszelkich norm moralnych wystarczy popatrzeć na minusowanie kiedy chodzi o nie torturowanie Zwierząt.Niektórzy Ludzie są bardzo odporni na wiedzę i nie edukują się,ta Pani powinna mieć zabranego Psa i sądownie zabronione posiadanie Zwierząt w przyszłosci!

 • kato-rznik

  Oceniono 8 razy -4

  Suka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX