Od rana mamy lato. Dziś bez burz, a prawdziwe upały dopiero przed nami [POGODA]

Od godziny 6.24 mamy lato. I najdłuższy dzień w roku. Potrwa 16 godzin i 47 minut. Będzie słonecznie, ale nie tak gorąco jak wczoraj. Odpoczniemy też od burz.

Lato rozpoczyna się tzw. letnim przesileniem na półkuli północnej. - Punkt górowania Słońca zaczyna się przesuwać w kierunku półkuli południowej - przypomina klimatolog Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Kowalewski.


Astronomiczne lato potrwa do 22 września, ale ciepło może być dłużej. Klimatolodzy zaobserwowali, że w Europie pory roku przesuwają się o jeden miesiąc naprzód. - Z perspektywy zeszłorocznego lata i tych sprzed kilku sezonów, widzimy przesunięcie wszystkich pór roku na późniejsze miesiące - mówi Michał Kowalewski. Zapowiada, że prawdziwe upały mogą być dopiero przed nami, bo to lipiec zwykle jest najcieplejszym miesiącem w roku.

Pierwszy dzień lata będzie słoneczny, ale nie tak gorący, jak ostatni dzień wiosny. Zachmurzenie będzie umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie Polski oraz w Karpatach okresami duże i miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Rano na Podkarpaciu można spodziewać się jeszcze burz. Temperatura maksymalna od 17°C na północy, 23°C w centrum do 26°C na południu.

Więcej o:
Komentarze (5)
Od rana mamy lato. Dziś bez burz, a prawdziwe upały dopiero przed nami [POGODA]
Zaloguj się
 • kotekkot

  Oceniono 4 razy 2

  Lato będzie przeciętne gora 30 stopni, klimat się powoli ochładza z powodu przedłużającego braku aktywności Słonca, tylko zwolennicy i peopagatorzy globalnego ocieplenia jakoby z powodu działalności ludzi ( CZYLI KASY ZAGRAbionej za friko jakieś) tego nie napiszą

 • nopetopis

  Oceniono 7 razy -5

  To jest ZNACZNIE ważniejszy temat: należy pilnie i masowo podpisywać petycję pod adresem h ttps://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/217/, ws. bezprawia na granicy w Terespolu, sankcjonowanego przez obecny przejściowy i bardzo szkodliwy rząd. W tej chwili jest już ponad 8 tys. podpisów. Dołóżcie swój!

 • drzejms-buond

  Oceniono 13 razy 5

  Najpierw trzeba zgłębić treść porozumień klimatycznych z Paryża a potem prognozować pogodę. Niestety.

 • obiektywww

  Oceniono 9 razy -1

  Jakiś bełkot. Przecież lipiec od lat był zawsze statystycznie najcieplejszym miesiącem więc o jakim przesunięciu jest tu mowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX