Korea Północna oskarża służby USA o "napaść" na dyplomatów na lotnisku

Kim Dzong Un

Kim Dzong Un (AP / AP)

"To nielegalny i haniebny akt agresji" - podała Korea Północna. Kraj Kim Dzong Una oskarża amerykańskie służby o napaść na dyplomatów na lotnisku Kennedy'ego w Nowym Jorku.

Korea Północna oskarżyła w niedzielę służby Stanów Zjednoczonych o „napadniecie” na swoich dyplomatów na lotnisku imienia J.F. Kennedy'ego w Nowym Jorku oraz o siłową konfiskatę paczki dyplomatycznej. Rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, David Lapman, potwierdził przejęcie licznych przedmiotów i pakunków od trzech obywateli Korei Północnej, którzy według departamentu nie byli akredytowanymi członkami północnokoreańskiej misji do Narodów Zjednoczonych i nie posiadali immunitetu dyplomatycznego.

Nie zostało ustalone, co znajdowało się w rzekomej paczce. – Agresję zainicjowali Koreańczycy- dodał Lapman.

Konflikt o oskarżonego studenta

Oskarżenie padło w środku dyplomatycznego spięcia po wypuszczeniu z Korei amerykańskiego studenta Otto Warmbiera, którego rodzice donieśli, że chłopak znajduje się w stanie śpiączki po 17-miesięcznym przetrzymywaniu przez Północ.

Aktualizacja: Rodzina poinformowała o śmierci Warmbiera >>>

22-letni Warmbier dotarł do Stanów w ubiegłym tygodniu, jednak „nie daje znaków zrozumienia języka, reakcji na polecenia głosowe czy orientacji w otoczeniu”, powiedział doktor z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Cincinnati.

Student został aresztowany podczas wycieczki do Korei Północnej, rzekomo za zerwanie propagandowego plakatu ze ściany hotelu. Podczas konferencji prasowej przyznał się do popełnienia „poważnego przestępstwa przeciwko KRLD” za co skazano go na 15 lat ciężkich robót. Amerykanin został uwolniony w wyniku negocjacji rządów USA i Korei Północnej. Dopiero wtedy okazało się, że jest on w stanie wegetatywnym.

Korea Północna zwolniła przetrzymywanego Amerykanina. Jest w stanie wegetatywnym

Uważasz, że znasz ortografię? Sprawdź się
1/26Oceń, czy podane słowa zapisane są poprawnie, czy nie.
Pożeczka
Zobacz także
Komentarze (24)
Korea Północna oskarża służby USA o "napaść" na dyplomatów na lotnisku
Zaloguj się
 • kot2ka

  Oceniono 3 razy 1

  Nie rozśmieszajcie mnie głupole bo zajadów dostanę. Cytat: "Korea Północna oskarża służby USA o "napaść" na dyplomatów na lotnisku" To tam są jacyś dyplomaci ??? Wiem że z pewnością jest bardzo wielu sługusów tej bani j Kim Dzong Una !!!!

 • warturek

  Oceniono 5 razy -1

  Nie wiem po co amerykanie jeżdżą do Korei Północnej jeśli wiadomo że rządzi tam średniowieczny psychopata. Jest pewne że długo nie pożyje jak poszedł na konfrontacje.

 • wunderwaffen

  Oceniono 8 razy -2

  CAŁY TEN KOREAŃSKI CYRK MOŻNA BYŁO ZAKOŃCZYĆ JEDNEGO DNIA W KWIETNIU,

  bombardując paradę wojskową na której był prosiaczek i cała generalicja. Jedno precyzyjne uderzenie rakietami konwencjonalnymi zakończyłoby istnienie prosiaczka i koreańskiego chlewa. Dodatkowym zyskiem byłby jasny przekaz dla pozostałych dyktatorów, że zabicie nawet jednego Białego, nawet Białego lewaka, lub nawet Białego klechy zakończy istnienie reżimu.

 • wunderwaffen

  Oceniono 8 razy -2

  NIELOJALNA MAŁPA ZNOWU ZDRADZIŁA SWÓJ KRAJ, LIŻĄC D... PROSIACZKOWI

 • ochujek

  Oceniono 19 razy -3

  Prosiaczek wygląda na zadowolonego. Oby zapadł w śpiączkę, za to co robi ludziom.

 • ludzki.pan

  Oceniono 12 razy -8

  Trzymaj sie Kim powodzenia z programem nuklearnym

 • ziaburek

  Oceniono 32 razy -4

  Ten uśmiechnięty, spasiony ryj rzeczywiście odzwierciedla wspaniałe państwo pt: KRLD.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje