Sprawca ataku przed meczetem w Londynie to 47-letni Walijczyk, ojciec czwórki dzieci

Darren Osborne

Darren Osborne (Yui Mok / AP | twitter.com/DailyMirror)

• Sprawca ataku przed meczetem to 47-letni Brytyjczyk, Darren Osborne
• Mężczyzna nie był notowany przez policję w związku z terroryzmem
• Osborne dokonał ataku furgonetką, którą wypożyczył w Walii

Sprawca ataku przed meczetem w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park to 47-letni Darren Osborne. Wiadomo, że mężczyzna wynajął van w Cardiff, skąd przejechał do Londynu. Jak podaje m.in. dziennik "Metro", Osborne jest ojcem czwórki dzieci. Mężczyzna miał wychować się w nadmorskim miasteczku w hrabstwie Somerset, skąd przeprowadził się w okolice walijskiego Cardiff. Wynajem vana miał kosztować 80 funtów za dzień (około 380 zł). 

Dowiedz się więcej:

Co wydarzyło się w Finsbury Park?

W Londynie w dzielnicy Finsbury Park, przy Seven Sisters Road samochód wjechał ludzi wychodzących z meczetu po wieczornych modlitwach z okazji ramadanu. Do zdarzenia doszło 20 min. po północy miejscowego czasu (1.20 polskiego czasu). Jak podała w oświadczeniu policja, jedna osoba nie żyje, 8 trafiło do szpitali, a 2 lekko rannym udzielono pomocy na miejscu. Wszyscy poszkodowani to muzułmanie. Jedna osoba została zatrzymana pod zarzutem morderstwa - podała policja. Premier Theresa May przekazała, że policja traktuje to zdarzenie jako "możliwy atak terrorystyczny".

Jaka była reakcja muzułmanów z Londynu?

Organizacja muzułmańska związana z meczetem, gdzie doszło do ataku, wydała oświadczenie. Apeluje o spokój i powstrzymanie się od spekulacji. - Potępiamy ten akt nienawiści, nastawiony na to, by podzielić naszą wspaniałą społeczność - napisano. Podkreślili, że mimo ataku będą kontynuowali działalność charytatywną. 

Londyn. Muzułmanie modlą się przed meczetem, gdzie doszło do ataku [ZDJĘCIA] >>>

Jaka jest dzielnica Londynu, w której doszło do ataku?

Finsbury Park to dzielnica na północy Londynu. Jak opisuje brytyjski "The Guardian", mieszka tam wielokulturowa społeczność. Jak podkreśla lokalny reporter, James Ball: "To miłe, spokojne miejsce do życia. Nie pozwólcie wmówić sobie, że tak nie jest".

Świadek ataku w Londynie zrobił zdjęcie napastnikowi. "Furgonetka celowo wjechała w ludzi. Wielu leżało na ziemi"

Uważasz, że znasz ortografię? Sprawdź się
1/26Oceń, czy podane słowa zapisane są poprawnie, czy nie.
Pożeczka
Zobacz także
 • Świadek zrobił zdjęcie kierowcy furgonetki, która wjechała w ludzi. "Wielu leżało na ziemi"
 • Zdjęcia z wnętrza Grenfell Tower Tyle zostało z mieszkań po pożarze w wieżowcu. Na zdjęciach straży widać, co się tam działo
 • Atak w Londynie. Furgonetka wjechała w grupę muzułmanów Londyn. Muzułmanie modlą się przed meczetem, gdzie doszło do ataku [ZDJĘCIA]
Komentarze (373)
Sprawca ataku przed meczetem w Londynie to 47-letni Walijczyk, ojciec czwórki dzieci
Zaloguj się
 • bl4z3n

  0

  Ekologiczny samochód elektryczny w kraju, w którym celowo stawia się na XIX-wieczną energetykę węglową jest jak produkcja prądu z solarów oświetlanych starymi żarówkami zamiast słońcem - prąd do żarówek płynie oczywiście z elektrowni węglowej, podobnie zresztą jak do naszego super samochodu zaprojektowanego przez córkę leśnika. Innymi słowy - coś się tu komuś najwyraźniej strasznie popieprzyło.

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 2 razy -2

  Ciekawe, że jak muslim wybuchnie się w tłumie lub obetnie komuś głowę to ukrywa się jego twarz w imię "politycznej poprawności", a gdy zamachowcem jest locals to pokazuje się jego facjatę? To jakas kpina...

 • krystoff2

  Oceniono 7 razy 3

  Teraz zacznie się stawianie znaku równości miedzy zamachami islamistów a incydentach tego typu. Kalif Londynu już mówi o walce z w s z e l k i m ekstremizmem. Zaraz Kalif Paryża zorganizuje marsz poparcia dla uciemiężonych i bestialsko mordowanych niewinnych muzułmanach a parlament UE uchwali rezolucję potępiającą itp. Jednym słowem, źle się stało.

 • tom-pek

  Oceniono 6 razy 2

  francja ,szwecja są juz stracone dla europy ....anglia widze jeszcze sie broni

 • tom-pek

  Oceniono 6 razy 4

  o można dodawac komentarze?.....BRAWO TY

 • cezarykaminski

  Oceniono 8 razy 2

  Ojej, towarzysz Mychnyk pozwolił komentować!! :-) a co sorosowa tuba powie o śmierci polskiego kierowcy we Francji? Zabili go "uchodźcy" z Erytrei, ale nie zapomnijcie wyłączyć komentarzy

 • rudy_63

  Oceniono 4 razy -2

  Dlaczego wybiórcza nie podała jeszcze informacji o morderstwie polskiego kierowcy przez inżynierów z erytrei ?

 • stardust.2000

  Oceniono 1 raz -1

  Czy to już nie otwarta wojna religijna w Wlk. Brytanii i odwet za islamskie zamachy na naszej kulturze? Facet wygląda na białego, imię i nazwisko też typowo brytyjskie.

 • cerebral.palsy

  Oceniono 6 razy 4

  Le conducteur d'un camion est mort dans la nuit de lundi à mardi dans un accident provoqué par un barrage de migrants sur l'autoroute A16, une première dans le Calaisis depuis le début de la crise migratoire en 2014.

  Le conducteur d'une camionnette immatriculée en Pologne a percuté vers 03H45 l'un des trois poids lourds bloqués par ce barrage artisanal sur l'autoroute A16 à hauteur de Guemps, à 15 km de Calais. Son véhicule s'est alors embrasé, a indiqué la préfecture dans un communiqué.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje