Sprawca ataku przed meczetem w Londynie to 47-letni Walijczyk, ojciec czwórki dzieci

19.06.2017 19:07
Darren Osborne

Darren Osborne (Yui Mok / AP | twitter.com/DailyMirror)

• Sprawca ataku przed meczetem to 47-letni Brytyjczyk, Darren Osborne
• Mężczyzna nie był notowany przez policję w związku z terroryzmem
• Osborne dokonał ataku furgonetką, którą wypożyczył w Walii

Sprawca ataku przed meczetem w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park to 47-letni Darren Osborne. Wiadomo, że mężczyzna wynajął van w Cardiff, skąd przejechał do Londynu. Jak podaje m.in. dziennik "Metro", Osborne jest ojcem czwórki dzieci. Mężczyzna miał wychować się w nadmorskim miasteczku w hrabstwie Somerset, skąd przeprowadził się w okolice walijskiego Cardiff. Wynajem vana miał kosztować 80 funtów za dzień (około 380 zł). 

Dowiedz się więcej:

Co wydarzyło się w Finsbury Park?

W Londynie w dzielnicy Finsbury Park, przy Seven Sisters Road samochód wjechał ludzi wychodzących z meczetu po wieczornych modlitwach z okazji ramadanu. Do zdarzenia doszło 20 min. po północy miejscowego czasu (1.20 polskiego czasu). Jak podała w oświadczeniu policja, jedna osoba nie żyje, 8 trafiło do szpitali, a 2 lekko rannym udzielono pomocy na miejscu. Wszyscy poszkodowani to muzułmanie. Jedna osoba została zatrzymana pod zarzutem morderstwa - podała policja. Premier Theresa May przekazała, że policja traktuje to zdarzenie jako "możliwy atak terrorystyczny".

Jaka była reakcja muzułmanów z Londynu?

Organizacja muzułmańska związana z meczetem, gdzie doszło do ataku, wydała oświadczenie. Apeluje o spokój i powstrzymanie się od spekulacji. - Potępiamy ten akt nienawiści, nastawiony na to, by podzielić naszą wspaniałą społeczność - napisano. Podkreślili, że mimo ataku będą kontynuowali działalność charytatywną. 

Londyn. Muzułmanie modlą się przed meczetem, gdzie doszło do ataku [ZDJĘCIA] >>>

Jaka jest dzielnica Londynu, w której doszło do ataku?

Finsbury Park to dzielnica na północy Londynu. Jak opisuje brytyjski "The Guardian", mieszka tam wielokulturowa społeczność. Jak podkreśla lokalny reporter, James Ball: "To miłe, spokojne miejsce do życia. Nie pozwólcie wmówić sobie, że tak nie jest".

Świadek ataku w Londynie zrobił zdjęcie napastnikowi. "Furgonetka celowo wjechała w ludzi. Wielu leżało na ziemi"

Uważasz, że znasz ortografię? Sprawdź się
1/26Oceń, czy podane słowa zapisane są poprawnie, czy nie.
Pożeczka
Zobacz także
Komentarze (405)
Sprawca ataku przed meczetem w Londynie to 47-letni Walijczyk, ojciec czwórki dzieci
Zaloguj się
 • bl4z3n

  0

  Ekologiczny samochód elektryczny w kraju, w którym celowo stawia się na XIX-wieczną energetykę węglową jest jak produkcja prądu z solarów oświetlanych starymi żarówkami zamiast słońcem - prąd do żarówek płynie oczywiście z elektrowni węglowej, podobnie zresztą jak do naszego super samochodu zaprojektowanego przez córkę leśnika. Innymi słowy - coś się tu komuś najwyraźniej strasznie popieprzyło.

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 2 razy -2

  Ciekawe, że jak muslim wybuchnie się w tłumie lub obetnie komuś głowę to ukrywa się jego twarz w imię "politycznej poprawności", a gdy zamachowcem jest locals to pokazuje się jego facjatę? To jakas kpina...

 • krystoff2

  Oceniono 7 razy 3

  Teraz zacznie się stawianie znaku równości miedzy zamachami islamistów a incydentach tego typu. Kalif Londynu już mówi o walce z w s z e l k i m ekstremizmem. Zaraz Kalif Paryża zorganizuje marsz poparcia dla uciemiężonych i bestialsko mordowanych niewinnych muzułmanach a parlament UE uchwali rezolucję potępiającą itp. Jednym słowem, źle się stało.

 • tom-pek

  Oceniono 6 razy 2

  francja ,szwecja są juz stracone dla europy ....anglia widze jeszcze sie broni

 • tom-pek

  Oceniono 6 razy 4

  o można dodawac komentarze?.....BRAWO TY

 • julianapostata1974

  Oceniono 6 razy 2

  A co z kierowcą polskiej furgonetki, który zginął przez islamską dzicz we Francji? Cisza... Sekta Agora zabroniła informować swoje wierne ameby

 • cezarykaminski

  Oceniono 8 razy 2

  Ojej, towarzysz Mychnyk pozwolił komentować!! :-) a co sorosowa tuba powie o śmierci polskiego kierowcy we Francji? Zabili go "uchodźcy" z Erytrei, ale nie zapomnijcie wyłączyć komentarzy

 • rudy_63

  Oceniono 4 razy -2

  Dlaczego wybiórcza nie podała jeszcze informacji o morderstwie polskiego kierowcy przez inżynierów z erytrei ?

 • stardust.2000

  Oceniono 1 raz -1

  Czy to już nie otwarta wojna religijna w Wlk. Brytanii i odwet za islamskie zamachy na naszej kulturze? Facet wygląda na białego, imię i nazwisko też typowo brytyjskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje