Atak dżihadystów na kurort koło Bamako. Wzięli zakładników i zabili dwie osoby

Żołnierze gwardii prezydenta Mali patrolują stolicę kraju - Bamako

Żołnierze gwardii prezydenta Mali patrolują stolicę kraju - Bamako (JEROME DELAY/AP)

Dwie osoby zginęły w ataku na luksusowy ośrodek wypoczynkowy w pobliżu stolicy Mali, Bamako. Siły specjalne uwolniły z ośrodka około 20 zakładników.

Jak podają miejscowe media, z ośrodka w miejscowości Dugurakoro korzystają głównie obcokrajowcy z krajów zachodnich. Malijski rząd przypuszcza, że za atakiem stoją dżihadyści.

Według świadków, podczas ataku słychać było strzały, a w pobliżu widać było dym. Spłonął co najmniej jeden bungalow. Malijskie siły specjalne, przy wsparciu francuskiego wojska, odgrodziły teren i rozpoczęły operację przeciw napastnikom. 20 zakładników udało się uwolnić. Dwie osoby zginęły, to Francuzi. Nie wiadomo, czy napastnicy przetrzymują więcej osób.


To nie pierwszy tego rodzaju atak w Mali. W listopadzie 2015 roku uzbrojeni mężczyźni wdarli się do hotelu Radisson Blu w Bamako i wzięli 170 zakładników - pracowników i gości. Podczas akcji zginęło 20 osób, w tym 14 obcokrajowców. Atak miał przeprowadzić odłam al-Kaidy z krajów Maghrebu. Od czasu tamtego czasu w Mali obowiązuje stan wyjątkowy. W kwietniu został przedłużony o kolejne sześć miesięcy.
Bezpieczeństwo w tym kraju pogorszyło się od 2013 roku, gdy francuska armia rozpoczęła zwalczanie oddziałów dżihadystów.

W Mali stacjonują odziały armii francuskiej oraz liczący 10 tysięcy żołnierzy kontyngent wojskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych, które starają się zapewnić bezpieczeństwo w tej dawnej francuskiej kolonii.

Znasz język polski? Te pytania to zweryfikują. Jedno zadał wam prof. Jerzy Bralczyk
1/12Czy możesz zamówić 'piwo ze sokiem'?
Zobacz także
Komentarze (47)
Atak dżihadystów na kurort koło Bamako. Wzięli zakładników i zabili dwie osoby
Zaloguj się
 • t-i-g-e-r

  Oceniono 30 razy 20

  "Niemiecki minister ostrzega: Do Europy ruszą setki milionów uchodźców"

  wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Niemcy.-Minister-ostrzega-przed-kolejna-fala-migrantow-z-Afryki

  Trzeba pomyśleć o wzmocnieniu granicy bo do Polski będą uciekać rodowici mieszkańcy z zachodniej Europy, a za nimi siły inwazyjne co by Polskę tez "ucywilizować".

 • Rafal Szczucki

  Oceniono 15 razy -7

  Znawcy Islamu kochani, wasza wiedza o tej religii wzbudza mój podziw. To znaczy ze w chrześcijaństwie dowodem miłości bliźniego była Święta Inkwizycja. Zreszta wasze podejście do bliźniego jest bliższe nazizmu niż JP2.

 • lajosz3

  Oceniono 18 razy 4

  Hmmm ..... w tym roku, wszystko co związane z turystyką w Polsce, zanotowało 40% przyrost rezerwacji zagranicznych w stosunku do roku ubiegłego, ale ... to zapewne przypadek, prawda lewacka bando durniów ?

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 16 razy 8

  w meczecie na Ochocie mają święto, wola Mahometa wypełnia się. Ktos zaprzeczy, że nie? To czekam na demonstarcję uliczna muzułmanów z Ochoty przeciw temu i innym zbrodniczym atakom ich braci w wierze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje