Rzecznik Dudy na oficjalnym koncie prezydenckiej kancelarii wzywa Tuska do dymisji

Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Jeśli Donald Tusk chce uprawiać politykę w Polsce, niech zrezygnuje z funkcji szefa RE - takie zdanie pojawiło się na oficjalnym koncie twitterowym Kancelarii Prezydenta. To cytat z porannej wypowiedzi prezydenckiego rzecznika.

Krzysztof Łapiński był gościem "Kawy na Ławę" w TVN 24. Jednym z tematów poruszanych w programie było wystąpienie Beaty Szydło w Oświęcimiu i słowa, które od kilku dni są tematem gorących sporów. Premier powiedziała m.in. że "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli"

Jeszcze tego samego dnia krytycznie o tych słowach wypowiedział się m.in szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który napisał, że "takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera". 

- W całym wystąpieniu jest wiele mądrych i historycznych stwierdzeń. Sprawa zaczęła się de facto, kiedy to Donald Tusk zaczął ją podgrzewać – powiedział Krzysztof Łapiński. A później dodał:

- Donald Tusk powinien się zdecydować, czy chce uprawiać politykę w Polsce i ma ambicję, żeby w Polsce zajmować różnego rodzaju stanowiska; jeśli tak, niech zrezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej. Jeśli jest przewodniczącym Rady Europejskiej, to też pewne zobowiązania ma, żeby nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy danego kraju, jeśli nie dotyczą one na przykład ważnych spraw traktatowych - mówił.

Fragment tych słów pojawił się na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta na Twitterze, wraz z odesłaniem do informacji na stronie prezydent.pl

"Tusk przed TS to realny scenariusz. Mamy u sterów szaleńców"

Znasz język polski? Te pytania to zweryfikują. Jedno zadał wam prof. Jerzy Bralczyk
1/12Czy możesz zamówić 'piwo ze sokiem'?
Zobacz także
Komentarze (423)
Rzecznik Dudy na oficjalnym koncie prezydenckiej kancelarii wzywa Tuska do dymisji
Zaloguj się
 • stachkaz47

  0

  Macie swoich bohaterów BRUDZIŃSKIEGO, PIOTROWICZA ,ZYBERTOWICZA ,
  KRYCHĘ,ŁAPIŃSKIEGO, SUSKIEGO, Kaczyńskiego -- ich kochajcie.
  A Tuska możecie bacnąć w d......

 • Oceniono 4 razy 0

  Śmiechu warte,jeszcze chcieli by dyktowac Donaldowi Tuskowi co ma robić.Za kogo byle
  figura sie ma?Dosyć szkody już n arobili nie tylko w Polsce.Dla tego chamstwa nic sie nie liczy,a każdego maja za równego sobie. Panie Łapiński dla Pana za wysokie progi!

 • zemka

  Oceniono 3 razy -1

  Polski rzad zachowuje sie jak student pirwszego roku ,ktory mysli ze moze poprawic Unwersytet.
  Zapominaja ,ze Polska z bida dostala sie do UE czy NATO . Moim zdaniem Tusk robi co moze ,zeby to jakos zalagodzic. co jest bardzo smutne wrecz grozne ,wiele ludzi w Polsce nie kapuje jak Unia dziala,mysmy dostali ogromna pomoc finansowa w dobrym momencie ekonomi swiatowej..... To tak jak ktos nazar sie na bankiecie i nie rozumie ,ze powinien zaczac przygotowywac stoly dla nastepnych...

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy -3

  Niech dupisuaruchy nie odzywają się na temat Unii Europejskiej. Mało było 28:0?

 • kot2ka

  Oceniono 8 razy -4

  Ten zdrajca polskich interesów wszędzie ten swój rudy pysk wsadzi !!!! Cały czas był i jest na garnuszku Angeli, z ręki jej je i broni swych pobratymców Niemców !!!!

 • vlllv

  Oceniono 15 razy -3

  Rzecznik Dudy to brzmi durnie. Prawie jak Dupnik Żudy.

 • kociewiak999

  Oceniono 15 razy -1

  ..CO ZASIEJESZ BEDZIESZ ZBIERAL ,,obywatelu !!!..czytajac kometarze widze ze kolec nienawisci rozsiany przez PIS pomieszal ludzia w glowach.przykro czytac bo podobno jest w Polsce 95 % katolikow ....

 • domatorka41

  Oceniono 14 razy -2

  Pan Łapiński może co najwyżej nosić teczkę Panu Donaldowi Tuskowi- Przewodniczącemu Rady Europejskiej Tenże z racji zajmowanego stanowiska ma nie tylko prawo ale obowiązek wypowiadać się we wszystkich ważnych sprawach.Należy Mu się szacunek i poważanie, Tak jak traktują Go wszystkie europejskie kraje i cały świat.. Jeszcze nigdy żaden Polak nie zajmował tak wysokiego stanowiska w strukturach unijnych. Polacy są z tego DUMNI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje