Żołnierze otoczyli marsz równości, przeciwnikom zabrano gaz. Napięta atmosfera w Kijowie

Półgodzinny przemarsz 2,5 tysiąca osób był chroniony przez około 5 tysięcy policjantów i żołnierzy. Zatrzymano co najmniej 7 przeciwników marszu, głównie przedstawicieli skrajnej prawicy.

W Kijowie w napiętej atmosferze, ale bez poważniejszych incydentów odbył się marsz równości. W centrum ukraińskiej stolicy zamknięto 3 stacje metra. Miejsce rozpoczęcia marszu było od rana ogrodzone przez policję. Wpuszczano tylko przez bramki - wykrywacze metalu. W okolicach trasy przemarszu protestowali przeciwnicy mniejszości seksualnych. Skonfiskowano im kominiarki i pojemniki z gazem łzawiącym, a także jajka. Doszło do kilku incydentów. W kierunku marszu rzucono petardę. Spalono też tęczową flagę.

Uczestnicy marszu podkreślali, że chodzi im przede wszystkim o prawa człowieka. - Tolerancja to podstawa otwartego społeczeństwa, demokracji, reform i zmian - mówiła jedna z uczestniczek manifestacji.

Po zakończeniu marszu jego uczestnicy zeszli do najbliższej stacji metra, skąd zostali odwiezieni specjalnym pociągiem na jedną ze stacji poza centrum. Czekały tam na nich autobusy. Organizatorzy obawiali się bowiem polowania ze strony przeciwników marszu. Do takich incydentów doszło w czasie poprzednich manifestacji.

Więcej o:
Komentarze (62)
Żołnierze otoczyli marsz równości, przeciwnikom zabrano gaz. Napięta atmosfera w Kijowie
Zaloguj się
 • kimdongun

  0

  Po paradzie policja nie mogła się doliczyć 9 pałek.

 • sorrry

  Oceniono 10 razy 4

  We współczesnym, zboczonym świecie można być jawnym nazistą, stawiać pomniki ludobójcom, palić ludzi żywcem a jak się raz na rok zorganizuje marsz pederastów, chroniony przez policję w proporcji dwa do jednego, na który uczestników zwozi się i dowozi, to można spokojnie uchodzić za demokratę i postępowca:)))

 • hunkyyankee

  Oceniono 7 razy -3

  Parada homoseksualistów to jest co miesiąc na
  Wawelu.

 • Tomek W

  Oceniono 9 razy 3

  Co za ofiary pracują na czerskiej. Ja nadaję Mongolię.

 • panspawacz4

  Oceniono 13 razy 5

  W Krakowie?
  Gazeciane głąby...

 • titos02

  Oceniono 5 razy -1

  ZDECYDUJCIE SIĘ GDZIE W KRAKOWIE CZY W KIJOWIE

 • emeni

  Oceniono 8 razy 6

  Wisi tytuł "Napięta atmosfera w KRAKOWIE" a tu art. o kijowie, który g. mnie obchodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX