Zarzuty dla mężczyzny, który awanturował się w sądzie. Próbował wyrwać broń policjantowi

Mężczyźnie, który próbował wyrwać broń policjantowi, postawiono dwa zarzuty, za które grozi mu do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Sądzie Najwyższym, gdzie sędziowie mieli zbadać, czy prezydent Andrzej Duda miał prawo ułaskawić w listopadzie 2015 roku Mariusza Kamińskiego, choć ten nie był skazany prawomocnym wyrokiem. Przebieg rozprawy zakłócił w pewnym momencie opozycyjny działacz w czasach PRL Adam Słomka i kilka towarzyszących mu osób, które przyniosły ze sobą transparent "Usunąć sędziów zbrodniarzy PRL". Kiedy policjanci próbowali siłą wyprowadzić Słomkę, na sali wywiązała się awantura.

Jeden z mężczyzn najpierw strącił funkcjonariuszowi czapkę. Na tym jednak nie skończył, bo chwilę później sięgnął po policyjnego Walthera P99. Sytuacja przez chwilę wyglądała bardzo groźnie, mężczyźnie nie udało się jednak wyszarpać pistoletu z kabury.

Postawione mężczyźnie zarzuty to: naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza i użycie przemocy w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowych. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat więzienia - podaje Polsat News

To ulubiona broń amerykańskich zamachowców. Jest legalna i wystrzeliwuje 180 pocisków na minutę

Więcej o:
Komentarze (121)
Zarzuty dla mężczyzny, który awanturował się w sądzie. Próbował wyrwać broń policjantowi
Zaloguj się
 • stanislaw.sk

  0

  można dodać usiłowanie kradzieży pistoletu

 • razb1947

  Oceniono 6 razy -2

  Wymienić cały SN i powołać wszystkich nowych sprawiedliwych i mądrych sędziów SN.

 • Helena Kowalska

  Oceniono 3 razy 3

  Trole bezmózgie dostały kasę za lajkowanie,minusują debile jak tylko ktoś pisy krytykuje,z tą hołotą to nawet zwykła dyskusja się nie klei.

 • miodowocytrynowa

  Oceniono 10 razy 2

  A slomka to w ogóle normalny jest? Przecież to co on wyprawia od lat to sie kwalifikuje do psychiatry.

 • shoshke

  Oceniono 9 razy 1

  Wyznawcy kaczafiego i toruńskiego najwyższego ojca to taki typ ludzi, który nie zawaha się strzelać jak Wódz rozkaże.

 • pislamabad

  Oceniono 10 razy 2

  Spokojnie, sąd może mu rozszerzyć zarzuty/zmienić kwalifikację prawną w trakcie procesu, jeżeli dupowlazła komusza prokuratura udaje, że nie widzi próby wyrwania bronii (kilka telewizjii, różne ujęcia w hd, dowód niepodważalny!)

 • esperanza2305

  Oceniono 8 razy 0

  Czy zwolennicy pisu dostaną zezwolenie na broń .Boimy się bo nasi sąsiedzi to pisowcy, czy pis pokazał jak rozprawi się ze swimi przwciwnikami.Kto nas obron?i

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 1

  Oto KOLEJNY przykład "profesjonalizmu" policjantów po Dobrej Zmianie...

  Tu na szczęście po broń konwojenta sięgnął TYLKO polityczny gowniarz-awanturnik. Ale strach pomyśleć CZYM by taka sytuacja mogła zakończyć się podczas procesu profesjonalnego bandyty w obecności znajdujących się na widowni jego kolesiów?

 • tadjan

  Oceniono 9 razy -3

  niech jeszcze więcej policja zachowuje się jak policja polityczna, a za chwilę gmin będzie ich napier.alał. To będzie efekt lawiny, trzeba tylko jakiegoś zdarzenia na początek...... Policjanci szeregowi, weźcie się garść i zacznijcie się szanować ....... bo wasze generały to tylko czopki władzy, oni o was nie myślą nawet przez chwilę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX