Unia mo瞠 obci望 Polsce pieni康ze, za 豉manie prawa. Media dotar造 do dokumentu z Berlina

Berlin chce zamrozi fundusze unijne dla kraj闚 cz這nkowskich, kt鏎e nie przestrzegaj zasad praworz康no軼i - podaje serwis Politico. Pomys nie jest nowy, jednak wsparcie niemieckiego rz康u oznacza powa積e ostrze瞠nie dla Polski.

Niemcy chcą uzależnienia wypłat unijnych funduszy od przestrzegania zasad praworządności. To może oznaczać uszczuplenie pieniędzy dla Polski - twierdzą urzędnicy Komisji Europejskiej, choć nie wszyscy są zdania, że takie uzgodnienia są możliwe. O planach Niemiec doniósł wczoraj portal Politico, który powoływał się na dokument rządu Angeli Merkel przygotowany na negocjacje o nowym, unijnym budżecie po 2020 roku. Mają się one rozpocząć jesienią.

Jak ustaliło Polskie Radio, pomysł by uzależnić wypłaty od przestrzegania zasad praworządności, który kilka miesięcy temu przedstawiła czeska komisarz, ma poparcie wielu urzędników unijnych. Na razie w Komisji nie ma jednak żadnych dokumentów czy grupy, która mogłaby zająć się tym projektem, a więc doniesienia te należy traktować jako ostrzeżenie dla Polski i Węgier.

Politico podkreśla, że z 7-letniego budżetu, który obowiązuje do 2020 roku, do Polski spłynie łącznie około 86 miliardów euro (360 miliardów złotych) funduszy unijnych. 

Komisja od ponad roku próbuje zdyscyplinować polski rząd w związku m.in. z jego postępowaniem wobec sądów. Warszawa z kolei oskarża wiceprzewodniczącego KE Franza Timmermansa o prowadzenie "osobistej krucjaty" przeciwko Polsce. 

Od sugerowania współpracy ze służbami po pochwały. Jak Jarosław Kaczyński zmieniał zdanie o Angeli Merkel

Wi璚ej o:
Komentarze (372)
Unia mo瞠 obci望 Polsce pieni康ze, za 豉manie prawa. Media dotar造 do dokumentu z Berlina
Zaloguj si
 • jrb11

  Oceniono 4 razy 2

  A moze by tak Polexit ??
  Pierwszy krok da danie Chinom pasa ziemi by polaczyc Bialorus z Kaliningradem pod warunkiem ze rozwina OBOR (jedwabny szlak} do Gdyni I Gdanska a pozniej do Berlina.
  Trzeba zwrocis sie do Azji -tam jest przyszlosc I gospodarka a nie trzymac sie upadajacego imperium zamias popatrzyc na nowe imperium wschodu.

 • irenatender

  Oceniono 9 razy -1

  Najlepiej, 瞠by zacz瘭i od dop豉t dla rolnik闚... Skorzystali i korzystaj najwi璚ej, a g這sowali na dobr zmian kt鏎a nas konfliktuje z Uni...

 • city-zen

  Oceniono 8 razy 2

  Pieprzony robocie redakcyjny pisz o faktach a nie o doniesieniach!
  Dzi ponownie zmarnowa貫m sw鎩 czas na czytanie tego szajsu.
  Zaproponujcie lepiej jaki film SF na VOD.

 • a.k.traper

  Oceniono 9 razy -1

  Przej望 w豉dz w UE i fundusze oraz narzuci nasz przewodni rol w Europie bo jak nie to jak Sobieski, tylko tym razem ze wsparciem Turk闚:)))

 • bulwnadzieji

  Oceniono 14 razy 4

  Polska nie mo瞠 opu軼i UE, bo gdzie by Tuskowie, Buzkowie, J.Lewandowscy otrzymywali nagrody za wielkie zas逝gi dla UE, g堯wnie dla Niemc闚 ?

 • sara-banda

  Oceniono 19 razy 1

  Kremlowsko-pisie trolle dosta造 wzmo瞠nia, bardzo im t瘰kno pod opiek Rosji i do RWPG.

 • mackkaczka

  Oceniono 14 razy 2

  Pora opuscic to szemrane towarzycho pijaczkow i malwersantow podatkowych (schultz, junckers), tudziez lewakow i debili (guy - ver-costam, timermans), oraz pieskow makreli (tusek zwany hyzym rujem).

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX