Kielce czy jednak Opole? Chaos ws. miejsca festiwalu. Pytamy TVP, jak jest naprawdę

Portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na członka zarządu TVP, podał, że telewizja odwołuje festiwal w Kielcach, który miał zastąpić Opole. Niedługo później źródło zmieniło wersję. Co na to wszystko Telewizja Polska?

Jeszcze około południa wiceprezydent Kielc potwierdzał informację o tym, że zamiast festiwalu opolskiego, TVP zorganizuje w dniach 9-11 czerwca "Koncert Polskiej Piosenki" w Kielcach. Aktualnie trudno jednak przewidzieć dalszy rozwój wydarzeń.  

Wirtualne Media o godzinie 18:00 podały, że Telewizja Polska nie zorganizuje wydarzenia w Kielcach. Miał o tym poinformować członek zarządu TVP Maciej Stanecki. Nasze źródła na Woronicza potwierdzały informację o odwołaniu koncertu. W mediach krążyła też informacja, że jest szansa na powrót festiwalu do Opola.

Jednak kilkanaście minut później "Stanecki wycofał podaną wcześniej informację, uzasadniając, że przekazano mu błędne wiadomości".

Stanowisko TVP

O zamieszanie w związku z festiwalem zapytaliśmy Centrum Informacji TVP. Oto odpowiedź, którą dostaliśmy:

TVP razem z władzami Kielc zamierzają podjąć się organizacji profesjonalnej cyklicznej imprezy, podjęto już konkretne formalne kroki w tej sprawie. W przyszłym tygodniu Prezes TVP wspólnie z władzami miasta zamierza realizować kolejne działania, dotyczące planowanych wydarzeń

Wcześniej dostaliśmy od TVP odpowiedź, w której chwaliła się wielością ofert na organizację koncertów >>>

Artyści nie chcą występować

Wirtualne media podawały, że decydujący w sprawie Kielc okazał się brak czasu. "Wielu wykonawców, którym przedstawiciele TVP proponowali występ w Kielcach, miało w tym terminie albo inny koncerty, albo zaplanowane wolne. Część było niechętnych także z powodu kontrowersji wokół rezygnacji przez Kayah z występu na festiwalu w Opolu i cofnięciu zaproszenia dla zespołu Dr Misio ze względu jego antyklerykalny teledysk" - czytamy na wirtualnemedia.pl. Z ustaleń serwisu wnika, że władze TVP mają nadzieję na organizację festiwalu jesienią, kiedy opadną związane z nim emocje. 

Los prezesa TVP zależy od festiwalu w Opolu. Gwiazdy powiedziały "nie", ale Jacek Kurski dalej walczy >>>

Koncert w Kielcach to pomysł, który miał pojawić się w TVP po tym, jak z Opola zaczęły rezygnować gwiazdy (zaczęło się od Kayah, Katarzyny Nosowskiej i Maryli Rodowicz), a później wycofało się miasto. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski straszy pozwem o odszkodowanie. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (268)
Kielce czy jednak Opole? Chaos ws. miejsca festiwalu. Pytamy TVP, jak jest naprawdę
Zaloguj się
 • Neta Molik

  0

  Na każdym kroku straszą. Jak nie chcą śpiewać, to niech nie śpiewają. Inni zrobią to chętniej i za mniejsze pieniądze. Jak im zacznie brakować kasy na kontach, to na kolanach przyjdą. Można by rzec, że ta "świnia", którą przygotowali Kurskiemu, to jak wypchana owca dla smoka wawelskiego. Grunt, to się nie dać.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy -1

  A może w W-wie ,"Żoliborz,Wola".

 • ba-ad

  Oceniono 8 razy -2

  czyby prorocze słowa Kuskiego się sprawdziły . Poszedł ale on na kolanach do OPola ha,ha

 • cleryka

  Oceniono 6 razy -2

  Na 3 koncerty piosenkarzy trudno będzie znależć chyba,że amatorów z domów kultury?

 • basileus25

  Oceniono 7 razy -1

  Atmosfera może być mocno pogromowa.

 • krakuw

  Oceniono 12 razy 2

  Jestem fantem tych szm..t które mówią o moralności, a za komuny KCykom śpiewali w Opolu .

 • city-zen

  Oceniono 10 razy 2

  Świetna promocja dla Kielc - jednego z najbardziej zaniedbanych regionów w Polsce.
  Celebryci mogą przewietrzyć swoje gorące głowy na urlopie scenicznym - czas na młodsze pokolenie i nowe twarze!

 • kiwiacz

  Oceniono 11 razy -1

  Publiczność dowiozą z Torunia specjalnym parowozem z kierownikiem składu - Sobecką . Otwarcie i zamknięcie festiwalu zainauguruje kwesta na rzecz Pozłacanej figurki Ojca Dyrektora Radia Maryja. Na koniec szanowna publiczność "odpłynie" podczas pieśni i trenów pochwalnych na cześć Prezesa serwowanych przez naczelnego barda Pietrzaka. Całą oprawą natomiast zajmie się zawsze niezawodny prezes TVP Kurski. Ach.. po prostu Idealne społeczeństwo

 • krisgabler

  Oceniono 11 razy -1

  Kielce śmieszniejsze niż Wąchock. Przez długi lata będą wytykane palcami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX