''Przyjechał leśniczy i oświadczył, że las jest zamknięty''. Ekolodzy zostają w Puszczy Białowieskiej

Kilkunastu aktywistów Greenpeace i fundacji Dzika Polska zablokowało ciężki sprzęt pracujący przy wycince drzew w Puszczy Białowieskiej. Po kilkugodzinnym proteście wstrzymano prace przy wycince drzew.

"Udało nam się przynajmniej na te kilka godzin zapewnić spokój Puszczy Białowieskiej w tym szczególnym momencie, jakim jest okres lęgowy ptaków, a także zabezpieczyć dowody na niszczenie naturalnych fragmentów Puszczy, cennych siedlisk i rzadkich gatunków chronionych prawem europejskim. Ekolodzy w trakcie protestu otrzymali  decyzję nadleśniczego o zakazie wstępu do lasu w Nadleśnictwie Hajnówka do końca bieżącego roku" - podał Greenpeace Polska.

Jak informował reporter TOK FM, protest objął centralną część Puszczy - i był wzorowany na tym sprzed dziesięciu w Dolinie Rospudy.

Wycinka w Puszczy Białowieskiej, na którą zezwolił minister środowiska weszła obecnie w decydującą fazę i objęła stare, najcenniejsze przyrodniczo fragmenty lasu. Ekolodzy twierdzą, że minister Jan Szyszko przekroczył w ten sposób czerwoną linię - i dlatego zorganizowali protest.

Sojusznikiem ekologów jest Komisja Europejska, która do piątku czeka na na to, aż wstrzymane zostanie wycinanie drzew. W razie braku reakcji naszego rządu może doprowadzić do postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (194)
''Przyjechał leśniczy i oświadczył, że las jest zamknięty''. Ekolodzy zostają w Puszczy Białowieskiej
Zaloguj się
 • Marek S

  0

  Ciekawym jest fakt, że "ekomatołki" są zaniepokojone sytuacją "Puszczy Białowieskiej" bardziej niż rurą Niemiecko-Rosyjską pn. "Nord Stream 2" - skąd my to znamy ...?

 • morfeusz_1

  Oceniono 2 razy 0

  Drzewa porozumiewają się ze sobą, pielęgnują starych i chorych sąsiadów, doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Czytam właśnie Petera Wohllebena którego niedawno poznałem osobiście. Chętnie dzielił się z nami swoimi obserwacjami, empatią do drzew, którą każdy z nas komu zależy na przyrodzie nosi w naszych zielonych sercach. Wielki szacun przesyłam Wam Ludzie, róbmy swoje i bądźmy jak leszczyna z piosenki Wojtka Młynarskiego. Dopóki w zielone gramy jeszcze nie umieramy, na pochybel hipokrytom którzy przez wiele miesięcy nie potrafili przyznać zwykłym obywatelom, naukowcom, niezależnym środowiskom ekologicznym racji. Nie było dialogu, była metafizyka i mamona, która właśnie doprowadziła nas do punktu w którym trzeba wykrzyczeć głośno ; Nie ma zgody na dewastację polskiej przyrody.
  Wracam myślami do spotkania z Peterem i pamiętam, że zapytałem go jak to jest z tym naszym ekologicznym przesłaniem w różnych krajach, czy dostrzega też to co obecnie dzieje się w Puszczy Białowieskiej
  Odpowiedział :
  Wierzę że ludzie docenią przyrodę.
  Lasy istnieją od ponad 300-350 milionów lat, pierwsze organizmy żywe na Ziemi powstały ok 3,8 miliarda lat ( bakterie ) ,a leśnik czy gajowy ten zawód pojawił się 300 lat temu...
  Las i organizmy żywe mają nad nami jak widzisz dużą przewagę, od nas jednak zależy czy potrafimy dla przyszłych pokoleń to docenić.

  Jeszcze raz pozdrawiam ~ Morfi

 • kate_glone

  Oceniono 4 razy 0

  Dzięki Wam aktywiści i aktywistki za Wasze działania! Chrońmy puszczę jako unikalny ekosystem, nie róbmy z niej lasu gospodarczego! Nie róbmy z niej plantacji!

  Jestem z Wami całym sercem i gdybym tylko mogła to bym do Was dołączyła!
  <3 <3 <3

 • razb1947

  Oceniono 9 razy 1

  Ekolodzy to nieroby i szkodniki trzeba ich tępić jak szczury.

 • klm747

  Oceniono 6 razy -2

  powinni tych zielonych ekobandytów odkuć dopiero w tartaku

 • Mariusz Monika

  Oceniono 6 razy 4

  Będziecie płacić gigantyczne odszkodowania za wyrżnięcie Puszczy. Nie, nie żydounii, lecz ROSJI i Białorusi, które wkrótce zajmą te tereny na prośbę ONZ

 • Mariusz Monika

  Oceniono 1 raz 1

  czy to prawda że trolle pisowskie są egzaminowane przez Antoniego Maciarewicza???
  Analnie???

  Bo słyszałem różne plotki, między innymi taką że jak któryś połyka to ma szanse zostać Misiewiczem.

  Cenzor nie wycinaj, dziś puściłem Agorze przelew za ogłoszenia. Jak mnie wytniecie to następnym razem skorzystam z rydzykowej prasy ;))

 • Mariusz Monika

  Oceniono 5 razy -1

  Jestem ZA wyrżnięciem polskiego fragmentu Puszczy Białowieskiej.
  Pokażcie narodzie wybrany że jesteście dziczą i że nie warto w was inwestować.
  Dzięki Stalinowi większość Puszczy leży poza zasięgiem władzy Szyszki i Lasów Państwowych

  A do tych ekoterorystów OTK powinna zacząć strzelać, tym co ma na wyposażeniu, czyli drewnianymi karabinami. Albo niech sobie łuki zrobią z leszczyny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX