TVP odpowiada władzom Opola. "Pomimo decyzji, festiwal się odbędzie". Ciekawe gdzie?

Prezydent Opola zdecydował o wypowiedzeniu umowy z TVP na organizację festiwalu polskiej piosenki. Stacja nie akceptuje jednak decyzji miasta i zapewnia, że impreza się odbędzie.

Prezydent Opola wydał dziś oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że "Opole wypowiada umowę z TVP". Jednocześnie władze miasta podtrzymują chęć współpracy z TVP przy przygotowaniach do 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w nowym terminie i na nowych (wcześniej proponowanych) zasadach. 

- To smutna sprawa dla Opola, dla mnie, dla mieszkańców miasta. Ona jest też na swój sposób śmieszna,. To, co się dzieje pokazuje wysoki stopień dezorganizacji, brak dobrego pomysłu - mówił prezydent Opola w rozmowie z TOK FM. Dodał, że wydarzenia ostatnich dni mogły zrobić z festiwalu w Opolu "festiwal kiczu".

"Festiwal odbędzie się w zbliżonym terminie"

Kilka godzin później na oświadczenie odpowiedziała Telewizja Polska. W dwuzdaniowym komunikacie spółka poinformowała, że festiwal... odbędzie się.

Telewizja Polska informuje, że pomimo decyzji władz miasta Opole o rozwiązaniu umowy z TVP S.A. na organizację 54. KFPP, festiwal polskiej piosenki odbędzie się w zbliżonym terminie

- czytamy na stronie Centrum Informacyjnego TVP. W notce nie podano żadnych szczegółów, nawet tego, gdzie ma się odbyć festiwal. "Dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższych dniach" - podano. 

Opole 2017. To już nie porażka, a klęska Kurskiego

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu miał być, jak co roku, świętem polskiej piosenki i okazją do wysłuchania największych gwiazd muzycznej sceny. Przebieg zaplanowanego na 9-11 czerwca festiwalu stoi jednak pod znakiem zapytania. Na opolską scenę wdarła się polityka, przez co rezygnują z niego kolejni artyści i członkowie obsługi.

Z występów zrezygnowali m.in. Kayah, Kasia Nosowska, Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny, Kombii, Urszula, Katarzyna Kowalska, Michał Szpak, Szymon Wydra, Blue Cafe, Mesajah, Papa D., Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży, Mateusz Ziółko, Lanberry, Arek Kłusowski. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Opole 2017. Polscy artyści masowo bojkotują festiwal

Więcej o:
Komentarze (584)
TVP odpowiada władzom Opola. "Pomimo decyzji, festiwal się odbędzie". Ciekawe gdzie?
Zaloguj się
 • olaf599

  0

  Już nie was o to głowa nie boli, gdzie będzie. Prawdopodobnie się nie odbędzie.

 • guru133

  0

  Przeniosą festiwal do Lichenia. Wystąpią Pietrzak i Kurski, wzmocnienie chórami kościelnymi i kto im zabroni?

 • baaag

  Oceniono 2 razy 0

  Ktoś tu kogoś dyma...I vive versa.

 • baaag

  Oceniono 2 razy 0

  Brzewmię odpowiedzialnosci przed Narodem gotów jest podjąć Wicher Kobyłka na którego stadionie zostanie zorganizowany Festiwal Opolski zwany dalej Kobyłkowskim...

 • romek4805

  Oceniono 5 razy -1

  panie Kurrski niech pan się nie przejmuje że parę artystów z ornej pułki odmówiło ma pan ww rękawie asa a właściwie dwa asy jeden to prezes oglądałem dziś w Polsacie Super film z udziałem prezesa o dwóch takich co ukradli księżyc. w roli głównej i tam śpiewał i muszę powiedzieć że całkiem nie zile a drugi atut to o.Rydzyk i miasto Toruń i chór złożony z sióstr zakonnych nic tylko organizować festiwal pieśń sakralnych. a z drugiej strony to jak ta dobra zmiana szybko wykanicza to co dobre !!!

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  panie Kurrski niech pan się nie przejmuje że parę artystów z ornej pułki odmówiło ma pan ww rękawie asa a właściwie dwa asy jeden to prezes oglądałem dziś w Polsacie Super film z udziałem prezesa o dwóch takich co ukradli księżyc. w roli głównej i tam śpiewał i muszę powiedzieć że całkiem nie zile

 • piotre1987

  Oceniono 5 razy 1

  Po pierwsze lemingowo zostaliscie wkręceni przez totalna opozycje i samorządowca z peło, ponieważ nikt Kayah nie zabronił występu co sama potwierdziła po drugie sama napisała że ona osobiście nie chce bo nie lubi TVP i PIS i występuje u Michnika i KOD. Ale oczywiście lewacko liberalni artysci nie bacząc na prawde każdej nawet nieprawdziwej informacji kibicują aby uderzyć w rząd. Brawo

 • 1-wolne

  Oceniono 6 razy 2

  Opole Bis. - W programie zobaczymy;kabaret Pietrzaka i plejadę dysko polo.
  Specjalny program dla Polaków pierwszego sortu.
  Debiuty oceniać będzie :minister Gliński i prezes Kurski

 • abnu

  Oceniono 5 razy -1

  Zakończymy rok z wielomilonowym deficytem, ale zorganizujemy taki festiwal, że wam gacie spadną. Ja i pan Martyniuk się o to postaramy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX