Znów roszady w Polskim Radiu. Reporter zwolniony po trzech dniach. Był niewygodny?

Karuzela stanowisk w Polskim Radiu nie przestaje się kręcić. Wczoraj redaktor naczelny radiowej Trójki i jego zastępca zostali odwołani. Po zaledwie trzech dniach pracy zwolniono też reportera, który zasłynął niewygodnym dla Ryszarda Czarneckiego wywiadem.

Sytuacja personalna w Polskim Radiu nie przestaje zadziwiać. Wielokrotnie pisaliśmy o wpływie "dobrej zmiany" na stanowiska w podmiotach PR. Głośno było m.in. po zwolnieniu Andrzeja Szozdy, Michała Nogasia czy Pawła Sołtysa. Wczoraj portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że redaktor naczelny radiowej Trójki Adam Hlebowicz i jego zastępca Szymon Sławiński zostali odwołani przez zarząd Polskiego Radia.

Nowym szefem stacji będzie znany z prorządowych poglądów Wiktor Świetlik, a jego zastępcą - Wojciech Surmacz.

Polskie Radio w czasach "dobrej zmiany"

Jednak to nie koniec zmian w Polskim Radiu. W tym samym czasie zwolniono bowiem kolejnego dziennikarza - tym razem Macieja Kluczkę z Polskiego Radia 24. Rzeczniczka prasowa Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl potwierdziła informacje i oświadczyła: - Powodów nie podajemy i nie komentujemy.

Jeszcze trzy dni temu reporter znany z niewygodnego dla Ryszarda Czarneckiego wywiadu w Radiu Merkury chwalił się na Facebooku nową pracą.

W czwartkowej rozmowie z Press.pl dziennikarz poinformował, że mimo, że rzeczniczka PR potwierdziła jego zwolnienie, nikt go o tym nie poinformował. - Nic nie wiem. Żadna taka informacja do mnie oficjalnie nie dotarła. Dziś byłem w pracy. Na jutro wyznaczono mi też kolejne reporterskie obowiązki - powiedział Kluczka.

Pół roku temu byście w to nie uwierzyli. W oparach absurdu PiS-u

Więcej o:
Komentarze (53)
Znów roszady w Polskim Radiu. Reporter zwolniony po trzech dniach. Był niewygodny?
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Jesli nie przepędzimy tego robactwa, to trzeba będzie chyba niebawem uruchomić "Wolną Europę" po polsku. Będziemy słuchać w nocy, nakrywając głowę i radio kocem, poprzez trzaski i wycie zagłuszarek.

 • zyks

  Oceniono 2 razy 0

  Przestaję słuchać wszelkich stacji radia reżimowego (to chyba niewielka strata?), dopóki ta zgraja nie zostanie przepędzona. Zważywszy, w jakich oparach absurdu oni działają, to chyba już niedługo :))

 • dublet

  Oceniono 8 razy -2

  Popjeram Żond i Partję w tem zakresie! Tszeba wyżucić wszyskich bo te media i tak nie so nikomu potszebne, wiencej w misce nie bendzie jadła!

 • razb1947

  Oceniono 5 razy -1

  Jak jest głupi to musi odejść a na jego miejsce przyjdzie mądry.

 • Jan Osik

  Oceniono 6 razy 6

  no sorry,
  ale na te wszystkie pisuarowe kur wy powinna czekać albo cela w jakiejś Berezie Kartuskiej albo dół z wapnem!

 • p.a.f.1970

  Oceniono 5 razy 5

  Tròjka to teraz Trujka. 😀

 • szkoda25

  Oceniono 4 razy 4

  trojki sluchalem od 1970r. na poczatku muzyki ,pozniej rozmow politycznych i i innych audycji,teraz od 2 lat nawet nie wlaczm bo mozna sie nasluchac glupot,tylko Niedzwiedzki. Man sie licza ,ale odejda na emereyture i koniec

 • kaczynski7

  Oceniono 12 razy 10

  Szkoda, że nie zapytał Obatela o tatusia ... To byloby ciekawsze ...

 • honkers

  Oceniono 10 razy 8

  Czysty żywy komunizm - a podobno media mają być niezależne od polityków - zwłaszcza tych matolastych jak Rychu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX