Berczyński przerywa milczenie: Nigdzie się nie ukrywam, a Siemoniak rżnie głupa

Wacław Berczyński

Wacław Berczyński (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

Nie uciekłem i nigdzie się nie ukrywam. Bilet do USA kupiłem pod koniec lutego. Chciałem spędzić Wielkanoc z rodziną. A to chyba nie przestępstwo - mówi Wacław Berczyński, były przewodniczący komisji smoleńskiej w rozmowie z "Super Expressem".

"Człowiek, który wykończył caracale" zrezygnował z zasiadania w komisji smoleńskiej 20 kwietnia, po burzy jaka przetoczyła się w mediach. Kilka dni wcześniej w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" stwierdził , że to on stoi za unieważnieniem przetargu na zakup francuskich śmigłowców dla armii. Opozycja złożyła zawiadomienie do prokuratury i domaga się zwołania komisji, która ma wyjaśnić, kto dał Berczyńskiemu dostęp do tajnej dokumentacji przetargowej. Sam Berczyński od czasu wybuchu afery przebywa w USA

- Miałem do wglądu dokumenty, w których były zapytania ofertowe. Wszystkie miały najniższą klauzulę tajności - twierdzi Berczyński w rozmowie z "SE". Tłumaczy, że te które mógł czytać, nie wymagały przechowywania w sejfie. - Z inspektoratu dokumenty przesyłane są do Tajnej Kancelarii, potem do kogoś kto może je bezpiecznie przechowywać w sejfie, a potem do adresata, czyli do mnie - opowiada Berczyński. Jego zdaniem posłowie opozycji, którzy dziś domagają się wyjaśnień doskonale o tym wiedzieli. - Ale udają zaskoczenie, czyli rżną głupa - powiedział.

Nie zaprzecza, że odradzał zakup maszyn od Francuzów, bo "były przeciętne i dwa razy za drogie" i stanowczo zaprzecza, że doradzał rządowi przy przetargu na zakup samolotów dla VIP-ów. Na pytanie czy stawi się na wezwanie prokuratury odpowiedział:  Jak trzeba, to pojadę i na pewno udzielę wszystkich wyjaśnień.        

Wielki test z miast w Polsce. Masz powyżej 13/15? Jesteś mistrz
1/15Które miasto może pochwalić się Operą Leśną?
Zobacz także
 • Mateusz Morawiecki Morawiecki o "wykończonych" caracalach i Berczyńskim: Nie widziałem go na oczy
 • Szef MON-owskiej podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej dr. Wacław Berczyński złożył w ministerstwie pismo z rezygnacją Wacław Berczyński znika z kolejnego stanowiska. "Zbiegł do USA. Co na to prokuratura?"
 • Wacław Berczyński Berczyński do dymisji. Macierewicz pokazał jego list. "Nie mogę przyjechać do Polski"
Komentarze (250)
Berczyński przerywa milczenie: Nigdzie się nie ukrywam, a Siemoniak rżnie głupa
Zaloguj się
 • dar61

  Oceniono 1 raz 1

  Przyjedź pociągiem i przejdź się piechotą do Sejmu na przesłuchanie Komisji/ do do sądu karnego - oj, pogadamy!

  ***

  '...Jego zdaniem posłowie opozycji, którzy dziś domagają się wyjaśnień doskonale o tym...' [brak DOKOŃCZENIA zdania WTRĄCONEGO]
  >>> wyjaśnień, [PRZECINEK] doskonale...

 • plutoniczna

  Oceniono 9 razy -1

  Berczyński - gwiazda PIS -:)))

  trzeba mu dać program w TVPIS w najlepszym czasie antenowym.
  za pól roku utopi ich do dna.:))))

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  Nigdzie się nie ukrywam, bo gram z wami, nomen omen, w berka.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 1 raz 1

  Rozumiem,że skoro berczyński uratował 1 mld dolarów,to od Antka dostał premię w wys. 20%i kupił 2 wypasione wille w USA?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 7 razy 1

  Ponad miesiąc zajęło panom berczynskiemu i macierewiczowi w ułożenie jednej spójnej wersji? Co za matoły!

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 2 razy 2

  Jak przyleci to zaraz go w kaftan razem ze świrem Antkiem i do Tworek na przesłuchanie .Potem koniecznie pod przymusem do dentysty , facet rozsiewa dookoła próchnicę i wygląda jak z serialu Walking Dead , dorzucić jeszcze Jarka.

 • kkes

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy cała prawda cało dobre napisze o tym, że MFW pochwalił przygotowany program reform strukturalnych w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, m.in. plany reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Anna Ilyina powiedziała, że jeśli chodzi o wzrost gospodarczy, to Fundusz w tym roku oczekuje „odbicia do 3,6 procent w wyniku silnej konsumpcji oraz wyższych inwestycji w sektorze publicznym”?
  Chyba wiem kiedy. NIGDY

 • popijajac_piwo

  Oceniono 11 razy 1

  "Bilet do USA kupiłem pod koniec lutego. Chciałem spędzić Wielkanoc z rodziną."

  I czek odebrać za dobrą robotę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje